Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Stephenie Meyer - Nový Měsíc

29. ledna 2009 v 15:42 |  Počteníčko
Další díl ze ságy o Edwardovi a Belle se jmenuje Nový Měsíc.
Bella má slavit svoje 18 narozeniny. Cullenovi pro ní pořádají menší oslavu narozenin, při které si Bella poraní při rozbalování dárků prst a začne ji téct krev. Jakmile Jasper ucítí její krev neudrží se vyskočí po ní. Naštěstí se Belle nic nestane, ale posléze si uvědomuje, že tahle malá nehoda spustila v Edwardovi myšlenky, které ji posléze způsobí nevídanou bolest. Edward se rozhodne odejít z Bellina života a tak jednoho dne se rozloučí s Bellou v lese a odjede i s celou rodinou. Bella trpí jako kdyby ji někdo umřel než opustil. Je jako tělo bez duše a nikdo neví, co s ní. Asi po 5 měsících si najde rozptýlení v návštěvách Jacoba Blacka v La Push, což je rezervace Indiánů v blízkosti jejího bydliště. Když je s Jacobem cítí se mnohem lépe. Začnou jezdit spolu na motorkách a ona poznává, že když dělá něco nebezpečného, takže slyší Edwardův hlas, který ji kárá a zlobí se. To ji ještě více podněcuje ve vyhledávání nebezpečných atrakcí. Jednoho dne se ji začne stranit i Jacob. A Bella pociťuje další ztrátu. Nakonec přijde na Jacobovu hádanku a zase spolu kamarádí. Ukáže se, že Jacob patří mezi vlkodlaky. Belle začíná hrozit nebezpěčí, které se neskrývá v jejích vlkodlačích kamarádech, ale ve Victorii, která chce pomstít smrt svého druha Jamese (viz první díl) Naštěstí vlkodlačí smečka drží Bellu z dosahu krvežíznivé Victorie.
Jednou se Bella rozhodne skočit z útesu. Proudy si s ní pohrávají a ona se vzdá. Naštěstí ji vytáhne Jacob z vody. Když přijede Bella domů je už u ní Alice Cullenová, která viděla ve svých vidění, že Bella skočila do vody a nevyplavala. Bohužel se Edward dozví, že Bella skočila z útesu a nevyplavala a rozhodne se ukončit svůj život za pomocí Voltariových, což je stará upíří rodina v Itálii. Alice vidí, co chce Edward udělat a tak se s Bellou vydává za záchranou svého bratra. Stihnou to jen tak tak. Voltariovi si dávají podmínku, že musí Bella být proměněná za upírku, jinak ji nenechají žít. A tak se dostávají všichni zpátky do Forks. Bella se pomalu, ale jistě stává součástí Cullenovic rodiny a spolu stanoví datum její přeměny v upírku.
Tahle knížka se hodně točí okolo Belliných pocitů, když ztratila Edwarda a hlavně okolo Jacoba Blacka, který Belle hodně pomohl. Tahle sága má pro mě fakt něco do sebe..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 29. ledna 2009 v 20:11 | Reagovat

Dneska už jsem na tuhle ságu u někoho narazila, asi u Peťky? Bude to vážně dobrý!!

Hezký večer.

2 Lištička Lištička | Web | 26. března 2009 v 17:38 | Reagovat

Nebudu to číst. Téma se mi zdá obehrané.

Navíc jsem měla možnost seznámit se s ukázkou ze Stmívání a nijak mne to nezaujalo. Nechápu, že se to stalo takovým hitem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama