Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Leden 2009

Stephenie Meyer - Nový Měsíc

29. ledna 2009 v 15:42 Počteníčko
Další díl ze ságy o Edwardovi a Belle se jmenuje Nový Měsíc.
Bella má slavit svoje 18 narozeniny. Cullenovi pro ní pořádají menší oslavu narozenin, při které si Bella poraní při rozbalování dárků prst a začne ji téct krev. Jakmile Jasper ucítí její krev neudrží se vyskočí po ní. Naštěstí se Belle nic nestane, ale posléze si uvědomuje, že tahle malá nehoda spustila v Edwardovi myšlenky, které ji posléze způsobí nevídanou bolest. Edward se rozhodne odejít z Bellina života a tak jednoho dne se rozloučí s Bellou v lese a odjede i s celou rodinou. Bella trpí jako kdyby ji někdo umřel než opustil. Je jako tělo bez duše a nikdo neví, co s ní. Asi po 5 měsících si najde rozptýlení v návštěvách Jacoba Blacka v La Push, což je rezervace Indiánů v blízkosti jejího bydliště. Když je s Jacobem cítí se mnohem lépe. Začnou jezdit spolu na motorkách a ona poznává, že když dělá něco nebezpečného, takže slyší Edwardův hlas, který ji kárá a zlobí se. To ji ještě více podněcuje ve vyhledávání nebezpečných atrakcí. Jednoho dne se ji začne stranit i Jacob. A Bella pociťuje další ztrátu. Nakonec přijde na Jacobovu hádanku a zase spolu kamarádí. Ukáže se, že Jacob patří mezi vlkodlaky. Belle začíná hrozit nebezpěčí, které se neskrývá v jejích vlkodlačích kamarádech, ale ve Victorii, která chce pomstít smrt svého druha Jamese (viz první díl) Naštěstí vlkodlačí smečka drží Bellu z dosahu krvežíznivé Victorie.
Jednou se Bella rozhodne skočit z útesu. Proudy si s ní pohrávají a ona se vzdá. Naštěstí ji vytáhne Jacob z vody. Když přijede Bella domů je už u ní Alice Cullenová, která viděla ve svých vidění, že Bella skočila do vody a nevyplavala. Bohužel se Edward dozví, že Bella skočila z útesu a nevyplavala a rozhodne se ukončit svůj život za pomocí Voltariových, což je stará upíří rodina v Itálii. Alice vidí, co chce Edward udělat a tak se s Bellou vydává za záchranou svého bratra. Stihnou to jen tak tak. Voltariovi si dávají podmínku, že musí Bella být proměněná za upírku, jinak ji nenechají žít. A tak se dostávají všichni zpátky do Forks. Bella se pomalu, ale jistě stává součástí Cullenovic rodiny a spolu stanoví datum její přeměny v upírku.
Tahle knížka se hodně točí okolo Belliných pocitů, když ztratila Edwarda a hlavně okolo Jacoba Blacka, který Belle hodně pomohl. Tahle sága má pro mě fakt něco do sebe..

I am X - Alternative

29. ledna 2009 v 10:05 Hudbička

Trochu uchylný klip .. :)

Jízdenka pro HDP v Praze 10 000 ?

27. ledna 2009 v 10:36 Postřehy
Tak opět novinky.cz zabodovali. Nebo spíš teda DP Praha. Nevím jak Vám, ale mě přijde jízdenka na rok pro 3 pásma za 10.000 Kč docela obří suma. By mě zajímalo, kdo by si to zaplatil. Navíc jsem se dočetla, že chtějí zrušit bezplatné jízdné pro důchodce nad 70 let. Prý je to přežitek. Už vidím nějakého důchodce, jak platí 10.000 Kč, aby se mohl třeba dostat do nemocnice na kontrolu nebo na nákup a tak dál. Vždyť tohle je totálně postavené na hlavu. To samé platí pro studenty. Prý na nás prodělali minulý rok 2,1 miliardy. Tak nám to zdraží taky. Abych pravdu řekla.. tak to si do Prahy radši přivezu kolo a budu jezdit do školy na kole. I když teda si myslím, že na Albertov se pekelně projedu . :) ...A Nemyslím si, že tím nějak pomůžou provozu. Protože si dokážu představit, jak každý radši sedne do auta než aby musel platit takovouhle sumu. Mě to přijde prostě neskutečný.
Jenže normální člověk s tím nic neudělá. No jo .. :(

Stephenie Meyer - Stmívání

26. ledna 2009 v 12:21 Počteníčko
Musím říct, že jsem nakonec neodolala a tuhle knížku jsem si musela stáhnout z netu. A naštěstí jsem ji měla přečtenou vážně rychle, jak je to čtivé. :) Ale když se nad tím zamyslím, tak to asi bude čtivo spíše pro něžné pohlaví než pro to druhé. :) .. Pokud to zrovna nejsou romatické duše si myslím. Aspoň takhle to na mě působilo. A jelikož se okolo mě moc romantiků nepohybuje, tak takhle uvažuju. Ale stále věřím i na vyjímky. :)

Knížka je úžasná. Kdybych to měla srovnat s filmem. Hmm.. tak nevím, co je lepší. Ve filmu si trochu pohráli s dějem, který přímo chronologicky v některých ohledech neodpovídá a některé scény jsou přenesené do jiného prostředí. Ale dialogy, které Edward s Bellou vedou jsou až typicky stejné jako v knížce. Což mě nesmírně potešilo. Co bych chtěla vytyčit a co u mě hodně pozvedlo film byly dokonalé herecké výkony Kristen Stewart a Roberta Pattisona. Hráli svoje role tak, že jsem ji úplně věřila, že jsou skuteční. :) Tak to na mě aspoň působilo. Takže si nemyslím, že film nějak zkazil knížku, jak jsem si přečetla na csfd.
Knížka je prostě krásné dopnění toho filmu. Hodně věcí jsem se dozvěděla, jak jsem i očekávala. :) .. Musela jsem to dočíst hned, jak jsem se začetla. Naštěstí jsem se dokázala ovládnout a kouknout sem tam na genetiku.. :) .. Ale dalo to práci. No jo .. Já když něco začnu a není to zrovna něco, co mi otravuje život jako ta genetika, tak to musím dokončit. Teda spíš dočíct. :) Knížku určitě doporučuju. :) .. Tady si ji můžete stáhnout ...


Blue Foundation - Eyes of Fire

25. ledna 2009 v 16:56 Hudbička

Skvělá písnička... mimochodem ze soundtracku k Twilight (Stmívání) , který je taky dle mého názoru skvěly .. :)

Mamma Mia (2008)

25. ledna 2009 v 10:12 Filmový koutek

Kdo má rád ABBU a nevadí mu trochu dost povrchní příběh, tak tohle je dobrý odpočinkový film. :) Hodně mě překvapil zpívající Pierce Brosman. To jsem se musela vážně smát, protože mu to občas drhlo v hrdle. :) a to nemluvím o Colinu Firthovi. Ale i tak skvělý muzikál, který mi připomněl všechny ty skvělé písničky ABBY.


Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém - kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam - Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry - Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill - Stellan Skarsgård) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.


Zajímavosti: Tom Hanks je koproducentem tohohle filmu.


Milionář z chatrče (Slumdog Millionair - 2008)

24. ledna 2009 v 10:15 Filmový koutek

Mladičký Ind Jamal Malik má jen to nejzákladnější vzdělání a pochází z chudobou prorostlého Bombajského slumu, přesto dokázal to, co se před ním nepovedlo ani váženým doktorům či učitelům - v indické mutaci vědomostní soutěže Chcete být milionářem? již zodpověděl otázku za deset milionů rupií a večer jej čeká otázka poslední, hodnocená dvojnásobnou částkou. Malik je teď však vyslýchán policií pro podezření z podvodu. Vypráví proto nekompromisním policistům svůj životní příběh, z něhož nejen výplývá, odkud zná odpovědi na položené otázky, ale odkrývají se v něm i kruté okamžiky jeho dětství, v nichž hrál osudovou roli jeho starší bratr Salim a krásná dívka Latika, do níž se Jamal zamiloval.

Musím říct, že se vůbec nedivím, že tenhle film má tolik nominací na oskara. Vážně super film, kde je hodně vidět, jak to ve skutečnosti v Indii vypadá. Musím říct, že záběry ze slumu mě docela dostaly. Připomnělo mi to Káhiru, tam taky byly odpadky úplně všude, kam se člověk podíval. Tedy teď myslím tu část, kde nebyl turistický ruch. Nikdy bych nevěřila, že tenhle docela tragický příběh jednoho malého kluka může skončit dobře. Tolik věcí se mu přihodilo. Žebrali pro nějaký gang, pak díky svému bratru uniknul vypálení očí, aby mohl vyžebrat víc. Zrada bratra a ztracení lásky. Její znovu nalezení a zase ztráta. Posměšky od ostatních lidí, že pochaází ze slumu. Prostě tenhle film doporučuju. Hodně mě oslovil :)
Na csfd patří je na 68. místě nejlépe hodnocených filmů a má 92 %. Já mu dávám 90%.


Stmívání (Twilight - 2008)

23. ledna 2009 v 10:16 Filmový koutek

Napřed bych chtěla říct, že patřím mezi ty lidi, co se jim líbí příběh o Harry Potterovi a doma mají všech sedm dílu. A to samé třeba s Hlídkami, které jsou taky skvělé. :) Myslím si, že tenhle film se nebude líbit každému a to taky dokazují recenze na csfd, kde to každý, kdo mohl tenhle film nejvíc ponížil . Nejdřív jsem se lekla slovních komentářů, ale přece jen jsem film shlédla a musím říct, že jsem z něho naprosto nadšená a až udělám zkoušku z genetiky, tak si musím pořídit knížku, podle které je film natočen i pojmenován. Knížní předlohou mu je kniha Stmívání od Stephenie Meyerové.


O co jde : Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...

Nebudu tvrdit, že nejsem na romantické příběhy a že tohle je akční film ve stylu Arnolda Schwarzeneggera :) Nicméně i té akce je tam dost, ale hlavní děj se točí okolo lásky upíra k normální holce. Upíři jsou zde pojmutí z úplně jiné strany než jsme zvyklí. Třeba zde upíři nespí a jejich kůže na slunci se třpytí. Myslím, že tenhle film se bude líbit lidem, co mají rádi Harryho Pottera a těm ho taky doporučuju. A nebo prostě lidem, co mají rádi příběhy o upírech a takovýhle pohádky okolo .. :)

Portishead

22. ledna 2009 v 9:42 Hudbička

K téhle skupině jsem přišla na Liborově blogu, který o nich psal. A já si nemůžu pomoct a musím si je sem dát :)

Portishead je trip hopová skupina z Bristolu ve Spojeném království, pojmenovaná po malém městě Portishead vzdáleném asi 19 km západně od Bristolu.
Skupinu založili roku 1991 multi-instrumentalista Geoff Barrow a zpěvačka Beth Gibbons. Barrow už předtím spolupracoval s dalšími trip hopovými hudebníky, skupinou Massive Attack a Trickym, a rozhodl se svůj projekt pojmenovat po svém rodišti.
Jejich první album Dummy, které se mi nejvíc líbí, bylo vydáno v roce 1994. Album bylo úspěšné v Evropě i v USA. V USA se prodalo více než 150 000 disků a to bylo ještě před jejich turné po Americe. Album vyhrálo prestižní cenu Mercury Music Prize v roce 1995. V roce 2003 Dummy bylo nominováno na 419 místo mezi 500 nejlepších albumů vůbec.
1997 vydali další album Portishead a v roce 1998 si zahráli s New York Philharmonic orchestra a vydali na VHS záznam z koncertu.
Third je jejich další album, které vyšlo po 11 letech. Docela se liší od Dummy, ale přece jen je poznat, že jsou to oni.Threads, Magic doors a hlavně Silence patří mezi mé oblíbené z tohohle alba.
V květnu 2008 Barrow napsal na jejich webovou stránku, že čekají na nové nápady na novou desku. Takže se můžu těšit, že za nějaký čas přijde od nich další album.

Mysterons

Over

Glory Box

Sour Times
Poprvé u alergologa

21. ledna 2009 v 11:24 Ze života mého

Dneska jsem musela poprvé za svůj život navštívit alergologa a imunologa kvůli problémům, co mám s ušima. Zdá se neuvěřitelný, že přes uši jsem se dostala až sem, ale tak doktorka si chtěla být jistá, jestli ty problémy nejsou spojeny s alergií a nebo s imunitním systémem. Dneska proběhla zkouška na alergeny a musím bohužel říct, že to pro mě byla muka .. :)

Nejdřív jsem koukala, jakáé všechny alergeny tam na mě sestřička kape. Dokonce i švábí alergen, který se může vyskytovat v mouce. :) .. no chutné, že jo. A jaké alergeny, že to byly ? .. Negativní a pozitivní kontrolní alergen pro posuzování. Pozitivní byl histamin, který v nás spouští alergickou reakci. Pak 4 druhy roztočů, plísní, šváb, bříza, líska, bojínek, žito, pes kočka. Možná, že jsem něco vynechala, ale tak píšu to z hlavy, co si pamatuju. Pak sestřička vzala malé jehličky a do každé té kapky jednou bodla. Musela jsem jít ven a 15 minut čekat. A musím říct, že to byla muka. Za chvíli to začalo strašně svědět. Nejdřív začal histamin a pak se mi udělal obří bolák na bojínku a žitu ... Za chvíli mě svědělo celé předloktí. :) Ani nevíte jakou jsem měla chuť si to všechno rozškrábat a tak si tím ulevit. Ještě když si na to teď vzpomenu, tak cítím tu chuť po tom škrábání. :)

Nicméně po 15 minutách paní přišla a setřela mi alergeny z ruky. A zítra musím na krevní testy pro imunologii. Snad budu zdravá, jak řípa. Ale co pak moje ucho. Zase se nedude vědět nic .. :-D

obrázek z deviantart