Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Tori Amos

10. ledna 2009 v 11:01 |  Hudbička

Tori Amos (rozená Myra Ellen Amos 22.srpna 1963) je americkou pianistkou a písničkářkou s britsko-americkým občanstvím. Provdala se za Marka Hawleye, s kterým má jedno dítě, Natashyu "Tash" Lórien Hawley, narozenou 5.září 2000. (tomu říkám jméno..:) )
Amos patří mezi přední špičku písničkářek od 90-tých let. Za povšimnutí stojí,že preferuje piáno jako doprovod. Je známá pro její emotivní a intensivní písně, které provází témata jako mezilidské vztahy, feminismus, víra nebo osobní tragédie.
I když neměla nějaký moc velký úspěch v žebříčcích, získala si spoustu fanoučků (mezi které se řadím i já) a v roce 2005 prodala přes 12 miliónů nahrávek po celém světě.. Na koncertech a v rozhovorech je ekcentrická a někdy až sprostá. Tím si získala pověst býti velmi výstřední.
Získala 10 ocenění Grammy a 4 od MTV. Na kontě má 11 albumů. Mezi její nejznámější písně patří: Crucify, Silent All These Years, Cornflake Girl, Caught a Lite Sneeze, Professional Widow a Spark.

Moje nejoblíbenější alba patří Beekeeper, From the Choirgirl Hotel a Scarlet´s Walk. V roce 2007 vydala zatím svoje poslední album American Doll Posse, které jsem zatím neměla čas poslechnout.

Spark (první písnička, co jsem od ní slyšela a moc mě nadchla. Je to hodně zvláštní klip. :) )


A Sorta Fairytale


Cornflake Girl


Crucify ( z koncertu to zní úplně jinak než s cédéčka :) )


Loni nebo předloni jsme ji mohli navštívit v Praze, kdy tu měla koncert. S kamarádem jsme tam chtěli jít, ale jelikož to byla na nás horentní suma, tak jsme to nakonec vzdali. Ale každopádně to musel být super zážitek. Něco o ní se jěště můžete dočíst na Tomášově blogu, který o ní psal několik dní přede mnou a tím mi sebral vítr z plachet.. :) Tak doufám, že se Vám bude líbit.. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 10. ledna 2009 v 14:55 | Reagovat

Hezky napsáno. Díky za informace navíc i za reklamku :) Je pravda, že Tori není vévodkyní hitparád, ale třeba je to dobře. Její hudba tak nemusí kopírovat trendy a může zůstat sama sebou. Právě to ke ohromná deviza Tori Amos.

2 Pierre Pierre | Web | 10. ledna 2009 v 18:17 | Reagovat

O Tori Amos jsem již slyšel, ale po pravdě žádné její album nemám. Písničky se mi líbí a v brzké době to budu muset napravit. :) dobrý tip

3 Eva* Eva* | Web | 11. ledna 2009 v 15:41 | Reagovat

Doteď jsem o ní neslyšela, má moc příjemnej hlas...

Je mi sympatická i ta její jak píšeš výstřednost!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama