Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Prosinec 2009

Půlnoční mše

25. prosince 2009 v 11:03 Ze života mého
Včera jsem navštívila půlnoční mši, která se konala ve víseckém kostele. Musím říct, že tohle byla moje první návštěva téhle bohoslužby.
Sešlo se odcela dost lidí. Bohužel někteří z těchto lidí, ale neměli vůbec žádnou úctu a dělali si ze všeho prdel. Naneštěstí zpěvačka, která doprovázela varhany, přišla o hlas a tak se ji špatně zpívalo. A to mnoha lidem přišlo vtipné, protože je zpívala velmi namáhavě.
Mě osobně se mše moc líbila. Koledy a proslov kněze mne zaujaly. Bohužel celkový dojem jsem měla zkažený díky lidem, co si tam přišli dělat srandu.
Slova z Bible byla taky přínosná, jelikož jsem si nikdy v Bibli nečetla a tak jsem byla spokojená i jen kvůli tomu.

Veselé Vánoce

24. prosince 2009 v 12:15 Ze života mého
Tohle není můj výtvor, ale kamaráda. Každopádně se to pro dnešek hodí. Tak šťastné a veselé...

Mi to sekne co? .. :-D

Avatar ( Avatar, 2009)

21. prosince 2009 v 19:08 | Zuzka |  Filmový koutek

Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kde lidstvo objevilo planetu Alpha Centauri B-4. Pro vědce a astronauty, kteří překonali propast mezi slunci
a přistáli na mimozemské půdě známé jako Pandora, se jejich sen stal skutečností. Je to svět tak rozmanitý, plný tvorů a rostlin, které si lidská mysl dokázala stěží představit. Skýtá neuvěřitelná přírodní bohatství a poklady, po kterých lidé vždy toužili. Naneštěstí se atmosféra tohoto měsíce nepodobá té naší a člověk v ní nedokáže přežít. Vědcům se tato překážka podaří odstranit, když vytvoří hybrida lidské a mimozemské DNA do kterého se dá vložit vědomí člověka. Lidská expanze může začít...
Hlavním hrdinou je paralyzovaný voják Jake Sully (Sam Worthington), který se pomocí vtělení do uměle vytvořeného hybridního těla noří do světa a kultury Na'vi, původních obyvatel Pandory, a dostává se doprostřed konfliktu dvou kultur, které mají naprosto odlišné cíle.. (zdroj:csfd)

Film jsem viděla v úpravě 3D a musím říct, že se vyplatí si připlatit za tuto kvalitu. Naprosto famósní film, který mě vtáhl do děje a naprosto mě nadchnul. Lepší film jsem snad v poslední době neviděla. Místy jsem se potila a místy mi byla zima. Prostě jen záleželo, co se dělo zrovna ve filmu. ;o) Nemůžu ani moc popsat, jak moc se mi tenhle film líbil. Kam se na to hrabe Titanic. To se nedá srovnat.
Místy jsem si i dokonce připradala, že ani nejsem v kině. Moc se mi líbilo prostředí filmu. Ta myšlěnka toho spojení mezi Na´vi a světem okolo. Taková krásná džungle, kde když se setmí, tak všechno svítí fialově. ;o)
Hudební doprovod fakt bomba. Zní tam, kde má znít. Podtrhuje to, co má vystihnout.

Ještě jednou musím říct, že 3D se vážně vyplatí.

Moje hodnocení : 12/10 .. to prostě nejde no .. :)

Wings/Paul McCartney- Band on the Run

16. prosince 2009 v 16:58 Hudbička
Tak něco pro zpříjemnění dnešního podvečera :o)

Tak dneska prý venku sněžilo. Přes svoje zatažené závěsy kvůli udržení tepla jsem z toho ani nic neměla. :) Každopádně by mě potěšilo kdyby bylo na Vánoce aspoň trochu toho sněhového poprašku. Když už nic co ? Ono to hned vypadá všechno optimističtěji, když na Vánoce neprší, ale sněží. Hmmm ...

Tak teď už slíbená písnička...


Zuzka chytla vánoční náladu

14. prosince 2009 v 15:11 Ze života mého
Chytla jsem vánoční náladu a rozhodla jsem si udělat svých top 5 nejlepších vánočních písniček. Opominu naše krásné české vánoční koledy, jelikož jsem se jich dost nazpívala na sboru a tak se mi je nechce ani moc hledat. Ráda si je zazpívám až budu doma u stromečku. ;o)

Tak mých Top 5

5. místo- Mariah Carey - All I Want For Christmas is You


4. místo - Wham ! - Last Christmas


3. místo - John Lennon - Happy New Year ( War is over)


2. místo - Nat King Cole - The Christmas Song


1. místo - Bing Crosby - White Christmas - moje úplně nejoblíbenější vánoční písnička. Mám na ní krásné vzpomínky a je prostě báječná a i v češtině.


Adam Phillips

13. prosince 2009 v 12:52 Zajímavosti
Mám pro vás pár zajímavých videek.
Adam Phillips je jedním ze známých flashových animátorů. Pochází z Austrálie a jeho dílo můžete nalézt i na webu www.newgrounds.com

Bitey of Brackenwood - moc pěkná animace aneb jak zlo bylo po zásluze potrestáno

LittleFootJulie a Julia ( Julie & Julia, 2009)

8. prosince 2009 v 21:39 Filmový koutek

Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů
z klasické kuchařky "Mastering The Art Of Frech Cooking", kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu
rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (KDYŽ HARRY POTKAL SALLY, SAMOTÁŘ V SEATTLU)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce.(oficiální text distributora)

Tenhle film byl prostě lahodný mým očím. Miluju pořady o vaření, filmy o vaření, vaření, jídlo, francouzskou kuchyni atd. A tenhle film splňuje všechno. Meryl Streep mi ze začátku sice trochu vadila, jak hrála afektovanou Julii Child, ale nakonec jsem si zvykla a i si ji dokonce oblíbila. Amy Adams jako Julie Powell byla hodně přesvědčivá. Když jsem koukala na tenhle film, tak se mi sbíhaly sliny a myslím, že jsem u tohohle filmu snědla daleko víc než normálně zkonzumuju, abych zahnala chutě. ;o)
Doporučuju všem milovníkům vaření a pořadů o vaření. Vážně neprohloupíte
Moje hodnocení : 10/10

Všude dobře, proč být doma (Away We Go, 2009)

5. prosince 2009 v 10:31 Filmový koutek
Burt a Verona mají na krku třicet let a čekají dítě. Nejsou hloupí, nejsou chudí, nejsou bohatí a neví, co se svými životy. A tak se rozhodnou navštívit pár známých a zjistit, kde by se dalo bez problémů vychovávat dítě a žít. Brzy však oběma dochází, že najít to správné místo bude hodně těžké. Sam Mendes natočil film zdánlivě úplně obyčejný film, který dokáže člověka rozesmát i přivodit mu solidní depku. Vynikající scénář a přirození herci jsou jen dva z mnoha důvodů, proč Všude dobře, proč být doma z hlavy nedostanete ani po měsíci. (zdroj: moviezone)

Tenhle film byl pro mě opravdovým překvapením. Nejenže má krásný hudební doprovod, sympatické herce a zajímavý příběh, který je místy hodně vtipný a místy jsem málem ronila slzu ;o) Nese se to v takovém příjemném duchu, který neletí a ani se neloudá. Moc moc pěkné.

Moje hodnocení: 10/10


Omlouvám se, že trailer je s francouzskými titulky, ale byl to první, co jsem našla..

Medicina v županu

3. prosince 2009 v 12:43 Počteníčko
Přeji všem pěkný den !

Abych si spravila náladu ze včerejška, kdy dosahovala mrazivých hodnot, rozhodla jsem se dnes navštívit antikvariát. A musím říct, že jsem byla úspěšná. Sehnala jsem hned dva úlovky. Medicina v županu, což je sbírka medicinkých anekdot ze života doktorů a mediků a pak také svoji oblíbenou knihu Mistr a Makrétka.

Jelikož jsem se už nemohla dočkat, tak jsem začla listovat už v tramvaji v první uvedené knize. A ani jsem si neuvědomila, že se směji nahlas. Zde prosím důkaz, co mě rozsmálo.

Jak si kandidát šplhl

Thomayer přivel kandidáta k neobyčejně otylému nemocnému a ptal se : "Tak co Vám je na první pohled na nemocném nápadné ?" Kandidát se dívá a mlčí. "No, něco vás přece musí být přímo do očí, ne ?" pomáhal profesor.
Zkoušený pozoruje nemocného a mlčí.
"Tak se podívejte na mne," otcovsky zažertoval Thomayer (byl značně kormpulentní). Co Vám je na mě nápadného ? Co Vás na první pohled přímo bije do očí ? Nu, a-, a-, " napovídal. (Tloušťka se označuje adipositas)
Medik se zadívá pozorně na profesora a vyhrkne : "Alkoholismus"
Thomayer se ušklíbl: "Já Vám raději dám jiný příklad. Ale pamatujte si, že lékař má více užívat indukce, než intuice, to jest méně klepů a více poklepu."

Tak takhle anekdota mě vážně dostala, že jsem se musela rozesmát na celé kolo. Fakt perfektní.. A jdu číct dál ..

Staroměstský vánoční stromek

2. prosince 2009 v 20:53 Zajímavosti
Dneska jsem se byla odpoledne podívat na Staroměstkém náměstí na ten slavný stromek. Abych pravdu řekla, tak mě se takhle za dne nezdál moc pěkný. Vánoční červené ozdobné koule místo aby byly trochu rozprostřeny po stromě visí v cuckách po pěti. Nějaké neurčité kovově lesklé pruhy hází odlesky z různých stran. Bohužel nemůžu posoudit, jak vypadá za tmy. Ale ve dne není teda o co stát. Posuďte sami z mých neuměleckých fotek .. :)