Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Pýcha a Předsudek

2. listopadu 2008 v 21:43 |  Filmový koutek
Tak nejdřív by to chtělo nějaký popisek..

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby.
Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?

Já musim říct, že ještě než jsem začla koukat na tenhle film, tak jsem si řikala, že to bude NEJVĚTŠÍ blbost, na kterou můžu koukat. No jo předsudky že ? .. :) Jenže pak jsem se zakoukala do toho úžasnýho příběhu. Fakt jsem chtěla, aby ten film nikdy neskončil. Protože mě tak vtáhl do děje, že jsem se rozčilovala na "mnicha" a na tu starou megeru.. na pana Darcyho samozřejmě a tak dál .. Vážně mě to získalo .. že jsem to sem musela hned napsat.. a na konci jsem samozřejmě bulela jak Alík ... protože tohle bylo vážně obrovsky krásný ... :)

Aspoň jsem se poučila, že nebudu odsuzovat film dřív než ho uvidím.. a tohle byla NÁDHERA .. první film, u kterého mi nevadilo, že má dobrý konec.. fakt + ještě u Deníku Bridget Jonesové ;) nehledě na to, že Bridget byla inspirována Pýchou a Předsudkem.. když se nad tím zamyslíte uvidíte hodně posjitostí ... ;) ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 25. listopadu 2008 v 18:40 | Reagovat

Tak tenhle film mám moc ráda - můj nejoblíbenější filmový přepis Jane Austen :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama