Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Náš vůdce ( Die Welle )

29. listopadu 2008 v 16:09 |  Filmový koutek
Tak právě jsem dokoukala tenhle film, který byl natočený podle skutečné události a musím říct, že mě vážně vyděsil. Já jsem vždycky si myslela, že lidi jsou strašně lehce zmanipulovatelní a že se lehce pro něco nadchnou a můžou zajít daleko. Ale tohle mi prostě vyrazilo dech. Bohužel minulost se může opakovat a nějaký druhý Hitler se může objevit a začít znova to celé od začátku. Právě tohle je zde vidět. Jak lidi lehce podléhají něčemu, kdy můžou být něco výš, když si myslí, že to co dělají je pro něco vyššího a díky tomu se dokáží takhle moc odpoutat a začít dělat hrozné věci.
Nikdy jsem nepřisla na to, proč vlastně ty lidi se takhle dokáží zfanatisovat, ale myslím si, že kdyby to někdo na mě zkoušel, tak bych asi taky podlehla. MOžná že pak kdybych viděla, jak to vše graduje, že bych se snažila od toho distancovat, ale to nikdy člověk neví no.
Myslím si, že taky hlavní problém může být v té mase lidí. Spousta lidí by se třeba přidala jen kvůli tomu, že tam už většina lidí je. Většina lidí chtějí být schovaní v davu než něčemu čelit na vlastní pěst a proti té většině být.

Každipádně tenhle film doporučuju. Stojí za to ho zkouknout a zajímalo by mě jaký názor na to byste měli vy. :)

Jinak děkuju bráchovi, že mě to donutil stáhnout a zkouknout. :)

Tak teď oficiálně o čem to je :

Německo. Současnost. Učitel gymnázia Rainer Wenger se rozhodne během jednotýdenního projektu na téma "Státní formy" vyzkoušet jeden pokus, aby zhmotnil studentům počátek diktatury. Pedagogický experiment s ničivými následky. Nejdříve to začalo neškodně s pojmy jako disciplína a pospolitost, ale během několika dnů se teorie změnila v praxi. Název projektu: Vlna. Už třetí den začínají studenti ty, kteří smýšlejí jinak, odstraňovat a ustrkovat. Když se situace na turnaji ve vodním pólu nakonec vyhrotí, rozhodne se učitel experiment zrušit. Příliš pozdě! Vlna se už dávno dostala mimo kontrolu…

Ještě zajímavost na konec : Film je adaptací románu Todda Strassera, který vychází ze skutečného sociologického experimentu z roku 1969 na střední škole v Palo Alto v Kalifornii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 29. listopadu 2008 v 16:25 | Reagovat

Máš pravdu, minulost se může opakovat. Asi ten film opravdu stojí za shlédnutí.

S tím psem u mne na blogu nekecám, opravdu se to stalo..přijel autobusm ten starý, velký a pes do něho nastoupil zadními dveřmi. Koukala jsem jako magor. A jako magor asi vypadal v očích toho policajta i můj muž.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama