Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Nevolnictví jako nová koncepce zdravotnictví

9. listopadu 2008 v 19:45 |  Postřehy
Tak tohle mě zase dokázalo pěkně vytočit a to skoro do běla.. a to je co říct ... Tenhle článek je prostě největší pravda všech pravd.. Jenže nikdo s tím nechce nic mít... Prosím přečtěte si


Jako já nevím.. Medicínu studuji, protože mě to baví a prostě to chci dělat odmalička.. ale nemít už ten rok za sebou ... a prostě se znovu rozhodovat.. tak nevím, co bych udělala.. asi bych sem šla znova, ale prostě s vidinou, že bych naivně doufala ( a já stále doufám), že se to zlepší ... Každopádně vidina, že po škole ještě někde budu muset otročit za malý peníz ne jen pět let do atestace, ale dokonce ještě dalších pět let .. je prostě nejhorší a jako to, že třeba jsem mladej člověk, který je nestálý.. najdu si třeba příklad někde v Ostravě nějakýho manžela.. a budu chtít bydlet s ním se nekoná ... já prostě budu muset žít v tom, že kde se usadím tam už budu muset zůstat ... žádná mobilita nic ... A ještě budu makat za malý peníz ... to abych si našla ještě nějakýho boháče jinak to nevidim .. :) ... a teď si vemte dva mediky, kteří se poznali na škole..a nedej Bože, že chodí do stejného ročníku.. to mi připadá rovnou zabitý ... dohromady budou mít 28 měsíčně... to je fakt krize .. Nejhorší je, že bez atestace se nehnete...Kdybych chtěla jít makat do Anglie třeba.. tak bez atestace do Anglie nechoď .. tam bych asi moc neuspěla ...

Nevím můžu jen doufat, že by se to třeba mohlo zlepšit.. to je nejhorší, jak je ten svět nastavený tak, že prostě musíte být materialisti .. protože všechno souvisí s prachama.. Dělat medicínu jako koníček se může poštěstit jen nějakým studentům, kteří budou dobře zajištění .. ale co ti ostatní .. ?? ..

Někdo by si mohl říct , tak stávkujte.. ale to by nechtělo jen nějakou umulousanou stávku, kde stávkují jen ordinace.. a to ještě jako jen čvrtina z nich ... Taťka mi říkal, že v nějaké zemi (teď se omlouvám mi to vypadlo) třeba ty stávky trvají celý den .. prostě přijede děda s infarktem a oni řeknou sorry my nemakáme .. a to pak by někdo konečně mohl začít něco dělat... ale to by museli ty doktoří chtít .. Když někdo něco chce udělat pro nemocnice, tak to zase brzdí třeba soukromí lékaři, kterým by to zase moc nehrálo do noty .. a tak ..
Navíc ještě.. všechny firmy, co prodávají různý obvazy, léky, injekce atd.. mají nejvíc nastavený ceny.. fakt horentní, ale lidská práce je jako veteš.. není tak dobře ohodnocená ..příklad ORL má nějaký přístroj na to, že když se koukne hadičkou do krku, tak se mu to objeví na obrazovce vedle a pacient se může kouknout, jak to tam vypadá .. a na tom ten soukromý lékař tahá z pojišťovny prachy, protože prostě má techniku.. ale nikdo neřekne .. hele pane kolego .. tohle je sice pěkný, ale my Vám nebudeme platit za to, že jste si tady pořídil tenhle přístroj .. když se do toho krku můžete podívat normálním zrcátkem .. tohle je porstě největší krize ..

Tak se omlouvám za tohle rozohnění, ale já jsem to musela dostat ven
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 turek turek | 9. listopadu 2008 v 23:25 | Reagovat

no dyt to nedelas pro sebe ty vole...

2 Lucie Lucie | Web | 10. listopadu 2008 v 12:14 | Reagovat

Ahojky prosím tě je zdravka těžká?Příští rok bych  chtěla studovat zdravku a  je mi 21 let.Díííky

3 Zuzka Zuzka | Web | 10. listopadu 2008 v 17:07 | Reagovat

Ahojky... medicína no jak se to veme.. ten prvák byl docela dost hustej .. ale to taky záleží na jaký seš fakultě. my jsme měli anču s histolou v jednom roce a to vyšší ročníky říkají, že je to fakt prda... Jinak teď ve druháku to docela jde.. chce to jen prostě mít výdrž a nevzdávat .. což opravdu někdy neí zas tak lehký .. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama