Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Srpen 2009

District 9 (2009)

30. srpna 2009 v 22:35 Filmový koutek
Nad Jižní Afrikou přistane nouzově mimozemská loď, která vzbudí velké pozdvižení. Lidé se pomalu začínají do lodě dostávat a objeví na ní přes milion mimozemšťanů. Co s nimi ? Pod lodí oplotí kus půdy a tam jim postaví provizorní příbytky, kde mimozemšťani přežívají. Takhle žijí dvacet let. Lidé se pomalu, ale jistě začínají bouřit, a tak se MNU rozhodne obyvatele Districtu 9 přestěhovat na jiné místo vzdálenější od civilizace. A to způsobí problémy.. Vše se točí okolo Wikuse van der Merwa (Sharlto Copley), který se nakazí díky neurčité černé tekutině z jedné mimozemské technologie. Jeho DNA se začíná měnit a všichni ho najednou chtějí chytit...

Nejdřív jsem na tenhle film koukala zdonucení, ale pak mě to nejvíc vtáhlo do děje. Mimozemšťani vážně vypadají jako přerostlé krevety. Opravdu nejsou to roztomilá stvoření. Ale příběh je tak vtahující a zajímavý. Pořád se něco děje. Navíc je to točeno formou dokumentu, takže to není vůbec nudné a okoukané ztvárnění. Výborná sci-fi , kterou můžu jen doporučit.. Výborný konec, který otvírá další otázky..

Moje hodnocení 9,5/10


Tak za chvíli jdu na to

25. srpna 2009 v 9:40 Ze života mého
V půl jedný mě čeká steč na poli fysiologického ústavu.. Tak držte palce.. Bojim bojim ...

The Magic Numbers - Mornings Eleven

23. srpna 2009 v 8:47 Hudbička
Dneska bude boužel hezký den. Jak mi bylo včera skvěle, když bylo celý den pod mrakem. To se moje nálada rovnala přesně tomu počasí. To byla paráda. Dneska zase budu koukat z okna ven na tu krásně čistě modrou oblohu. To je děs. A nepudu ven, protože budu ležet nad knížkama, jelikož se mi to už krátí. Fňuk .. Tak tady aspoň nějaká písnička pro zpříjemnění dne. Mimochodem ty obrázky v ní jsou krásný.


Otec Prasátek ( 2006, The Hogfather)

21. srpna 2009 v 10:46 Filmový koutek
Televizní film podle románu Terryho Pratchetta Hogfather (česky Otec prasátek), kterýžto je osmnáctý v pořadí jeho velké fantasy série Úžasná Zeměplocha (Amazing Discworld). V předvečer Hogswatch (Svátku prasečí hlídky, zkráceně Prasečnic), které jsou jen náhodou malinko podobné zemNEplošským (tedy zeměkoulním) Vánocům, nastane absolutní nedostatek tlustého muže v červenobílém oblečení, který doručuje dárky. Zmizel.Dětská vychovatelka Zuzana Stohelitská (Michelle Dockery) ho musí najít, jinak nejenže bude ráno bez dárků, ale ani nevyjde slunce. Jejími pomocníky jsou havran s oční vadou, krysí Smrť a bůh kocoviny. Naštěstí ale zeměplošský Smrť (Ian Richardson a Marnix van der Broeke), Zuzanin dědeček, zvládá chvíli dělat dvě práce naráz. Šíří se podivné zvěsti, dějí se podivné věci, a nakonec jsou do toho zapleteni i mágové za zdmi Neviditelné univerzity a jejich myslící stroj Hex. Jak to všechno dopadne, proč a jak je v tom angažován dosud úspěšný člen Cechu vrahů Jonatán Časnačaj (Marc Warren) a kdo za tím vším stojí, se nechte překvapit. Pokud se vám ovšem kýve nějaký zub, buďte velmi opatrní... (csfd)

Skvělý film, který počítám mezi moje nejoblíbenější. Je naprosto dokonalý. Můžu na něj koukat zas a zas. Je to taková pohádka, která zpříjemní večer. Smrť a jeho HOHOHO! ;o) Rozhodně mě tenhle film v ničem nezklamal, spíš naopak Pokud mátě rádi Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochu, tak si myslím, že se vám tohle bude líbit. A pokud neznáte, tak se vám to bude líbit taky. ;o)

Moje hodnocení 10/10


Tohle video je sice trochu mázlé, ale jsou k němu české titulky.

Novinky z Egypta

20. srpna 2009 v 9:11 Zajímavosti
Obrázek z http://info-koktejl.cz

V poslední době jste si mohli všimnou, že se více píše o památkách v Egyptě. Buď v tom dobrém smyslu a nebo v tom horším. ;o)

Za prvé, co mě vážně fascinuje, je objevení jeskynního koplexu pod pyramidami. Vchod do tohohle komplexu plného jedovatých ošklivých pavouků a netopýrů, které nynější zoologové ještě ani neznají, je pod Velkou Cheopsovou pyramidou. Obdivuji se Britským průzkumníkům v čele s Collinsem. Já bych do žádné jeskyně plné havěti nikdy nevlezla. Kort když je to pod pyramidami, kde na mě může čekat kdoví co.. Každopádně jsem zvědavá, co tam ještě objeví. Budu to monitorovat.

Foto: profimedia

A teď ta horší zpráva. Mnoho turistů z celého světa dychtí vidět ty krásné zachovalé malby hrobek v Údolí králů a královen. Chtějí se kouknout do pyramidy a poznat krásné chrámy. Ale to moc nesvědčí právě těm malbám, za kterými podnikají svoji dlouhou cestu. Špatná ventilace skloubená s potícími se a dýchajícími turisty působí špatně na barvy, které začínají podléhat zkáze. Podle Zahi Hawasse, předseda Egyptských starožitníků, můžou kresby zmizet z povrchu zemského za takových 150 - 500 let. Nás se to týkat už sice nebude, ale co se nás může týkat je to, že kdybychom se třeba za nějaký čas chtěli jet podívat na hrobky, tak nás nezavedou do těch pravých, ale jen do replik. To se má, co nejdřív týkat hrobek Tutanchamona, Nefertiti, Sethi I. Tak si říkám, ještě že jsem tam už byla. I když už je to taky dávno.. Asi už 5 - 6 let ? Si to taky už moc nepamatuju. A než sežěnu někoho, kdo by byl ochotný na památky, tak mě pak pustí jen do nějaké repliky. To už není ono.. :-D Ale tak zase za ochranu těhlech pokladů .. Hmm .. :o)

Kámoš k pohledání ( I love you, man!, 2009)

19. srpna 2009 v 10:03 Filmový koutek
Ano trochu zvláštní zápletku má tenhle film. Peter Klaven (Paul Rudd) má všechno, co si kdy přál. Je úspěšný realitní agent a právě požádal svoji přítelkyni o ruku. Jenže právě s touhle situací přichází i problém. Peter totiž zjišťuje, že nemá žádného kamaráda, kterého by mohl požádat o to, aby mu svědčil. A tak Peter začne hledat. Nakonec když už to vzdává, tak narazí na chlapíka, který mu hned padne do oka, Sidneyho Fifa (Jason Segel). Jenže právě tohle přátelství se na druhou stranu přestává líbit jeho snoubence...

U tohohle filmu jsem se dost nasmála. Právě ta absurdita těch mužských schůzek za účelem najít si toho pravýho kámoše ... To se jen tak nevidí.. Každopádně film je plný vtipných scének a hlášek, že si učitě budu muset někdy pustit znovu. Vřele doporučuju těm, kdo se chtějí zasmát. ;o)

Moje hodnocení 8/10


Upíři jsou momentálně v módě

18. srpna 2009 v 9:23 Postřehy

Intervium s upírem, Underworld, Blade, Van Helsing, knížky počínaje Stmíváním, True Blood.. Tak tohle je jen malý výčet z mnoha filmů a seriálů s upíry.
Upíří tématika je dnes oblíbená, a proto se z ní všichni snaží vysekat, co nejvíc. Určitě se teď někde v Americe točí další filmy s těmihle krvesavými potvorami.

Co se mi líbí, že každé zpracování ukazuje upíry trochu jinak.. Někde jsou neškodní (jen někteří), nemají ani tesáky, nevadí jim denní světlo, mají super schopnosti, dokonce pijí jen zvířecí krev --> Stmívání. Nebo se vynalezla syntetická krev,kterou jsou schopni upíři pít, a tak mohli vylézt ven mezi nás normální lidi, samozřejmě jen v noci. A mimo jiné jejich krev je super léčivá, mají vyskakovací tesáky. Dokáží vás zhypnotizovat a vy pak uděláte to, co chtějí oni ;o) --> True Blood (seriál)

Ano, jsem jedna z těch, co na upírech taky tak trochu ulítá. ;o) Můžete mi říct, že ten a ten počin je o upírech a já to klidně z kouknu. Momentálně sleduju seriál HBO True Blood. U nás ho už můžete vidět na této stanici. Je o servírce Sookie Stackhouse, která potká upíra a zamiluje se. Mimochodem umí číst lidem myšlenky. Samozřejmě v první sérii se to musí zamotat, a tak v Bon Temps řádí vrah, co zabíjí ženy, co měli něco s upírem. Druhá série je o hodně lepší. Jelikož je se to tam víc zamotává. A je tam daleko napínavějších scén. Mimochodem True Blood je také podle knižní předlohy Charlaine Harris Mrtví do soumraku. Autorka vydala už 9 pokračování. V třetí sérii seriálu by se měli objevit konečně taky nějací vlkodlaci. Samozřejmě. Myslím, že True Blood patří mezi ty lepší počiny o upírech. A ne jen kvůli Ericovi. :-D

Ano upíři jsou oblíbené téma. A mnoho lídí jim podlehne. Protože jsou to takové ti zlé, lstivé, krvesavé obludy, které přece jen mají v sobě takové to kouzlo neznáma a to nás přitahuje. ;o) Nebo aspoň mě. Hehe

Ano takhle mají vypadat upíří zuby. ;o)

Divokej Bill

17. srpna 2009 v 9:23 Hudbička
Hudební skupinu Divokej Bill ( z Úval ) zakládají čtyři muzikanti Vašek Bláha, který hraje na kytaru a zpívá, Ondra Pospíšil, který hraje na banjo a zpívá, Milan Jurač, který hraje na basu a zpívá a Ota Smrkovský, který hraje na bicí. Kapelu Divokej Bill založili v roce 1997 z kapely Wáša. Vašek Bláha dříve hrál a zpíval v kapele Medvěd 009. Společně začali objíždět různé kluby, a hospody v celém okolí. Hodně skupině Divokej Bill pomohl Jarda Špulák, který je publicista. Napsal o skupině několik pozitivních článků, a tím Divokého Billa trochu vyzdvihl.
Po nějaké době se kapela Divokej Bill rozpadá, opouští ji Ondra s Otou a zakládají vlastní kapelu jménem: Devět Stehů. Vašek a Milan(Jurda) začali shánět lidi do rozpadlé skupiny Divokej Bill. 6.6.1998 na festivalu Rok od rocku v Českém Brodě hrají první koncert společně s novými členy kapely: Roman Procházka,který hraje na akustickou kytaru a zpívá, Štěpán Karbulka je šoumen který zpívá, Adam Karlík hraje na housle a zpívá, Martin Pecan hraje na akordeon a Honza Veselý hraje na bicí. Začali spolupracovat s agenturou Ameba production a Petrem Fořtem mangerem skupiny Divokej Bill. Jejich první nahrávku pojmenovali Sedm Statečných, prodalo se asi 500 kusů. V červnu roku 2000 vydali další desku jménem Propustka do pekel.
Nejlepším songem z desky kapely Divokej Bill se stala píseň Plakala mp3, ke které natočili i videoklip. Deska Divokého Billa byla pokřtěna v Klánovickém klubu Black pes a pražské Futulu. Kapela Divokej Bill začínala být známá a získávala si více a více posluchačů. Druhou desku Divokého Billa pojmenovali podle písničky Svatá pravda mp3 a točila se ve sklepě u Romana Procházky. Klip tentokrát natočili na pomalejší píseň: Miláčku co je ti. Později dostává kapela Divokej Bill nabídku hrát se Žlutým psem, a začínají si zvykat na větší pódia a více lidí. Stává se z nich velice známá kapela, hrají na spoustě festivalů.(www.divokejbill.info)

Diskografie:
  • Propustka do pekel (2000)
  • Svatá pravda (2001)
  • Divokej Bill (2006)
  • Mezi nima (2003)
  • Rock for people (Cd/Dvd) (2007)
  • Lucerna live (DVD) (2004)
Na tuhle kapelu vzpoímán moc ráda. Mi připomíná pobyt na gymplu. ;o) A ty neskutečný koncerty, kterých jsem se zůčastnila. I když momentálně moc jejich novější tvorbu nesleduju, tak ta klasická je pro mě pořád skvělá. ;o) Líbí se mi, že tam jso housle, banjo, kytary atd. Fakt dobrá souhra.. Myslím si, že Divokej Bill patří mezi naše nejlepší a neuspější rockové kapely.

Malování
Plakala

Lásko (moje oblíbená)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009, Ice Age: Dawn of the Dinosaurs)

16. srpna 2009 v 9:11 Filmový koutek

Hrdinové z prostředí pod bodem mrazu se vrací, aby zažili dalšíneuvěřitelné dobrodružství, tentokrát v příběhu nazvaném Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Nová "doba ledová" zavede hlavní hrdiny i diváky do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to barevná krajina plná bujné vegetace, která je ostrým protipólem mrazivého prostředí z prvních dvou "dob ledových". Je to země nebezpečí, ohromných tvorů, rostlin pojídajících mamuty, země plná tajemných míst. Věčný smolař, prehistorický krysoveverčák Scrat má před sebou osudové setkání s krysoveverkou Scratte. Mamuti Manny a Ellie očekávají první přírůstek do rodiny. Lenochod Sid se zase dostane do problémů poté, co si založí vlastní rodinu s nalezenými dinosauřími vajíčky. Šavlozubý tygr Diego řeší dilema, jestli se z něj po boku kamarádů nestává příliš velký měkota. Navíc, když se objeví dinosauři, Manny přestává být "králem džungle". A také se všichni seznámís jednookým lasičákem Buckem, který neúnavně loví dinosaury. Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů má všechny esence prvních dvou dílů, které si diváci zamilovali, a ještě mnohem víc. Víc humoru, akce, neuvěřitelnou vizuální podívanou, a především kouzlo zvané 3-D. (Oficiální text distributora)

Sice jsem neviděla tenhle kousek v 3D, ale i přesto mě dost pobavil. Ale abych pravdu řekla, tak na první díl to nemá. Rozhodně úžasný byl lasičák Buck, který měl vážně dobré hlášky. A pak láska mezi veverkami byla taky moc vtipná. Prostě veverka nezklamala. ;o) Každopádně tenhle film je dobrý proto, když se chcete odreagovat a přitom nemáte nějaké vysoké nároky na zábavu. ;o) Jinak malé mamuťátko Broskvička je úplně ťuťuňuňu .. ;o)

Moje hodnocení 7/10. Ale sranda to byla.. ;o)
Stanování v hotelu

15. srpna 2009 v 9:57 Zajímavosti
(server idnes)

Na nově zrekonstruovaný hotel v San Diegu v Kalifornii dolehla ekonomická krize. A tak vedení hotelu uspořádalo poradu a na ní vymysleli.. no nevím .. tenhle plán. ;o)

Normálně pokoj se vším všudy by u nich stál 219 dolarů, což je v přepočtu skoro 4000 korun. Ale zákazník se může vzát různých služeb a tím mu cena za noc půjde dolů. Takže nakonec se můžete vzdát snídaně, ručníků, polštářů, toaletního papíru, elektriky, baru na pokoji, ložního prádla a můžete za pouhých 19 dolarů spát v luxusním hotelovém pokoji na zemi ve stanu .. ;o)

Hotel Rancho Bernardo Inn je jedničkou v tamních hotelech. Má i golfové hřiště, lázně, 3 bazenény. Jen by mě zajímalo, když člověk takhle by si tam zaplatil ten pokoj, jestli by si pak nemusel platit i návštěvu bazénu. Je mi jasné, že ty lázně a golfové vyžití si určitě bude muset připlatit. Ale s těmi bazény vážně nevím. A samozřejmě i jídlo si člověk bude muset platit, takže ono to zas tak moc výhodný asi nebude. To aby si vzal s sebou třeba nějakou kempingovou soupravu, aby si mohl uvařit gulášovku, když na pokoji bude zima a hlad. ;o) Každopádně v červnu tuto službu využilo už 100 lidí.. Otázkou je jestli byli spokojení.. ;o)

219 dolarů: Luxusní ubytování se snídaní pro dva
199 dolarů: Bez snídaně
179 dolarů: Bez baru na pokoji
159 dolarů: Žádná elektrika ani topení
139 dolarů: Bez polštářů
109 dolarů: Bez ručníků a osušek
89 dolarů: Bez světel
59 dolarů: Bez ložního prádla
39 dolarů: Chybí toaletní potřeby
19 dolarů: Bez postele