Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Den, kdy se zastavila Země (The Day the Earth Stood Still, 2008)

13. ledna 2009 v 14:09 |  Filmový koutek

Tak jsem dnes pro změnu skoukla film, který právě běží v kinech. Abych pravdu řekla, tak mě nijak zvlášť neoslovil. Mimozemšťani se rozhodli, že naše populace Zemi ničí a protože je ve vesmíru málo planet, které můžou být obyvatelné, tak se rozhodli lidstvo vyhubit. Do Central parku přistane obří svítící koule a na scénu přichází mimozemšťan, který chce nejdříve mluvit s vládci tohohle Světa. Lidi započnou palbu a mimozemštana zraní. Samozřejmě je tu babka, která zastupuje prezidenta USA (to mě jako pobavilo, že se USA považuje za vůdce tohohle Světa, vždyť sakra na Světě nejsou jen Američani. Jasně roztahujou se. Vedou války na cizích uzemích pro jejich zájmy a ne pro zájmy tamních obyvatel, jak oni vyhýbačně tvrdí). Babka si myslí, že spolkla všechnu moudrost Světa, a tak dá mimozemšťana zavřít a hodlá ho zkoumat. Po všech těhlech příhodách cizinec zjistí, že to s lidstvem nemá vůbec cenu něco řešit a rozhodne, že spustí proces hromadného ničení všeho člověčího na Zemi. Malinkaté mušky, které vypadají jako z ocele, projdou vším a všechno sežerou.. Pěkný záběr byl na to, jak mušky spolkly postupně jedoucí kamión. Bioložka, která pomohla na začátku filmu cizinci utéct, se snaží ho přimět, aby tuhle katastrofu zastavil. Samozřejmě, že po tom co uvidí, jak matka objímá syna, si všechno rozmyslí. Řekne, že se v krizi můžeme změnit, sebere svý saky paky a odlítne i s muškama do vesmíru. Bohužel, tam není dál, jak se lidstvo zachová po tomhle incidentu. Ale jak si myslím já, tak se nezmění a vesele planetu bude ničit dál ..


Mysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba. V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana Klaatua (Keanu Reeves), který přicestuje na Zemi s jediným úkolem - zamezit lidstvu jeho organizovanou sebedestrukci i za cenu nejvyšších obětí. Klaatu chce lidstvu pomoci, otázkou je, zda o to vlastně stojíme. Zatímco on chce jednat se světovými mocnostmi, naším jediným zájmem je zavřít jej do laboratoře a vědecky ho prozkoumat. ……Na útěku z laboratoře ho doprovází astrobioložka Helen (Jennifer Connelly), která spolu se svým nevlastním synem uvízne v Klaatuově poslání.

Film Den, kdy se zastavila Země je remakem klasického stejnojmenného filmu z roku 1951, který natočil Robert Wise. Nové podoby se ujal Scott Derrickson. Reevesovo ztvárnění postavy Klaatua, mimozemšťana, který se začíná polidšťovat, je temnější než přístup Michaela Rennieho, který jej hrál v původní verzi. V novém filmu se vám Země doslova ztrácí pod nohami… Film neukazuje jen pohled nás pozemšťanů na nezvyklého návštěvníka a emoce, které jeho přílet na Zemi vyvolává. Je také o tom, jak se na nás a naše pokusy o sebezničení dívá někdo, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci. (oficiální text distributora)

hodnocení na CSFD : 62 % ... moje hodnocení : 55%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 13. ledna 2009 v 16:18 | Reagovat

No, já se těšila, až to uvidím, protože sci-fi můžu (a Reevese můžu :D) a tahle mě hodně zaujala... Ale nejsi jediná, kdo na to má takový názor (a mě to začíná znervózňovat :P). Uvidíme, co na to řeknu po zhlédnutí...

2 Lin Lin | Web | 13. ledna 2009 v 17:23 | Reagovat

Já ten film ještě neviděla,chystám se,ale podle toho názvu to zní lákavě:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama