Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Nemocnice

1. listopadu 2008 v 13:31 |  Postřehy
Naádárek !

Tak jsem dneska musela otevřít násilím ráno oči už ve třičtvrtě na šest... což nebylo vážně milý. Ještě se zavřenýma očima jsem se nějak dokutálela do místní nemocnice, kde jsem byla dohudnutá s jednou úplně úžasnou sestrou, že tam přijdu. Ona je fakt strašně v pohodě člověk a naštěstí mám to štěstí, že jsem se s ní mohla dohodnout, že když bude mít službu o víkendu, tak budu moct okounět na jejím oddělení. Je to chirurgie II ještě spojená s internou. Takže tam jsou ty těžší případy a většinou třeba lidi, kteří pak odchaázejí do LDNky. Takže občas je mi z toho trochu smutno, když na ty lidi tak koukám.

Musím říct, že takhle v sobotu je tam i docela klid. I když pacienti si nevybírají ve svých rozmarech a pořád si vymýšlejí strašný kraviny. Ale dneska to všechno probíhalo v pohodě. Jsem čekala, že bych se konečně mohla odhodlat někomu nabrat krev. Ale to se mi nějak nepoštěstilo. Sakra jsem to měla zkusit v tom létě a nebát se. Jenže když je někdo trdlo jako já, tak se bojí no.

Ale aspoň jsem si mohla píchnout inzulíny.. a pomoct při lékování a tak .. Někdo by si mohl říct, že bych tam nemusela chodit, když vlastně o prázdninách tam skončím na tři týdny .. ale tak aspoň budu vědět, co a jak.. a hlavně nebudu úplně k ničemu .. Což jak jsem slyšela si některé ty už zaběhlé sestry stěžují na mediky, kteří tam přijdou a nevědí , co a jak a jen tam tak lelkujou a ani se nesnažej. Tak jako chápu, když už má někdo jistou svoji ordinaci, kterou zdědí po rodičích, tak si řekně na co tady jsem a nebo pokud je to nějaký nesvědomitý medik...

Vůbec na té škole jsou lidi, které si fakt nedokážu představit, že by dělali s lidma a nebo jako vůbec dělali někde v oboru lékařství. Ale ty lidi tam jsou. Dokonce mě i hodně překvapuje, že tam někteří lidi jdou, ale nevědí proč. Ale tak já mám taky jinou situaci. Mám taťku, který je chirurg.. takže prostě už tak nějak odmala vím, co chci být. Takže nemůžu soudit, jak bych na tom byla, kdybych neměla někoho z rodiny v oboru. Ale překvapit mě to může ne ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 2. listopadu 2008 v 11:15 | Reagovat

fňuk fňuk...já taky skoro nevím proč sem tam šla!!!:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama