Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Krycí jméno Donnie Brasco (Donnie Brasco, 1997)

29. května 2009 v 21:18 |  Filmový koutek
Snímek z prostředí newyorské mafie Krycí jméno Donnie Brasco vznikl podle skutečných událostí: zachycuje úspěšnou akci
FBI, jejíž agent Joe Pistone(Johny Depp) pod falešným jménem pronikl mezi mafiány a strávil sedm let mapováním jejich činnosti. Jde o zasvěcený, velmi prodrobný a autentický pohled do světa organizovaného zločinu. Režisér snímku Mike Newell se soustřeďuje na postižení neobvyklých vztahů uvnitř zvláštní, uzavřené komunity, založené na "feudálním" způsobu organizace a řízení. Každodenní život příslušníků podsvětí, se zaběhanými modely chování či ritualizovaným způsobem mluvy, představuje Newell v hodně syrovém světle. (oficiální text distributora)

Pěkný mafiánský film. Dobře je zde vykreslená postupná proměna člena FBI, kterého práce u mafie doslova pohlcuje, mení se. Doma má rodinu, ale nemůže za ní. Zpočátku mu to vadí, ale ke konci mi to přišlo spíš, že ani neví, že ji má. Chápu, že to musí asi lézt pořádně na mozek nějaká práce v utajení. Trochu mi bylo líto Al Pachinovi postavy, která to nakonec schytala. Ale tak zákony mafie jsou zákony mafie. ;o) Každopádně, i když tohle je podle skutečné události na Kmotra to nemá. ;o)
Moje hodnocení: 75%

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 30. května 2009 v 9:23 | Reagovat

Tak po pravdě na Kmotra nemá žádný mafiánský film, co jsem zatím viděla (a mám dojem, že všechny zásadní jsem už zhlédla). Donnie Brasco mě ale hodně dostal - obzvlášť ten jeho závěr, přišlo mi tam najednou všech líto (teda zejména Pacinovy a Deppovy postavy :)) - a u mafiánských filmů platí, že čím smutnější konec, tím lepší film (což je teda u Kmotra dovedeno téměř do extrému :D).

2 Lištička Lištička | Web | 31. května 2009 v 17:20 | Reagovat

Johnny... Jó, to je Pan herec :) Až to budou dávat na HBO, mrknu se na to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama