Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Říjen 2009

Zemřel Miroslav Švandrlík

26. října 2009 v 19:33 Počteníčko
Dnes v Thomayerově nemocnici v Praze zemřel ve věku 77 let humorista a prozaik Miroslav Švandrlík !

Autor mých oblíbených průšvihářů Kopyta a Mňouka. Doma snad mám všechny knížky s těmito hrdiny. Bohužel momentálně z prostorových důvodů krášlí bratrovy poličky. Dokonce nedávno náhodou jsem vytáhla zrovna tuhle povídkovou knihu, co je zde na obrázku, a četla si v ní.

Dále také napsal slavné Černé Barony, kteří byli také zfilmováni. A mimochodem i tenhle kus patří mezi moje oblíbené.

Miroslav Švandrlík se narodil 10. srpna 1932 v Praze. Studií na DAMU po dvou letech zanechal a poté se stal režisérem Vesnického divadla. Nakonec si zvolil dráhu spisovatele. Za což já osobně jsem moc ráda.

Brečím smíchy !

26. října 2009 v 18:36 Zajímavosti
Tak tohle je naprosto dokonalé videjko. A mě nezbývá nic jiného než ho sem plácnout, protože ja jsem se u něho rozbrečela smíchy ! Nejlepší pasáž je v 1:22, jak si to Snowball davá jen tím svým "pankáčem" .. Prostě bomba !

Přeju všem příjemný večír ;o)


Už Topím !

25. října 2009 v 18:14 Ze života mého
Tak konečně jsem zpátky v bytě, kde je kupodivu teplo. Dokonce jsem přišla i na to, jakáže to závada byla na těch mých vafkách .. Ale nesmějte se mi ! Jinak se budu stydět .. ;o)

Jelikož jsem už zapomněla dávno, jak se manipuluje s tím točítkem na těch kamnech, kterým se mění teplota, tak jsem to udělala jako u nás doma. Že po směru hodinových ručiček, se teplota přidává. Pořád mi bylo divný proč to hergot netopí že ? A mrzla jsem tu v zimní bundě. Holt mi nezbylo nic jiného než to reklamovat u strejdy a odejít do teplejších krajin a čekat... Mňo strejda přijel v pátek a zapl kamna a ona fungovala. Hmm divné že ? .. :-D Dneska jsem přišla do bytu a jdu hned k těm kamnům a zkouším, jak je to na plno spuštěné .. Mňo a co Zuzka nezjistila ? Nic jiného než to, že když jsem předtím dávala ty kamna na "plné pecky", tak jsem to vlastně pořádně ještě víc zavírala. A proto mi to netopilo .. Hehe .. Radši jsem si tam teď už udělala pro jistotu značku !
Jen aby mi neutíkal plyn do pokoje .. To mě teď zase vystrašili, že ho tu cítím a nejsem si jistá, jestli jo nebo ne .. :-D

Tak a teď něco pro zlepšení dnešního večera !

Red Hot Chilly Peppers - Otherside


Kniha Českého Srdce

18. října 2009 v 18:03 Počteníčko


1. Zdeněk Jitorka: Saturnin
2. Božena Němcová:Babička
3. Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
4. Stephenie Meyerová: Stmívání
5. J. K. Rowlingová: Harry Potter
6. Mika Waltari: Egypťan Sinuhet

Toto je první výherní šestice ankety, které se zůčastnilo 322 749 čtenářů/diváků. Hlasovat jste mohli pomocí kuponů z knihoven, internetu a nebo smsek. Vyhlášení ankety se konalo teď v sobotu na čt 1. Pořad a celá anketa byly inspirovány podobnou akcí, která proběhla na BBC ve Velké Británii.

Zajímavé je, že se do první šestice dostaly jen dva české tituly. Ale úspěchem je na druhou stranu to, že se umístily na prvních dvou příčkách. Určitě velké šance na výhru téhle ankety měly Harry Potter a Stmívání, které jsou hodně podpořené filmovým zpracováním a teď probíhajícím šílenstvím fanynek po filmových hrdinech.

Kdybych já si měla vybrat své tři, vlastně čtyři, knihy/autory mého srdce, tak by určitě mezi ně patřila Márquezova Láska za časů cholery a nebo Sto roků samoty. Teď nevím, co se mi líbilo více. ;o) Pratchettovy Zeměplochy, ať už je to jakákoliv knížka od něj .. A poslední by to byl asi Jack Kerouac - Na cestě..Ale i ten Saturnin patří mezi mé oblíbené.. ;o)

A jaké by byly vaše knížky ?

Co to je venku za sibiř !

15. října 2009 v 13:38 Ze života mého
Nepamatuji se, ale myslím si, že jsem ještě za svůj život nezažila, aby sněžilo 15. října. Někde sněžilo už i včera. Co to je za zmatené počasí ? Pak se člověk diví, že je nachcípaný. Ale za to může určitě tohle střídání "ročních" období. Minulý týden léto a tento zase zima. Dokonce jsem už i vytáhla zimní bundu. Se s tím přece nebudu crcat. ;o)

Jinak bych se chtěla omluvit, že sem teď moc nepíši, ale jelikož strejda zatopí až zítra, tak přebývám na přechodném místě, kde se nedostanu k blogování. Už se těším až zas bude v bytečku teplíčko. Protože tady by nepomohly ani dvě peřiny, tlusté ponožky a litry čaje, abych se tady byla schopna nějak zahřát, jak je tu teď zima..

Proto všem přeji ať se drží .. a já si jdu uvařit čajík.. ;o)

Hora učebnic

12. října 2009 v 12:07 Ze života mého
Tak to moje bolení v krku s úspěchem přešlo do rýmy. A to takové, že jak se mi to městná v dutinách, tak se mi zdá, že mi co nevidět vypadnou oči s důlků. Au Au.. Naštěstí mi trochu pomáhá čajík s citronem a medem. Počasí mi taky moc nepřidá. Kort když ještě netopím, protože čekám na strejdu než mi podpalí v těch plynových kamnech, co tu mám.

Ale o tu tu dneska nejde. Tak mě napadlo, jak by byla vlastně vysoká vež ze všech mých dosavadních učebnic z vejšky. Jelikož jsem trochu ulítlá na knížky a vůbec na jejich vlastnictví, tak většinu učebnic, ze kterých jsem se kdy učila, mám. Vyskládala jsem je do docela úctyhodné věže. I když pár jsem jich na vrchol radši nedala, aby mi nespadly. Jsou mi až těsně pod pás. A to když si uvědomím, že ještě mě čekájí další tři roky studia, pokud nepočítám tento rok, tak mě jich ještě dost čeká. Už se jich nemůžu dočkat. Snad jediná škoda je, že učebnice nejsou levná záležitost, ale naštěstí tu a tam k svátku nebo k narozením nějakou dostanu od táty dárkem a nebo je kupuji z druhé ruky.


Klasická podzimní nemoc

11. října 2009 v 14:27 Ze života mého
Není snad podzimu, kdybych neonemocněla. Naštěstí to není taková ta prná chřipka, ale jen mě bolí v krku a tak se cítím celkově unavená. Jó, to byly časy na gymplu, kdy jsem mohla stonat do alelujá a vlastně o nic nešlo, když jsem nebyla ve škole. To se mi tady stát rozhodně nemůže. Tak se tu potím, co to dá a piji čaj s medem a doufám, že to samo odejde. Nikdy by mě nenapdlo, že mě budou tolik bavit pořady o vaření. Tv Paprika se stává mým nejoblíbenějším televizním programem. Vždycky jsem chtěla umět pořádně vařit, ale nikdy jsem se to nerozhodla nějak realizovat.. V podtatě mi stačí koukat na ostatní, jak vaří a představovat si, jak já vařím nějaké výborné jídlo. Mno jsem líná jak veš.. ;o)

Tak já se jdu potit dál. A Vám všem přeju ať nachlazení utečete a nedostihne Vás .. ;o) Já jsem si věřila, že mě nezklátí a lup ho !

Love Grenades - Young Love

7. října 2009 v 17:28 Hudbička
Tak na téhle melodii momentálně teď žiju .. ;o)
Love Grenades založila zpěvačka a textařka Liz Wight v LA. Její hlas je moc příjemný.;o)


Rozervaná Objetí (Broken Embraces, 2009)

5. října 2009 v 19:07 Filmový koutek
Před čtrnácti lety se jeden muž stal obětí vážné autonehody, při níž ztratil nejen zrak, ale i ženu svého života, Lenu. Tento muž má dvě jména. První je Harry Caine - pseudonym, jenž používá pro literární tvorbu. Druhé je Mateo Blanco - jeho skutečné jméno, jímž se podepisuje pod filmy, které natáčí. Po nehodě se Mateo stává Harrym. Vzhledem k tomu, že už nemůže režírovat filmy, nechá Matea umřít se ženou, kterou miloval. Nyní žije Harry díky psaní scénářů, pomoci své oddané produkční a jejího syna Diega. Rozhodl se žít, aby mohl vyprávět a díky tomu je stále velice aktivní a atraktivní slepec, jemuž se podařilo vyvinout si zbývající smysly tak, že si vše užívá plnými doušky. Ze svého života vymýtil veškeré události
, které se staly před léty. Svět na Matea zapomněl velice rychle a on nemá zájem o jeho vzkříšení. Jenže jedné noci se stane Diegovi nehoda a Harry se o něj stará. Během dlouhých nocí, co u chlapce bdí, mu začne vyprávět o své minulosti, jakoby to byla jen pohádka, která ho má zabavit… Vypráví příběh nešťastné lásky, žárlivosti a zrady.

Slavný oscarový španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar se vrací tři roky po snímku Volver i se svým hereckým talismanem, čerstvou držitelkou Oscara Penélope Cruz. Rozervaná objetí jsou natočená ve stylu noirových filmů z padesátých let minulého století, a Almodóvar do klasického žánru otiskuje pečeť svého neobyčejného talentu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distibutora)

Moc moc pěkný film. Já jsem si ho moc užila. Film je natočený ve španělštině a to mu dodává takovou tu správnou atmosféru. Příběhy se postupně rozplétají a dávají se dohromady. Takže příběh Vám najednou vyskočí z obrazovky a ani nevíte jak. Příběh je to velice zajímavý a jak jinak než u mě hlavní kostrou milostný příběh, který není bohužel naplněn. ...Mimochodem Penelope to ve filmu mooc sluší.. ;o)
Nejlepší scéna filmu mi přijde ta, když Ernesto dělá, že umřel a Magda si jen zapálí cigárko a dělá, že nic ... Tak ta se mi asi nejvíc líbí..
Moje hodnocení 8/10


The Doors

4. října 2009 v 18:19 Hudbička

Americká kapela, která vznikla roku 1965 v Los Angels. The Doors ovlivnili spousty muzikantů a skupin a vryli se nám do paměti skladbami Light My Fire, Love Me Two Times, Riders on the Storm a spousty dalších. Jejich hudba obsahovala prvky acid rocku, psychedelického rocku nebo blues.

Kapelu založili Ray Manzarek (klávesy) a Jim Morrison (zpěv). Postupně se k nim přidali zbývající členové a to Robby Krieger (kytara) a John Densmore (bubny). Hned jejich první album "The Doors", které vyšlo roku 1967, je proslavilo a vyslalo je do oblak slávy. Obsahovalo právě ty nejznámější skladby jako Light My Fire a Break on Trough. Další album nenechalo na sebe dlouho čekat ještě tentýž rok vyšlo "Strange Days" se singly Love me two times a People are strange. Bohužel v tu dobu už mívá Jim Morrison problémy s alkoholem, a tak další album vychází až za rok a je jedním velkým zklamáním. Turné po Evropě a následně koncert v Miami, kam Jim přiletěl pozdě a ještě silně podnapilý. A kde prý měl více mluvit než zpívat a dokonce se svlíknout. Tohle všechno naznačilo, že hlavní zpěvák kapely začíná mít velké problémy. Kvůli těmto incidentům a mnoha dalším se kapela nemohla zůčastnit Woodstocku.
Následuje po nějakém čase přichází doba vystřízlivění Morrisna a kapela nahrává další svůj slavný hit Riders on the Storm. Roku 1971 Morrison umírá na zástavu srdce v Paříži. Přesné okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zvěřejněny a tak se o nich hodně spekuluje. Někdo dokonce věří, že nezemřel. ;o)
Kapela pokračuje v působení, ale po roce se rozpadá. A tak končí osud jedné velké kapely.

Light My Fire - 9 minutová verze ... patří mezi moje oblíbené


Riders on the Storm - moje nejoblíbenější od Doors... ani nevím, co se mi na ní tak líbí, ale mám na ní hezké vzpomínky

Break on Trough (to the other side)