Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Březen 2009

Mikrobiologie

31. března 2009 v 16:14 Ze života mého
Tento týden máme povinně ve škole praktika z mikrobilogie. Nikdy bych neřekla, že to bude taková švanda. :) Učíme se kultivovat různé bakterie, které pak zkoumáme v mikroskopu. Dokonce jsme udělali pokus, že jsme si ze zubů stáhli trochu zubního plaku a to nanesli na krevní agar. Už dneska odpoledne jsem tam měla nějaké ty potvory, co mi žijou v ústech, pěkně rozmnožené. Jsem zvědavá, jak na tom budou holky zítra.
Dneska jsem dělali zkoušky na sterilitu prostředí. Jedna z nich byla, že Petriho misku s kultivační půdou jsme nechali ležet jen tak otevřenou. A pak dali do termostatu. Zítra zjistíme kolik kolonií jsme zachytili. Nebo také sterilitu našich rukou před dezikfekcí a po. Nakonec jsme zkoušeli sterilitu určitého povrchu. Tak jsem zvědavá, jak si zítra budem stát. :)
Nejdřív se mi zdály tyhle praktika jako největší přítěž, ale teď zjišťuju, že mě dost baví. Už se těším na zítřek. Jen přežít test z fysioly.. :)

No moc to vidět není, protože můj mobil nemá zas tak výkonný foťák. Ale tohle je kultivace mého zubního plaku po prvním dnu.Franz Ferdinand - Ulysses

30. března 2009 v 18:39 Hudbička

Z mého průzkumu se zatím tenhle kus líbí, jak komu.. :)

Víkend a posun času

29. března 2009 v 11:19 Ze života mého
Musím říct, že tyhle posuny času mi nedělají dobře. Až teda na ten, jak se posouvá o hodinu dozadu. :) Na to se vždycky moc těším. Ale tenhle, jak vám sežere hodinu času, je hodně krutý. Můžete dělat cokoliv, ale stejně Vám ta jedna hodina bude neustále chybět a aspoň já jí budu dohánět ještě hodně dlouho. Minimálně týden.
O víkendu jsem jsem byla klasicky doma. Tady už to všechno krásně kvete. Kočičky už lezou ven :) Byla pohoda. Jediný, co na tom nesnáším, je ta cesta tam a zpět. Člověk musí jet hodinu vlakem a pak v neděli zase hodinu zpátky. Čímž zase ztratí nějaký čas. Protože třeba já se nemůžu učit ve vlaku jako to někdo dokáže. Mě to prostě nejde :) A tak vždycky čučím z okna a přemýšlím nad nesmrtelností brouka. :)

Možná to znáte :)

26. března 2009 v 15:03 Zajímavosti
Možná tuhle kočku znáte, ale já si to nemůžu odpustit jí sem nedat. Ona je vážně dokonalá. :) Snaží se "opravit" tiskárnu


Tohle je spíš pro pobavení

25. března 2009 v 12:26 Postřehy

Hehe dneska jsem se na novinkách.cz opět pobavila. A to z tohohle článku

Naši politici by mohli vystupovat v nějaké úsměvné grotesce. Ale ne němé prosím.. :) Hazí na sebe špínu, vydírají se, jeden druhému podkopává nohy pro svoje lepší bydlo. No není to dokonalé ? .

Freak Power - Big Time a Running Away

24. března 2009 v 10:11 Hudbička
Ještě jednu ochutnávku z alba Drive Thru Booty .. Tenhle kus se jmenuje Big Time


Running Away
Freak Power - Drive Thru Booty ( květen 1994)

23. března 2009 v 14:28 Hudbička

 1. Moonbeam Woman
 2. Turn on, Turn in, Cop out
 3. Get In Touch
 4. Freak Power
 5. Running Away
 6. Change My Mind
 7. What Is It
 8. Waiting For The Story To End
 9. Rush
 10. Big Time
 11. The Whip

Freak Power - skupina, která byla založena Normenem Cookem (později známého jako Fatboy Slim) Ashley Slaterem (trombonista s úžasným hlasem) a Jessem Grahamem. Jejich hudba je mix acid jazzu s funkem a soulem.

Tohle je jejich první vydané album a mě úplně odrovnalo. Hned při první písničce jsem si musela pobrukovat a už jsem si pomalu začala rozhýbávat do rytmu. Při druhé písničce jsem musela už vstát. Na tuhle skupinu jsem přišla díky Monkey Business, protože loni s nimi měli koncertní turné po naší republice. Co mě fascinuje na téhle kapele je hlas Ashleyho Slatera. Pro mě je to dokonalý hlas. Hluboký rytmický a příjemný pro poslech. Každopádně doporučuju všem, kterým se aspoň trochu líbí funky.

Kusy, které mě dostaly : Moonbeam woman, Turn on, Turn in, Cop out, Rush, ale celé album stojí za poslechnutí

Pokud si chcete poslechnout celé album tak zde jde stáhnout.

A malá ochutnávka


Třináctka ( Thirteen, 2003)

23. března 2009 v 9:52 Filmový koutek

Sugestivní příběh dvou dospívajících dívek. Puberťačka Tracy sní o tom jak být COOL. A má pro tuto svou představu i svůj ideál. Je jím ostřílená spolužačka Evie, dívka bez rodinného zázemí. Ta uvede Tracy do "velkého cool světa", do světa nebezpečných nástrah a rychlých požitků, ve kterém hrají hlavní roli drogy a povrchní erotické zkušenosti. V citovém zmatku, plném neshod s rozvedenou matkou a konzumním otcem, který utíká od problémů, podlehá Tracy rafinovaným slibům zkušenější parťačky a pouští se na cestu nikam...

Třináctka je film o hledání a konfliktu s vlastní identitou, který k dospívání patří. Režisérka Catherine Hardwickeová se v něm i pomocí syrového oka ruční kamery (natáčelo se technikou Super 16) pokouší o svérázný pohled do nitra teenagerů a o pochopení sociálního kontextu jejich tápání. K tomu jí pomohl velmi autentický námět, který na základě vlastních zkušeností poskytla a scénáristicky se na něm i s režisérkou podílela herečka Nikki Reed (hraje Evie). Roli matky prvotřídně, jako vždy, zahrála Holly Hunter (např. Piano, Bratříčku, kde jsi?). Na festivalu v Sundance získal film cenu za režii, je i součástí programu mezinárodního bratislavského festivalu 2003. (oficiální text distributora)

Místy docela dost drsný film. Většinu filmu jsem měla vytřeštěné oči na obrazovku, co to tam ta hlavní puberťačka vyváděla. Při představě, že tohle se někdy skutečně může dít. Kdyby třeba moje dítě? Tak to mě můžou rovnou někam odvézt, protože to bych asi nezvládla takovýhleho nezřízenýho fakana. Sebeubližování, drogy, chová se jako šlapka. Co na tom je cool ? .. Kdo by tohle chtěl ? Jasně uvědomuju si, že je to jen film. Ale myslím, že tohle se skutečně děje. Nedělám si o tom žádné iluze, že se tohle nikde neděje. A co to způsobilo ? To, že má ignorantského otce, který se o ni vůbec nezajímá, nebo mamka, která na ní nemá moc času, protože musí na ně vydělávat ? Toť otázka
Moje hodnocení 65 %


Po přečtění spalte ( Burn after reading, 2008)

22. března 2009 v 10:58 Filmový koutek
CIA veterán Malkovich dostane vyhazov z práce kvůli chlastu a nenapadne ho nic lepšího než svůj spleen rozpustit ve vzpomínkové knize. Rukopis se čirou náhodou dostává do rukou dvou bezohledným zaměstnanců místní tělocvičny (B. Pitt a F. McDormand), kteří si sečtou jedna a jedna a pokusí se Malkoviche v domnění, že jde o tajné vládní materiály, vydírat. Do případu se mimo jiné nachomýtne ještě vyšetřovatel a záletník Clooney.

Jak bývá o Coenů zvykem, co se má stát, stane se, ale k překvapení postav i diváků trochu jinak, než by očekávali. Černá spy-komedie Po přečtení spalte je klasicky plná přehmatů a zábavných nedorozumění. Za kameru se postavil estét Emmanuel Lubezki, který byl 4-krát nominovaný na Oscara, z toho dvakrát zčerstva (2006 - Nový svět; 2007 - Potomci lidí). (Shadwell z csfd převzato)

Tak tenhle filmík mi vyplnil včerejší večer. Brad Pitt jako tupounek z tělocvičny, který neví, která bije :) a ženská, která by je schopná udělat kvůli svým plastikám cokoliv. Malkovichovi se na hlavu sype jen samá smůla. Pořád ho něco pojíždí. A Clooney ? Vždycky hrál takového seriózního chlápka a tady je to takový chlív .. hehe .. :) Každopádně moc pěkný film na sobotní večer. Docela jsem se i pobavila a film zaujme od začátku dokonce. Takže i když se mi chtělo strašně moc spát, stejně jsem vydržela u obrazovky až dokonce.. :)
Moje hodnocení 70 %


Umřel nám potkan pod rukama

19. března 2009 v 13:45 Ze života mého

No né doslova, ale včera na praktikách z fysiologie nám umřel potkan. Neunesl tíhu narkózy a skonal. Ještě když nám ho přinesli v kýbli dýchal, ale už bylo vidět, že dýchá namáhavěji než ten druhý. Měli jsme dělat s nimi pokusy na glykémii. To znamenalo nastřihnout jim málo ocásek a z ocásku odebrat krev, s kterou jsme pak prováděli zkoušky. Náš potkan při střihání ocásku kňučel a cukal se. Což by neměl, protože je paní asistentka měla uspat. Po nějaké době jsem postřehla, že ten hlodavec nedýchá. A taky že jo. Srdíčko mu taky už nebilo. Náš asistent říkal, že tohle se může stát, že potkan neunese anestesii, ale stejně to člověka tak jako trochu odradí. Když si vemete, že jsme mu střihli do ocásku a on umřel. No není to dobrý pocit.