Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Prosinec 2008

The It Crowds - S03E06 - Calendar Geeks

29. prosince 2008 v 10:12 The IT Crowd
Opravdu musím potvrdit, že díly ve třetí sérii mají kvalitativně vzrůstající charakter .. :-D tenhle je obzvláště vyvedený .. :)


Lyžování a pak bolest v nohou

28. prosince 2008 v 19:34 Ze života mého

Nazdárek ! Tak dneska nás táta vyvezl na Šumavu, že si zalyžujeme.. Vyrazili jsme v osm a dorazili do Zadova kolem 11. Než si brácha půjčil lyže, vystála se fronta na permice a neskutečně dlouhá fronta na lanovku bylo 12 .. :) Vyjela jsem nahoru a už tehdy moje nožičky trpěly, protože nejsou zvyklé na těsné přeskáče a pak ten záhul při jízdě dolů. Já se s tím moc necrcám a tak to jen svištělo. Musím dodat, že jsem na lyžích už nestála asi 2 roky, z toho před těma dvouma rokama jsem sjela párkrát kopec než sníh zmizel.. :) Jízda dolů trvala asi tak 2 minuty, kdežto stání ve frontě na další výjezd trvalo asi 20 minut.. :-D tak si představte jaká to byla kvalita.. :) Spousta lidí, teď se to tam všechno tlačilo na sebe. Lidi byli vzteklí. Tomu já říkám rekreační sport.. :-D Ještě, že jsem tam nezůstala na dýl.. :) Po dvou svařácích mi dokonce i trochu okřáli nohy a začala jsem v nich pociťovat aspoň tu trochu tepla, co jsem si asi vysnila.. :) Od 11 do 4 hodin odpoledne jsme to sjeli asi jen 9 x, což mi přijde jako strašně malé číslo.. Ale tak s tím člověk nic nenadělá.
Při předposlední jízdě jsem si krásně jela a říkala jsem si, že si musím nechat nabrousit hrany, protože mi to klouže .. a co se v tu chvíli nestane ? .. Jedna noha mi podjede tu druhou a já sjíždím po břiše půlku sjezdovky .. Fakt sranda. Vážně platí pravidlo v nejlepším přestat. :)

P.S.: Takhle to to tam skutečně nevypadá (viz obrázek) , ale jako doplňující foto pěkný si myslím .. :)

Monkey Business

27. prosince 2008 v 12:46

Tak tahle skupina patří mezi mé nejoblíbenější .. Tak jsem si řekla, že je hřích, že jsem o nich ještě nenapsala.. :)

Monkey Business je pražská skupina, kterou vystihuje její názav. V překladu to znamená zlomyslnost, úlet, lupárna, což jejich koncerty jsou důkazem, že to nebude nějaká nudná záležitost. :) Za svojí existence okolo pěti až šesti let vydali 5 alb a dostali nejméně 5 "Andělů". Ke spolupráci na jejich deskách a koncertech získali zvučná jména jako David Sandborn (jazzový saxofonista), Glenn Hughes (zpěvák a baskytarista Deep Purple), Hiram Bullock (skvělý kytarista) , Dennis Chambers (bubeník) a Fred Wesley (funkový trombonista).
V Monkey Business jsou nejvýraznější tři osoby.Američanka Tonya Graves , která přijela do Čech původně učit angličtinu a svým altem zdobí jejich hudbu. Matěj Ruppert doplňujě Tonyu v duetech, ale také působí jako výrazný sólový zpěvák. Vystudoval konzervatoř. A hlavně Roman Holý (klávesista) , který je dalo by se říci mozkem celé skupiny jako ostatně i dalších, v kterých působí např. J.A.R. Dalším klávesistou je zde třeba Ondřej Brousek. A další...
Momentálně se připravuje další už šestá deska a já se nemůžu dočkat.. :) . Prý má být nejlepší z těch,co zatím vydali. Tak se máme na co těšit.. :)

Intercooler

Most Do Země Terabithia ( Bridge to Terabithia)

27. prosince 2008 v 10:26 Filmový koutek

Krásná to pohádka pro děti i dospělé .. :)

Vypráví o dvou dětech, kteří se potkají ve škole, kde to oba nemají lehké. Chlapec má problémy doma, kde je přísný režim a nedostatek peněz. Děti si z něho dělají legraci, kvůli jeho růžovým teniskách, které zdědil po sestře. Proto utíká do světa fantasie ve svých krásných kresbách. Dívka se přistěhovala s rodiči, kteří jsou spisovatelé. Nemá doma televizi, ale sama si dokáže z písmenek představovat svoje fantasie. Dokáže vypravováním svých příběhů vtáhnout chlapce do své říše fantasie.
A tak vzniká Terabithia, do které se dostanete jen když přehoupnete potok na laně, které je tam věčnost zavěšeno. Tak obě děti utíkají od svých problémů ve škole a doma. Zažívají různá dobrodružství, kde třeba neuvidíme spousty elfů, obrů a tak dál. Ale ta atmosféra té dětské hry je tak krásná, že Vás to vtáhne do děje a ani si na tyhle potvory nevzpomenete. Chlapec je zamilovaný do jeho učitelky, která ho jednou vezme do musea, ale chlapec neřekne dívce. V museu se mu líbí, a když se vrátí beží to říci dívce, jak se měl. Ale dívka je mrtvá. Noc předtím hodně pršelo, potok se rozvodnil a když dívka chtěla se přehoupnout do Terabithie tak lano prasklo a potok ji nepustil. Chlapec to vyčítá celému světu, že dívka, která byla jeho nejlepší kamarádkou umřela. Dokonce beží do Terabithie jí tam hledat. Nenajde. Chlapec má ještě mladší sestru, pro kterou do Terabithie vytvoří most, aby se už nestalo to, co s jeho kámarádkou. A stane se svou sestřičkou vládcem této země.

Doporučuju těm lidem, co mají rádi pohádky.. :) .. Mě se to moc líbilo, tenhle kouzelný příběh o kamarádství, dětských fantasiích ...

Snímek je založený na stejnojmenné dětské knize Katherine Peterson, která se už objevila i ve slovenském překladu. Poprvé vyšla v roce 1977 a autorku k ní inspirovala tragická smrt kamarádky jejího syna Davida. Mimochodem David Peterson spolupracoval na scénáři a produkci filmu

It Crowd - S03E05 - The Friendface

26. prosince 2008 v 14:23 The IT Crowd

Hehe.. tak tady máme další úžasný díl z třetí sérky... tak doufám, že se Vám bude líbit stejně jako mě ... já jsem se nemohla nesmát .. :)

Tady ke stáhnutí : S03E05 - The Friendface

Close Your Eyes - The Chemical Brothers (Push The Button)

26. prosince 2008 v 0:26 Hudbička
Tak tohle je krásná pohodička .. :) ...


Včera a dnes

25. prosince 2008 v 19:51 Ze života mého
Názdárek nebo spíš Šťastné a Veselé :)

Musím bohužel říct, že pro mě včera žádné tohle heslo se nekonalo.. Nevím, co k tomu přispělo, ale včera jsem měla celej den hodně pochmurný ... Možná by se dalo říct, že mě přemohl až splín... Já jsem bohužel ten typ člověka, kterému sice bylo už třeba těch 20 let, ale pořád by nejradši byl malej prcek a pak zrovna v těhlech dnech mě to nutí si uvědomovat, že to není už takový jako to bývalo před lety.. Kdy taťka vždycky zmizel, aby mohl dát pod stromek dárky a zazvonit na zvonek, když jsme venku s bráchou prskali prskavky.. Včera mamka suveréně přitáhla krabici s dárky a dala to pod stromek už asi ve 4 odpoledne, když jsem koukala v obýváku na pohádku.. :( Možná k tomu také přispělo to, že dřív byli ještě třeba rodiče spolu a teď už taky nejsou.. to mě taky k tomu ještě mrzí, ale na to jsem si už tak nějak zvykla, ale stějně, jak jsem měla včera nostalgickou náladu, tak mi nezbylo nic jinýho než si na to taky nevzpomenout jaký byly ty Vánoce, když jsme slavili společně.. Na druhou stranu teď mám dvojitý Vánoce... Včera s mamkou a dneska s taťkou u babičky... :) Ale to je jen malá kompenzace za to, že nejsou spolu.. I když už mi je tolik a rodiče se začali rozvádět nebo spíš vzdalovat v mých 15 letech .. tak stejně jsem to nesla špatně, tak si říkám, jak to snášejí malá děcka, když se jim děje to, co mě.. asi to nebude nic dobrýho..

Nejlepší dárky dává babička... to jsou vždycky kapesníky a ponožky... :-D které pak stejně nosí brácha, protože ona všechno kupuje v obřích velikostech .. Táta říká, že kdyby nedostal obří slipy a kapesníky tak by to nebyly Vánoce.. :-D .. takže i letos jsme zažily ty pravé Vánoce.. :) ..

(deviant art)

Vánoce

24. prosince 2008 v 15:22 Postřehy
Přeju všem.. možná trochu opožděně, ale přece... Krásně strávený dnešní den a všechny svátky vánoční.. Užijte si pohodu, klid a blízké vedle sebe, pokud to jde... :)

Prostě mějte se krásně

(deviant art)

John Irving - Svět podle Garpa

24. prosince 2008 v 15:00 Počteníčko

Tak zase po delší pauze jsem mohla dočíst tuhle skvělou knížku.. Tahle knížka mě doslova pohltila.. je hodně čtivá a příběhy z Garpova života a lidí, co se točí okolo něj, působí jako skutečné.
S Garpem si v téhle knížce prožijete všechno od narození po smrt, přes mnoho tragických, ale i radostných chvil.. Mnohé názory mi přišli třeba trochu přitažené za vlasy, jak se říká. Ale to by asi kniha měla vzbuzovat, aby přitáhla ještě více čtenáře ke knize. Mnohdy jsem měla chuť přelétnou odstavce, kde se mi zdálo, že se nic neříkalo. Ale pak jsem se k nim stejně vracela, protože mi bylo líto tu knihu zase tak rychle dočíst. :) Nechce se mi sem psát obsah té knihy, protože si myslím, že když si někdo přečte nějaký výcuc. který někdo sesmolil, tak už pak nemá takovou chuť do té knihy. Tak se k tomu aspoň stavím já. Každopádně tahle dnes již kultovní knížka stojí za přečtení...

Anotace: Proslulý román Johna Irvinga líčí život a názory fiktivního spisovatele T. S. Garpa. Jako syn excentrické Jenny Fieldsové, která si usmyslela mít dítě bez manžela, dospívá Garp pod jejím vedením v dosti svéráznou osobnost. Po maturitě odjíždějí s matkou do Vídně, oba se stejným cílem: začít psát. Jenny sepíše svůj životopis Sexuálně podezřelá, kterým se rázem proslaví, a stane se vůdčí autorkou ženského hnutí. Garp zase napíše povídku, aby se mohl oženit s Helenou, ochotnou vzít si jedině spisovatele…
Garp ale není výrazný spisovatel a ve své poněkud afektované tvorbě se vypořádává po svém s nejosobnějšími, stále bolestnějšími prožitky, jež jakoby přímo zhmotňovaly děsivé představy, které ho coby starostlivého manžela a otce pronásledují. Proslaví se až svým bulvárním románem Svět podle Bensenhavera, role veřejné osoby ho však zaskočí opět nepřipraveného.
Přestože je Irvingův groteskní román plný komických situací, dotýká se citlivých a aktuálních témat dnešní civilizace - otázky individuality osobnosti, sexuality, ženského hnutí, násilí a strachu z neštěstí a ze smrti.

Předvánoční navození

22. prosince 2008 v 17:17 Hudbička
Tak tuhle písničku posílám na vánoční navození nálady.. :) Líbí se mi na ní, že je taková hezky optimistická a to by lidi na Vánoce měli být .. :)