Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Návrat do Cold Mountain

26. listopadu 2008 v 20:31 |  Filmový koutek
Tenhle film jsem chtěla vidět vždycky. Jelikož jsem na něj četla i dobré recenze, když tenkrát šel v kinech. Ale pak jsem na něj zapomněla a teď myslím, že v sobotu šel večer na primě a jelikož jsem neměla příležitost ho shlédnout, tak jsem si ho opatřila jinak ;) ..

Tenhle film mi přišel trochu dlouhý a myslím, že mohl být kratší, jelikož občas mi přišlo, že některé scény byly jen na nastavováka. Ale jinak hlavní příběh mě hodně zaujal. Nicol Kidman a Jude Law v hlavních rolí hráli podle mě hodně přesvědčivě. Taková hezký zamilovaný příběh to byl. Sice se špatným koncem, ale to mi u tohohle filmu nevadí. :) a jsem i ráda, protože špatný konec je většinou zpestřením u takovýhlech filmů .. :) .. ale najdou se i filmy, kdy mi to vadí, ale tohle není ten případ.. :)
Co mě hodně zaujalo byla krásná příroda, která pochází z rumunských Karpat.

Teď oficiální :

Zraněný voják Konfederace Inman (Jude Law) se ze strachu o bezpečí své milované Ady (Nicole Kidman) vrací skrze válkou zpustošený Jih zpět na její farmu na Cold Mountain. Na každém kroku jeho trnité a strastiplné cesty se setkává s otroky a rebely, odráží útoky vojáků a lovců lidí a nachází nenadálé spojence i nebezpečné
nepřátele. Stejným utrpením prochází také kdysi bezstarostná Ada, která je donucena chránit za pomoci nedůtklivé tulačky Ruby (Renne Zellweger) farmu svého otce před útoky zdivočelých obyvatel země. Čím blíže se k sobě Inman a Ada dostávají, tím spletitějším se stává jejich společný příběh o touze po domově, míru a lásce uprostřed pekla Americké občanské války.

Zajímavosti : Zatímco v sestřihu, který je znám divákům, Inman zachrání Saru a posléze odejde, v původním scénáři s ní zůstává, aby jí pomohl uklidit dům právě po vpádu vojáků. Její dítě ale zemře a žalem zlomená Sara se zastřelí.
V Severní Karolíně, přesněji v národním parku jihozápadně od Asheville, se nachází skutečná hora Cold Mountain. Nikdy po ní ale nebylo pojmenováno město
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 26. listopadu 2008 v 20:47 | Reagovat

Pěkný večer. Já už nebyla v kině, ani nepamatuju..U nás není a někam dojíždět busem se nedá. Tak nám zbývá jen videopůjčovna.

2 Alex Alex | Web | 27. listopadu 2008 v 6:49 | Reagovat

Tak tenhle film se mi nikdy nelíbil... asi jsem divná, ale... :D

Jinak spřátelím ráda :)

3 Eva* Eva* | Web | 27. listopadu 2008 v 10:53 | Reagovat

Ahojky, přeju krásnej dník.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama