Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Květen 2009

Britains Got Talent 2009

31. května 2009 v 19:30 Postřehy
Tak tuhle soutěž, která zlámala žebříčky sledovanosti, jak televizní tak inetrnetové, skončila tento víkend. Určitě jste museli slyšet o Susan Boylové, která přišla na podium, spustila a všem spadla brada. Protože prostě to nikdo nečekal. Jelikož, když to vemem na rovinu, nikdo by jí nepřisuzoval takový krásný hlas, když se na ní koukne. Tyhle předsudky tu jsou a vždycky budou. Že lidem, co nepobrali moc krásy, jsou přisuzovány špatné vlastosti a hezkým lidem zase ty dobré. No to moc odbíhám.
Ze zvědavosti jsem si dneska pustila na youtube, kdo to vlastně vyhrál. Nijak jsem soutěž nesledovala. No musím říct, že to vyhráli ti praví. Taneční uskupení Diversity. Jsou to kluci, někteří jsou brachové a navzájem jsou to kámoši. Mají tam takové dva malé prcky, z kterých mi poklesla ústa, když jsem viděla, co tam provádějí. No myslím si, že to vyhráli ti praví. Kam se tohle hrabe na nějakou Česko-Slovenskou Superstar, která bude to samé jako všechny ty soutěže, co tu už byly. Nudná akorát, že se tam bude mluvit ještě k tomu Slovensky. Myslím si, že nic moc převratného to nebude.

Tak a teď tohle je jejich finálová choreografie ;o)


Co se mi nejvíc líbí je ten robot na začátku. Ten je prostě boží. ;o)
Kdyby to zase zrušili, tak sem dám pro jistotu link.


Tohle je semifinálový večer. Zaměřte se na ty prcky. Ty jsou prostě nepopsatelný.


A abych to nějak zakončila, tak tohle je jejich první vystoupení před porotou. Co je asi v té tašce, co tam přinesou. ;o)

Jo, to malý kudrnatý, to je holčička ;o)

Králova Přízeň ( The Other Boleyn girl, 2008)

31. května 2009 v 15:22 Filmový koutek
Historický výpravný velkofilm Králova přízeň se odehrává na dvoře Jindřicha VIII. Zrada i milostné vztahy se odvíjejí na pozadí událostí, které odstartovaly anglickou reformaci. Strhující příběh plný lásky, touhy a intrik vypráví o vztahu dvou sester, Anny (Natalie Portman) a Mary (Scarlett Johansson) Boleynových, které bojují o přízeň krále (Eric Bana). Život mladičké Mary je lemován rozhodnutími jejího otce a strýce. Ve chvíli, kdy se král začne ohlížet po milence, mají Boleynovi v ohni hned dvě želízka. Jejich cestu
vzhůru po společenském žebříčku nesmí nic ohrozit. V dobách, kdy o osudu žen
rozhodovala rodina, Mary následovala pravidla a Anna se rozhodla vzepřít. Touží zvítězit nejen nad svou sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou. Chce se stát královnou Anglie.

Tudorovci smrsknutí do 115 minut. ;o) Moc pěkný historický film, s nádhernými kostými a pořádnými intrikami. To, co se mi v jmenovaném seriálu od BBC zdálo docela nepřehledné, tak tady jsem neztrácela nit. Pěkné odreagování od učení ;o)
Moje hodnocení 7,5/10


Zemřel Waldemar Matuška

30. května 2009 v 20:18 Postřehy

Tohle byl můj oblíbený zpěvák, když jsem byla malá. Taťka nám ho pouštěl na gramofonových deskách a tancovali jsme na něj. Noc na Karlštějně, Kdyby tisíc klarinetů a nebo Limonádový Joe patří i díky němu mezi moje oblíbené kousky.To nemluvím o moji nejoblíbenější o Zuzaně ;o) proč asi.. Tereza, Ach, ta láska nebeská, Růže z Texasu, Jó, třešně zrály! a nebo legedární Slavíci z Madridu.

"Příčin bylo moc, akutně zápal plic, nakonec mu selhalo srdce," uvedl zpěvákův syn Waldemar. Doplnil, že otec zemřel po dlouhém a statečném boji.

Proto bych sem chtěla dát pár písniček od něj. Jako i vzpomínku na moje dětství ;o)

Písnička pro Zuzanu

Tereza


Sbohem, lásko

Kung-Fu Panda (2008)

30. května 2009 v 10:26
V líhni animovaných talentů studia DreamWorks se zrodil nový hrdina, který dokáže skvěle konkurovat jeho dosavadnímu tahounovi Shrekovi. Zatímco zelený zlobr se konečně usadil, na scénu nastupuje mladý, neklidný, roztomilý a totálně nešikovný pandí chlapík jménem Po. Ten musí v akcí a vtipem nabitém příběhu ujít neuvěřitelnou cestu, během níž se z uťápnutého prodavače nudlových polévek stane legendární Dračí bojovník.

Ačkoliv se příběh odehrává ve středověké Číně, jeho kulisami by mohla být jakákoliv éra a oblast. Jeho hlavní náplní je totiž poselství, že i tomu největšímu zoufalci se může splnit jeho sen, když se ke snění přidá i trocha štěstí a především píle. Nicméně bez Číny bychom neměli hlavního hrdinu v podobě chlupaté pandy, která zbožňuje Kung Fu. Po je bojovým uměním posedlý natolik, že ignoruje vlastní nebetyčnou lenost a vydá se po pro něj nekonečných schodech do paláce v rodném Údolí klidu, aby na vlastní oči viděl volbu
Dračího bojovníka - legendárního válečníka, který by zemi ochránil před pomstou démonického tygra Tai Lunga. Všeobecně se přepokládá, že se jím stane některý z pěti místních mistrů kung fu - tygřice, zmije, jeřába, kudlanky nebo opice - jenže prst guru Ugveje nakonec nečekaně ukáže na Poa. Zdejší učitel bojových umění, mistr Sifu, tak rázem čelí největší výzvě své kariéry. Musí z nemotorného, líného a nenažraného pandy stvořit legendu kung fu dřív, než se do Údolí klidu vrátí zlý Tai Lung a přeorá ho k obrazu svému. A protože Po i jeho mistr záhy pochopí, že v těch zdánlivě největších slabinách se mohou skrývat ty největší přednosti, nemusel by sen o Dračím bojovníkovi v černobíle chlupatém provedení být pohou utopií.

Hlavním cílem režisérů Marka Osbornea a Johna Stevensona bylo natočit animovaný film, který by se nestal jen dalším z mnoha rodinných filmů se zvířátky. "Samozřejmě se lišíme už tím, že mísíme rodinnou komedii s poctivým kung fu filmem, který naprosto respektuje pravidla žánru. Nám šlo ale především o to, aby Kung Fu Panda byla nadčasová, aby nestárla. Aby se u ní stejně bavili dnešní diváci i ti, kteří film uvidí za pár let," říká Stevenson. Tvůrcům se podařilo slavné kung fu bojovníky obsadit ještě slavnějšími hlasy. V originále je mluví Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie nebo Jackie Chan. První hereckou ligu se ale podařilo obsadit i v českém dabingu (Otakar Brousek starší, Saša Rašilov, Nela Boudová), takže zdejší diváci ochuzeni nebudou. (oficiální text distributora)

Můj nejoblíbenější kreslený film. Můžu ho vidět tisíckrát, ale nikdy mě nepřestane bavit. Možná to bude tím, že je mi Po, tak trochu blízký. ;o) Vážně vtipná podívaná, která je i napínavá. Doporučuju všem, kdo má rád pohádky a srandu. ;o) Miluju tohohle tlouštíka ;o)
Moje hodnocení:100%


Krycí jméno Donnie Brasco (Donnie Brasco, 1997)

29. května 2009 v 21:18 Filmový koutek
Snímek z prostředí newyorské mafie Krycí jméno Donnie Brasco vznikl podle skutečných událostí: zachycuje úspěšnou akci
FBI, jejíž agent Joe Pistone(Johny Depp) pod falešným jménem pronikl mezi mafiány a strávil sedm let mapováním jejich činnosti. Jde o zasvěcený, velmi prodrobný a autentický pohled do světa organizovaného zločinu. Režisér snímku Mike Newell se soustřeďuje na postižení neobvyklých vztahů uvnitř zvláštní, uzavřené komunity, založené na "feudálním" způsobu organizace a řízení. Každodenní život příslušníků podsvětí, se zaběhanými modely chování či ritualizovaným způsobem mluvy, představuje Newell v hodně syrovém světle. (oficiální text distributora)

Pěkný mafiánský film. Dobře je zde vykreslená postupná proměna člena FBI, kterého práce u mafie doslova pohlcuje, mení se. Doma má rodinu, ale nemůže za ní. Zpočátku mu to vadí, ale ke konci mi to přišlo spíš, že ani neví, že ji má. Chápu, že to musí asi lézt pořádně na mozek nějaká práce v utajení. Trochu mi bylo líto Al Pachinovi postavy, která to nakonec schytala. Ale tak zákony mafie jsou zákony mafie. ;o) Každopádně, i když tohle je podle skutečné události na Kmotra to nemá. ;o)
Moje hodnocení: 75%


Nejhloupější lupičské převleky

29. května 2009 v 12:40 Zajímavosti


Tak tohle jsem zase jednou objevila na novinkách.cz.. Je to takové usměvavé. Tak doufám, že se Vám to bude líbit. Někteří lidé dokáží vymyslet nemyslitelné... hehe

Muž, který si dal na hlavu krabici od piva a pak šel vyloupit obchod v Nebrasce, si určitě myslel, že na to vyzrál. Jeho nadšení trvalo až do okamžiku, kdy byl zatčen.

Koberec nebo strom

Miroslaw Dabrowski naopak předstíral, že je koberec. Nejde sice o lupiče, ale o hledaného kriminálníka, který se snažil uniknout pozornosti policie. Schoval se v bytě, který policie prohledávala, na balkóně, zaroloval se do koberce a opřel se o stěnu. Usilovně se snažil být nenápadný a vycházelo mu to, dokud v kritickém okamžiku nekýchl.
Lupič, který se převlékl za strom, si také myslel, že je to skvělý nápad. Šlo o inovativní techniku užitou v New Hampshire. Zlotřilec šel vyloupit banku ve skvělém převleku za strom. Chvilku po otevření nakráčel do banky a měl lepicí páskou na hlavu a těle připevněné větve.Tento "strom" pak s revolverem v ruce požadoval peníze. Jak však uvádí list Metro, ani tento geniální převlek ho před zatčením neuchránil.
Kalhotky na hlavě jsou sice překvapivá, ale nepříliš účinná forma maskování. Muž, který si to ověřil, byl v roce 2007 odsouzen na dva a půl roku vězení.

Sádra na obličeji

Předstírat, že je kusem zdi, přišlo jistému lupiči jako fajn nápad. Těsně před loupeží si naplácal na obličej značné množství sádry. Několik loupeží v tomto přestrojení jihoafrický lupič dokonal, ale nakonec i za ním spadla klec.
Zloděj s kobercovou páskou, občanským jménem Kasey G. Kazee, byl přesvědčen, že když si hlavu zalepí stříbrnou páskou na koberce, určitě ho nikdo nepozná. Loupež mu nevyšla a odstraňování pásky muselo pěkně bolet. (novinky.cz)

Nejvíc se mi líbila sádra na obličeji a nebo ten strom. Chtěla bych ty lidi vidět ... Nebo spíš sebe, jak bych se asi tvářila, kdyby mě šel přepadnout strom a nebo chlápek, co má lepicí páskou omotanou hlavu ... ;o)

Simply Red - Somthing Got Me Started

28. května 2009 v 20:30 Hudbička
Tak, aby jsme se na večer naladili na jinou notu.. Tak tu mám jedno letní pohlazení. Aspoň ve mě vzbuzuje dobrou náladu.. Kort před zítřejším testem z chemie ;o)


Vajíčková palba

28. května 2009 v 11:36 Postřehy

Tak tohle téma zdobí novinky.cz už asi 14 dnů. A pořád to tam straší a já o to pořád musím zakopávat... Co vede lidi k tomu, aby se sklonili až k takovéhle malosti ? Hmmm ? Jasně dav dokáže určitě strhnout. Ale někdo s tím musel začít ! A pak lidi pod mediální masáží, kde se pořád píše o tom, jak nesympatického politika trefilo vajíčko a ještě to vezmou jako srandu ty noviny, tak podlehnou a jdou si hodit taky. Nejenže je to plýtvání potravinami a jednak mi to nepřijde vůbec vtipné. Označovat za hrdinu nějakého maturanta, který den před maturitou si zašel hodit vejce na Paroubka, aby jako ukázal, že s ním nesouhlasí ? .. Co si o tom mám myslet hmm ? Copak nedokážu vyjádřit svůj nesouhlas nějakým inteligentním způsobem ? Třeba, že zajdu k volbám ? Nebo vytvořím transparenty, když už jako chci ničit meeting jedné strany, s kterou nesouhlasím. Na ten meeting šli lidé, kteří té straně věří a nebo si přišli poslechnout její názory a ne aby tam byli zašlapáni a utlačováni a aby se jejich klidné odpoledne kvůli lidem, i kterých si nemyslím, že mají všech pět pohromadě, nechali zkazit. Ano, možná se teď někdo může urazit. Ale je to můj názor.
Já bych tohle nikdy udělat nemohla. Nejen kvůli tomu, že mám respekt ze starších lidí a autoritu k vedení, ale rozhodně bych nikdy se nesmířila s tím, že jsem se snížila k tomu, abych po někom hodila vejce.
A vůbec, jak někdo říkal, tahle celá kampaň je založená na tom, že prostě Paroubek má bradavici a není na pohled sympatický. Není to založeno na tom, že třeba za jeho vlády se náš stát dostal do dluhu a tak. Je to jen pro lidi, kteří volí podle ksichtu.
Tak to jsem si musela postěžovat.. A už je mi líp

Sedm (Se7en, 1995)

27. května 2009 v 13:04 Filmový koutek
Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověkých kázáních s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Tyto hříchy se objevily jako předloha spousty literárních, výtvarných či divadelních děl. Nyní vznikl vynikající a strhující film o dvojici nerovných detektivů, kteří řeší záhadnou sérii vražd, motivovaných zmíněným náboženským kázáním. (oficiální text autora)

Dneska jsem to vzala z úplně jiného konce. Mám ráda detektivky. Takže knihy od autora knih Sběratel kostí, Tanečník Jefferyho Deavera mám pročtené. Musím říct, že náboženský motiv se objevuje i v jedné jeho knize. Teď si teda nevzpomenu na to jméno, protože autor jich má spousty.
Zpět k filmu. Pěkně propracovaná detektivka, dobří herci, super námět. Jen co mi možná vadilo, byl ten konec. Čekala jsem větší vzrůšu no. Ale tak asi to byl účel. ;o) Hudba výborně podkresluje děj a vytváří už tak husté napětí. Není divu, že tenhle film je 6. nejlepší na CSFD.


Pro usmání

26. května 2009 v 9:50 Zajímavosti
Zdravíčko ;o) Přeju všem krásný den ;o) Tady mám pro Vás něco k pousmání ;o) Aspoň mě to dostalo, když jsem to viděla

Mužská romantika