Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Feminizace našeho lékařství je prý závažný problém

3. března 2009 v 19:33 |  Postřehy
Tak prosím feminizace lékařství je pochopitelně další nebezpečný trend ... Tohle pronesl šéf lékařské komory Milan Kubka...
Jasně, že teď nastává doba, kdy budete v nemocnicích potkávat spíše ženy než muže. Když se kouknu do našeho ročníku, tak tam je většina lidí ženského pohlaví. A když už tam jsou kluci, tak jsou třeba ze Slovenska. Vážně Čechů mediků tam naleznete pomálu. Nevím, čím to je. Že by naše drahé polovičky ztráceli zájem o lékařskou kariéru ? Nebo jsou líní objetovat něco pro svůj cíl ? Nevím. Každopádně je to tak.


Myslím si, že žena se může vyrovnat muži. A myslím, že rozhodně to, že žena má svojí rodinu, jí neomezuje. Přece muži také mají své rodiny. Pan Kubka si asi myslí, že práce s dětmi a starost o ně patří jen ženám. Nevím, jak to funguje u něj doma, ale u nás doma se starali rodiče o nás rovnoměrně. Rodina by neměla být problém.
Samozřejmě někdy mě také napadne, že možná chlap doktor může být lepší. Ale není tohle jen předpojatost, která je v nás zakořeněná ? Žena už se v tolika oborech už dokázala vyrovnat mužům. Nechápu proč zrovna v lékařství by to měl být problém.
Dagmar Molendová dodává: "Pracuju šestadvacet let jako lékařka a nikdy jsem nezažila, že bych měla nějaké úlevy na službách jen proto, že jsem matka. Nejsem horší lékařka proto, že jsem žena a matka. Pan prezident to krutě přehnal."
"Zkoumal jsem při něm ženy a muže v zátěžových situacích a vím, že o tom, jestli je někdo dobrý v práci, rozhoduje typ osobnosti vzdělání a vnitřní zapálení. A vnitřní náboj je u žen často silnější než u mužů. Kromě práce ještě zvládnou rodinu, zatímco chlap se svalí doma na pohovku. Rodina u ženy není handicap. Pro ně je to další výzva." pronesl sociolog Jaroslav Sýkora.

Jedno vím jistě, že pan Kubka si teď rozezlil většinu studentů na medicínách :) a dnes už velkou část již stávajících lékařek. Tímhle výrokem rozhodně přestřelil !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mlle Mlle | Web | 3. března 2009 v 19:56 | Reagovat

Přidávám se k Tobě a říkám, že je to blbost! Pohlaví v žádné profesi nerozhoduje o tom, kdo je lepší... tedy ani v medicíně není důležité, jestli máš pindíka nebo pipinku ;) Jediné, v čem bych možná viděla rozdíl, je přístup lékaře a lékařky k pacientovi... myslím, že lékařky jsou empatičtější. A já osobně preferuju lékařky!

2 Alex Alex | Web | 3. března 2009 v 20:31 | Reagovat

Jo, tohle jsem četla a nestačila se divit - snůška hovadin. Neznám nikoho lepšího, než je moje vlasní doktorka - zdůrazňuji DOKTORKA.

Když mi jednoho dne bylo fakt blbě, měla jsem čtyřicíctky a naši mě vzali na pohotovost, úchylný asi tak osmdesátiletý "perfektní" mužský doktor zjišťoval šelest v hrudi poslechem ucho-chruď, díval se mi do nosu jestli náhodou nemám rýmu a pak mi ještě vynadal, že jsem nepřišla sama (protože už jsem přece velká!).

A tím končím svoje zhodnocení situace -> kvalita doktora na pohlaví nezáleží a kdo tvrdí opak, je idiot (sorry, drahý pane Kubko, ale je to tak).

3 Tomáš Tomáš | Web | 4. března 2009 v 0:33 | Reagovat

Tedy nemyslím si, že by všechny mužské profese měly zastávat ženy - ostatně muži taky nezastávají všechny ženské, ale výrok Milana Kubka byl opravdu mimořádně pitomý. Průšvih je v tom, že si za ním stojí a den později ho zopakoval. Mám však tušení, že paní a slečny doktorky si to nenechají jen tak líbit. A dobře mu tak!:)

4 Eva* Eva* | Web | 4. března 2009 v 13:21 | Reagovat

Alex: Něco podobnýho sem zažila kdysi taky:D

Jo, taky si myslím, že je to blbost a pohlaví by nemělo mít žádný vliv.

Teď vynechám medicínu, protože já jsem spokojená často s doktory i s doktorkami.

Znám ale jednu ženu, která obsluhuje jeřáb a takovou bravurností, že dá každýmu mužskýmu flek!-)))

5 Denis Denis | E-mail | 26. února 2015 v 14:20 | Reagovat

Nějakým nedopatřením jsem se dostal na tento feministický blok, ale když už jsem tu, rád bych se k vám tvorům jménem žena vyjádřil. Nejvíce ze všeho mne mrzí feminizace našeho zdravotnictví a s ním i postupná upadající úroveň lékařského povolání již v mnoha oborech. Můžete si zde psát co chcete slečny, ale moje zkušenosti mluví za to, že práci lékaře ve většině případů odvede lépe muž, nikoliv žena. Píši ve většině případů, protože kancelářskou práci typu, praktický lékař pro děti a dorost zvládnete mnohdy i lépe než muž. Je to dáno vaším myšlením a uvažováním, takže opravdu záleží na tom jestli máte pindíka, nebo pipinu. Zvláštní jak na sebe žena nenechá sáhnout a není schopná přijímat pravdu a kritiku, i přesto, že jejich výhody a úlevy ve společnosti jsou mnohonásobně vyšší než u mužů. Pokud ženě ukážete takovýto článek, začne okamžitě tvrdit, že dotyčný je idiot a hlupák, aniž by se o celé situaci nějak informovala, či měla praktické zkušenosti, raději vytáhne pár historek ze života ( viz. Alex), kdy se paní lékařka ukázala jako užitečnější. Víte, když jste tolik užitečné i v tom lékařství, proč je 90% chirurgů muži? Proč se vyhýbáte chirurgii a vybíráte si ve většině případů praktické zaměření? Ano žena je ve zdravotnictví důležitá, skutečně, ale pouze za pracovním stolem a jako lékař si za tím stojím. Asistenty si vybírám a věřte mi, že bych si nikdy nevybral, aby mi asistovala žena. Ženy nejsou spolehlivé, mají zkratové a neprofesionální jednání, panikaří a nedokážou zachovat chladnou hlavu. U pracovních pohovorů nemocnice preferují vždy muže. Problém je ale v tom, že stále více studentů, kvůli špatnému ohodnocení lékařského povolání jsou ženy. Dnes vychází z lékařských fakult zhruba 70% žen, což je katastrofa, zejména pro kondiční obory. Ženě, jako lékařce, jako chirurgovi já nevěřím. To je můj názor a moje zkušenosti za 23 let v oboru dětská chirurgie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama