Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Listopad 2009

Annie Lennox - Why

30. listopadu 2009 v 13:58 Hudbička
Tak z tohohle mě přechází mráz po zádech .. ;o)Nádhera, paráda, krása ;o)


Barva Kouzel ( Colour of Magic, 2008)

26. listopadu 2009 v 15:32 Filmový koutek
V pořadí druhý film odehrávající se na Zeměploše, která cestuje na zádech gigantické želvy A´Tuin vesmírem. S naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, který zná jen JEDNO zaklínadlo, s Dvoukvítkem, prvním zemeplošským turistou, a jeho poslušným Zavazadlem se podíváte až na okraj Zeměplochy a uvidíte draky, pokud na ně věříte, poznáte mocichtivé mágy z Neviditelné univerzity, legendárního Barbara Cohena a dokonce i samotného panovníka (Jeremy Irons) Ankh Morporku. Po Otci prasátek (Hogfather) , druhý film z produkce britské televizní stanice SkyOne podle knih Terryho Pratchetta. (zdroj: csfd)

Tak tohle je jak povedený film, tak i povedená knížka. Teda abych to uvedla na pravou míru. Tenhle film zahrnuje v sobě dvě knížky a to Barva Kouzel a Lehké Fantastično, které na sebe navazují.
Nevím proč, ale já jsem si Mrakoplaše vždycky představovala jako mladého kouzelníka, tak mě docela překvapilo, že ho tady hraje takový páprda. ;o) Jinak vážně doporučuju všem, co mají rádi fantasy a Pretchetta a nebo prostě jen krásné příběhy.

Moje hodnocení 10/10


FamuFest a Vetiver

16. listopadu 2009 v 10:59 Postřehy
Včera jsem s kamarády navštívila FamuFest. Shlédla jsem je vítězná díla ve 120 minutách, z kterých jsem asi nechala ujít dvě díla. Musím říct, že já jako úplně normální pozorovatel, jsem nebyla moc ohromena, překvapena a ani nadšena těmi kusy. Ale tak asi tomu nerozumím či co..

Jeden ten vítězný snímek byl o tom, jak žena žije ve staré škodovce na vrakovišti s dítětem. Teď vstane a je strašně dlouhý záběr na to, jak nese to své dítě do jedné maringotky. Pak je střih a znovu dlouhý záběr na to, jak se vrací, ale bez dítěte, které prodala nějakým lidem. A nakonci nejspíš pointa má být, že se tak divně koukne, což má znamenat asi myšlenku "Já jsem, ale taková kráva !"

Další byl o ženě, co má Alzheimerovu chorobu. Ze začátku mi to přišlo docela dobrý. Bylo to točené tím stylem, že ta žena si natáčí různé věci, aby si pak to jako mohla připomenout. Měla obří diskokouli v kuchyni a vůbec ten byt byl takový všelijaký. Ze začátku to bylo docela zajímavé. Jenže když ten film už trval 15 minut a byl pořád jen o tom samém, tak bych to taky zkrátila. U tohohle filmu si pamatuju i jak se jmenoval : Alda.

No a do třetice všeho dobrého. Chlápek, 60 let, si hledá partnerku na internetu. Bohužel pobral moc inteligence a je přemoudřelý. Má vysoké nároky a tak žádná není dost dobrá. Nejradši by se viděl s nějakou třicítkou, která by byla ochotna s ním mít dítě. Tenhle byl docela úsměvný. I když jsem nechápala osazenstvo, co se smáli tomu, že pán pomýšlí na sebevraždu. To mě moc vtipné nepříjde, ale tak opět tomu asi nerozumím.

Co byla taková moc pěkná tečka za tímhle večerem. Byl parádní koncert americké skupiny Vetiver. Na to, že jsem neznala jejich tvorbu, jsem si to užila. Taková příjemná parádní muzika, která zvedne náladu, i kdybyste nechtěli.

Vetiver - Everyday


Kdopak bude 10 000 návštěvníkem ?

11. listopadu 2009 v 23:12 Zajímavosti
Rok se s rokem sešel. 31. října jsem zde zvěřejnila první článek. Musím říct, že mi tenhle blog docela přirostl k srdci. Sice momentálně na něj nemám tolik času, jak bych si představovala, ale pořád mě to baví.

Rok se s rokem sešel a tenhle blog navštívilo 9 999 návštěvníků k dnešnímu dni. Předpokládám, že přes tu 10 000ku se to už přehrne samo.. :-D

Chtěla bych poděkovat všem stálým i nestálým návštěvníkům. I těm, co sem jen přišli nakouknout. ;o) Pro vás to dělám, dělám to i pro sebe. Tak doufám, že jste spokojení, jinak by to ani nemělo smysl. Snažím se, co můžu. Ale chápu, že by to určitě nějaké věci chtělo dopilovat a tak. Třeba můj sloh a styl psaní není určitě to nejlepší. Určitě mi sem tam uteče nějaká ta hrubka a nebo nějaký jiný úlet.Tak kdybyste třeba i po tom roce měli nějaké připomínky, tak sem s níma.

Jak už jsem řekla všem moc děkuji a přeju Vám krásný den, noc nebo ráno ;o)

Zuzka

Royksopp

10. listopadu 2009 v 11:49 Hudbička
Röyksopp je norská hudební skupina hrající elektornickou hudbu s prvky trip hopu. Členové Röyksopp Torbjørn Brundtland a Svein Berge pocházejí z norského Tromsø, působí od roku 1998. Obě jejich studiová alba se dostala na první místo domácí hitparády, úspěch slavila i ve Velké Británii.

Vydali tři alba : 2001 - Melody A.M.
2005 - The Understanding
2009 - Junior / Senior

Nejznámější kusy od nich bych řekla, že jsou What Else Is There ?, Remind me, So Easy, Eple.

Junior/Senior - tahle jejich nová deska se mi moc líbí. I když první deska se mi zdá trochu lepší. Hlavně song Tricky Tricky. Ten bych mohla poslouchat pořád dokola. Silver Cruiser je hned v závěsu. A další následují...

A teď pár ochutnávek

What else is there ? ( The Understanding)


So Easy (Melody A.M)Tricky Tricky ( Junior/Senior)


Johny Cash - Hurt

7. listopadu 2009 v 0:06 Hudbička
Zdravím všechny ! Nic mi poslední době nepřeje.. Nebo abych ničemu nekřivdila, tak mi nepřeje můj pobyt v pražském bytě .. Nejdřív nebylo zaplé topení, pak nešlo, pak utíkal plyn a celý říjen se mi nějak ztratil .. Doufám, že všichni se máte o hodně lépe

Každopádně sem dávám moc pěknou písničku, která je pro mě moc nostalgická a taková melancholická. Už jen proto, že Johnyho Cashe mám moc ráda. Takový film Walk the Line ( Film o Johnym Cashovi) se moc povedl a byl to naprosto perfektní zážitek, když jsem ho tenkrát viděla.. Doporučuju všem fanouškům Johnyho tenhle film ..

Tak a teď už zmiňovaný a klip Hurt