Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Kruhy pod očima

25. listopadu 2008 v 21:44 |  Zajímavosti


Dneska nebo včera, prostě nejsem si jista, jsme s kamarádkou řešili, proč se dělají kruhy pod očima a co vlastně to je. To co nám ráno kazí výhled do zrcadla, když tam uzřímé své vlastní já, ale v zombie podobě. To se stává aspoň mě. Kort poslední dobou po ránu.

Tak co to je ?

Kruhy pod očima jsou tvořeny tukem a tekutinou, která se v tomto místě ukládá. To se samozřejmě může stát na kterémkoli místě těla, nejvíce patrné je to ale tam, kde je kůže velice tenká, jako je tomu právě v okolí víček.K tomu, že se tam ukládá tekutina vede několik příčin. Zadržování tekutiny v těle, alergie, stárnutí (protože kůže ztrácí svoji elasticitu), dědičnost.

V jednom článku jsem vyčetla, že za kruhy může ucpaný nos. Protože díky rýmě se hromadí v žilkách krev. Ty se stávají tmavšími, krev se v nich hromadí a propouští tekutinu do okolí. Z toho potom máme nateklá víčka a tak dál.
Dalším důvodem kruhů pod očima je otok víček v době, kdy člověk spí. Když ležíte, gravitace způsobí, že se tekutina hromadí v oblasti dolních víček, a otok pak vede k tmavým stínům pod očima. Situaci ještě zhoršuje, pokud jste večer předtím snědli něco slaného nebo vypili více kávy nebo čaje (obojí vede k zadržování vody v těle).

Na kruhy pomáhá: buď silná vrstva make- upu a nebo korektor. :)V jiném případě třeba přiložit na víčka plátky okurky, studené sáčky zeleného čaje nebo prostě jen něco chladného. Dále z douhodobějších .. snížit přívod soli a dodržovat pitný režim.

No si myslim, že je to všechno moc pěkný. Ale mě rozhodně nehrozí, že bych přestala solit a nebo si dávala obkládky.. :) Každopádně už aspoň vim, čím to je ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Meadow Meadow | Web | 26. listopadu 2008 v 9:54 | Reagovat

S kruhy pod očima jsem přestala bojovat, jen je přetáhnu korektorem a je to;) Mimochodem máš překrásný obrázek v záhlaví.

2 Eva* Eva* | Web | 26. listopadu 2008 v 15:19 | Reagovat

Já bych řekla, že někdo už k těm kruhům má dispozici. Tedy když pominu únavu a nevyspání..

Jojo, máš moc hezkej dizajn a to suprový záhlavíčko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama