Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Little Miss Sunshine

3. listopadu 2008 v 21:12 |  Filmový koutek

Tak tohle je flm, který jsem taky viděla několikrát.. ne že by byl nějaký, který ne.. :) .. a když jo tak to muselo být něco, co se mi fakt nelíbilo .. :)
Na tomhle filmu mě fakt dostalo, jak ty osudy těch lidí jsou prostě tak krizový nebo ne doslova krizový, ale žalostný..jo to je to slovo .. a přesto nakonec z toho dokáží vyjít, že jsou defakto šťastni.. vážně super film.. doporučuju .. ;)

Malá Miss Sunshine je nekonvenční americká rodinná komedie, pojednávající o jedné z nejroztomileji dysfunkčních rodin, jaké se v poslední době objevily na filmovém plátně. Nikomu z povedené rodiny Hooverových se příliš nedaří - ale určitě ne proto, že by se dostatečně nesnažili. Otec Richard (GREG KINNEAR), nezdolně optimistický motivační řečník, se zoufale snaží prodat svůj program, jak se stát úspěšným v devíti krocích. víceméně bez úspěchu. Matku rodiny a "strážkyni cti" Sheryl (TONI COLLETTE) neustále děsí výstřední tajemství, která její nejbližší obklopují - hrůzu jí nahání především její bratr (STEVE CARELL), odborník na Prousta se sebevražednými sklony, který se zrovna vrátil z nemocnice. Pak jsou zde mladší Hooverovi a jejich nepříliš reálné sny - obrýlená a mírně zakulacená sedmiletá Olive (ABIGAIL BRESLIN), která už se vidí s korunkou dětské královny krásy, a vzteklý teenager Dwayne (PAUL DANO), jenž je zapřísáhlým obdivovatelem Nietzscheho a je pevně rozhodnut neříct jediné slovo, dokud nebude přijat na leteckou akademii. Třešničku na dortu představuje vulgární a požitkářský dědeček (ALAN ARKIN), který byl čerstvě vyhozen z domova důchodců za šňupání heroinu. Možná nejsou příkladem dokonalého duševního zdraví, ale když Olive díky šťastné náhodě dostane příležitost účastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine, celá Hooverovic rodina jí dokáže být skvělou oporou. Všichni se naskládají do rezavějící dodávky a vydají se na třídenní tragikomickoucestu plnou překvapení. Na konci je čeká Oliviina velká premiéra, která celou rodinu nečekaným způsobem změní.

Hit festivalu Sundance, kde byl tento film přijat s ovacemi vestoje, již získal po svém nedávném startu v USA 60 miliónů dolarů na tržbách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama