Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Stephenie Meyer - Stmívání

26. ledna 2009 v 12:21 |  Počteníčko
Musím říct, že jsem nakonec neodolala a tuhle knížku jsem si musela stáhnout z netu. A naštěstí jsem ji měla přečtenou vážně rychle, jak je to čtivé. :) Ale když se nad tím zamyslím, tak to asi bude čtivo spíše pro něžné pohlaví než pro to druhé. :) .. Pokud to zrovna nejsou romatické duše si myslím. Aspoň takhle to na mě působilo. A jelikož se okolo mě moc romantiků nepohybuje, tak takhle uvažuju. Ale stále věřím i na vyjímky. :)

Knížka je úžasná. Kdybych to měla srovnat s filmem. Hmm.. tak nevím, co je lepší. Ve filmu si trochu pohráli s dějem, který přímo chronologicky v některých ohledech neodpovídá a některé scény jsou přenesené do jiného prostředí. Ale dialogy, které Edward s Bellou vedou jsou až typicky stejné jako v knížce. Což mě nesmírně potešilo. Co bych chtěla vytyčit a co u mě hodně pozvedlo film byly dokonalé herecké výkony Kristen Stewart a Roberta Pattisona. Hráli svoje role tak, že jsem ji úplně věřila, že jsou skuteční. :) Tak to na mě aspoň působilo. Takže si nemyslím, že film nějak zkazil knížku, jak jsem si přečetla na csfd.
Knížka je prostě krásné dopnění toho filmu. Hodně věcí jsem se dozvěděla, jak jsem i očekávala. :) .. Musela jsem to dočíst hned, jak jsem se začetla. Naštěstí jsem se dokázala ovládnout a kouknout sem tam na genetiku.. :) .. Ale dalo to práci. No jo .. Já když něco začnu a není to zrovna něco, co mi otravuje život jako ta genetika, tak to musím dokončit. Teda spíš dočíct. :) Knížku určitě doporučuju. :) .. Tady si ji můžete stáhnout ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 27. ledna 2009 v 10:07 | Reagovat

U mne je to většinou tak, že když čtu nejdřív knížku a pak vidím film, jsem trochu zklamaná. To je asi normální, že si člověk udělá při čtení knížky nějaké své představy....Obráceně mi to ale nevadí.

Měj se hezky.

2 LuckaS LuckaS | E-mail | Web | 8. června 2009 v 23:12 | Reagovat

Už jsem skoro na konci, ale čtu ji v angličtině. Byla jsem totiž nejprve v kině, tak jsem si nechtěla kazit dojem češtinou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama