Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Červen 2009

Depeche Mode

29. června 2009 v 16:35 Hudbička

Vše se začalo odehrávat v neznámém, průmyslovém městě východně od Londýna, v Basildonu, moderním městě bez historie. Stalo se to někdy kolem roku 1980, tehdy se začala psát historie, historie kapely, která dokázala ovlivnit nejen hudební svět, ale život mnoha lidem po celém světě.
Snaha tří přátel, povznést své životy z průmyslové šedi a nudy, dala za vznik skupině, kde se snažili realizovat svoje sny a přání. U zrodu všeho byl tehdy Vince Clarke, narozen 3.7.1960, Andy Fletcher o pět dní mladší, tehdy zarytý fanoušek Deep Purple a Martin Gore, nadšený hráč kriketu, ale také obdivovatel Roxy Music a Sparks. Hudební zkušenosti Clarka, který do té doby hrál na kytaru v No Romance In China, Martinova teenagerská zkušenost ze začátečnické kapely The Frech Look a Norman And The Worms, chtěli zúročit ve své vlastní skupině, která se původně jmenovala Composition Of Sound.
....Čím ale byli lepší, přicházeli na to, že potřebují nového zpěváka, frontmana, který by jejich vystoupení oživil, když oni jen stály za svými nástroji a téměř se nehýbali. Podařilo se jim to a potkali v jednom klubu Dave Gahana, který se tam snažil napodobovat svého idola Davida Bowieho. Dave se narodil 9.5.1962, do té doby mladík, který měl problémy se zákonem, byl 3x ve vězení, 3x před soudem pro mladistvé a 3x odsouzen. Ale byl to kluk, který byl vždy všude středem pozornosti, stýkal se a znal se řadou lidí, kteří mohli v té době kapele pomoci dopředu.Měl zkušenosti v návrhářství a tak se postaral i image kapely a dokonce vymyslel i název. Depeche Mode ... (www.depechemode.cz)
Vydali první desku, ale čím víc byli slavnější, tím se jím Clark začal vzdalovat a nakonec z kapeli odešel. Byl takový základní kámen kapely a tvrdilo se,že tehle odchod kapela nepřežije. Naštěstí místo něj sehnali náhradu Alana Wildera, který jediný měl z nich hudební vzdělání.. Písní People are People prorazili do USA.
Následovaly různé eskapády, jak drogové, alkoholové a sexuální. Ale přesto jsou Depeche Mode legendární skupina 80. let. Někteří je moc nemusí, jiní po nich šílí. Já patřím k těm, které tahle muzika hodně baví. Před týdnem hráli v Edenu. Prý to nebyl moc vydařený koncert, ale tak z repráků to zní pořád stejně.. ;o)

People are People


Personal Jesus ( to se takhle jednou začali objevovat plakáty na osobního Ježíše a bylo u nich číslo. Když jste na něj zavolali, tak jste mohli slyšet úryvek z tohohle singlu)


Policy of Truth (moje oblíbená)


World in my eyes


Zemřel Michael Jackson

26. června 2009 v 1:02 Zajímavosti
zdravíčko! Omluvám se, že teď poslední dobou zanedbávám tohle místečko. Ale prázdniny mám a tak se sem ani moc nedostanu. Ale nebojte až se začnu zase učit na fysiolu, tak to tu zase ožije..

Člověk tak v poklidnu sleduje televizní zprávy v půlnoci a najednou koukám a co nevidím... V horní části obrazovky vidím, že zemřel Michael Jakson na zástavu srdce. Tahle pro mě nesmrtelná legenda umřela ? To přece ani není možný. Promnu si oči, ale stále tam ten titulek běží. A běží už po dvacátý, ale já tomu nemůžu stále uvěřit. Můžu si spekulovat, jak chci. Chtěl jen utéct těm 50 koncíkům, na který prostě nemá. Protože řekněme si to na rovinu. Už dlouhou dobu neměl na žádný pořádný koncík. Tak se hodil za mrtvolu, aby měl pokoj od všeho toho bulváru a tisku. Pořád tu je mezi námi, on nás nikdy neopustí. A nebo když už tak za dlouho.
Můžu si říkat,co chci. Ale zítra se ta zpráva potvrdí a já budu vědět na jistotku, že tehle největší král popu odešel navždy. Byl snad někdo slavnější než on ? Možná za své doby Elvis, ale v dnešní době se mu nikdo nemůže vyrovnat. Jeho písničky se pořád hrají celosvětově. Pozvedl klipy na jinou úroveň. Když si vezmete, tak klipy, jak vypadají dnes, jsou hlavně díky němu. Jeho taneční kroky se staly legendou. Udělal toho hodně,ale neubránil se bohužel bulváru. Ten na něj naházel strašná špíny, takže už se ani nedozvíme nikdy, jak to skutečně všechno bylo.
Proto vzdávám hold M.Jacksonovi. Jako idolu mého dětství..


Tahle písnička je dokonalá. A mám vždycky,co dělat sama se sebou... Proto si myslím, že sem teď patří... Will You Be There

Mám ji !

18. června 2009 v 14:35 Ze života mého
Huráá hurááá .. mám tu jednu zatracenou chemii... Kouzelný dědeček z pohádky, který mě včera zkoušel mě zachránil od dalšího učení tohohle ne zrovna mnou oblíbeného předmětu ..Teď už mě dělí jen od prázdnin zkouška z fysiologie a zápočet z ošetřovatelství. Počítám ale, že fysiola spíš připadne na srpen. Jak bych to tak viděla..
Každopádně po všech těch stresech jsem teď tak trochu vypatlaná... V hlavě mám obří vakuum .. ;o)
Přeju všem pěkný den .. Venku je děsný vedro ..

A moje oblíbená ;o)

The Eagles - Hotel California


Blondie - Call me

16. června 2009 v 18:23 Hudbička
Tohle momentálně poslouchám pořád dokola.. Dalo by se říct, že tahle klasika mě docela uklidňuje ;o)
Držte zítra palce... chjo .. Moc šancí si fakt nedávám ..


Carla Bruni - L'Amoureuse

14. června 2009 v 10:00 Hudbička

Tak tohle mě trochu uklidňuje, ale moc to nepomáhá, když člověk nemůže v noci spát.. hmmm ... Chjop tohle ještě bude zajímavý. Třeba takové dvě zkoušky v září týden za sebou... brr.. děsivá představa

BEATRIZ LUENGO & YOTUEL - Hit Lerele

13. června 2009 v 10:15 Hudbička
Zdravíčko.. Moc se omlouvám, že to tu nějak stagnuje. Ale chemie se nezadržitelně blíží, takže z toho už tak trochu vyšiluju. Tak nemám ani chuť sem psát. Už ve středu.. sakra .. :o(

Tak sem dám aspoň tuhle písničku, kterou jsem náhodně objevila na netu. Mě se docela líbí ;o)

Přeju všem krásný slunečný víkend :)


Eluveitie - Brictom

10. června 2009 v 9:29 Hudbička
Tak tohle mi včera poslal brácha a musím říct, že se mi to docela líbí.Jinak přeju všem pěkný den ! Já se du zas učit ;o) O víkendu má být prý krásně. Tak jsem na to zvědavá ;)
Samovodící pes

8. června 2009 v 10:03 Zajímavosti

Tak tohohle šikulu viděl kamarád na jedno tréninku. Tak vám to sem musím dát, protože mě to přijde naprosto geniální... Prej když chtěl něco očuchat, tak si to vodítko položil vedle sebe, čmuchal, dočmuchal, sebral vodítko a šel dál .. ;o)

Přeju všem krásný den .. I když to teda zatím moc nevypadá.. ;o)

Šaškové Počmárání

7. června 2009 v 18:23 Hudbička
Dneska mi to učení moc nejde, a tak nad koukáním z okna jsem si vzpomněla na tuhle pěknou písničku ;o) Přeju příjemný poslech a pěkný večer .. :o) "Všechno tak černě nevidím. Ještě se dovedem smát ! " To je nejkrásnější věta ...


Proč jsem dneska nemohla usnout ?

7. června 2009 v 9:54 Ze života mého
Tohle byla zase noc pročučená do stropu. Hlavou se mi honilo tolik myšlenek a já ne a ne j zahnat. Musela jsem myslet na to, jak jsem ještě před třema roky byla na táboře. Nemůžu věřit, že jsou to už tři roky. V oddíle byli super lidi. V době, kdy se naši rozváděli, my byli rodinou, kterou jsem teknrát docela potřebovala a proto jsem za nima utíkala na každou víkendovku a vedla jsem oddíl v Jincích ještě s kamarádem. Mám je furt ráda a občas se mi po nich i stýská, ale už je moc nevídám. Proč ? Tak trochu i kvůli sobě, protože jsem začala upřednostňovat jiné věci. A s tím se to pak táhlo. Jo občas zajdu na nějakou akci od oddílu, ale prostě cítím se rozpačitě. Už to není jako to bývalo. Já jsem se hodně změnila a oni možná taky. Aspoň mám krásné vzpomínky. To je ale tak jediné.
Na gymplu jsem měla super kámošku K. Byli jsme taková nerozlučná dvojka. A bylo nás hodně slyšet, protože jsme se pořád něčemu smály. Třeťák byl asi můj nejlepší ročník na gymplu. Pořád jsme někde lítali a tak. Do toho jsem jezdila na víkendovky. Prostě pohoda. Jenže ve čtvrťáku jsem začla chodit s někým do koho jsem byla strašně dlouho zamilovaná. Dalo by se říct, že se mi splnil sen. S K. jsme byly pořád kámošky, ale pak jsme se nějak odcizili. Ona se taky začla bavit s úplně jinými lidmi. A už jsme si tak nerozumněly.
Když se nad tím zamyslím, tak v tu dobu jsem prostě chtěla být vždycky jen s těmi lidmi. Ale pak přišlo to moje štěstí a já jsem se věnovala jen jemu. Protože jsem chtěla. Kdybych věděla to, co vím teď, tak bych to asi udělala trochu jinak. Ale změnilo by se na tom něco ? Bylo by to všechno stejné jako to bylo před tím. To už se bohužel nikdy nedozvím.