Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Jane Austenová - Pýcha a Předsudek

7. ledna 2010 v 11:51 |  Počteníčko
Tuhle knížku jsem dostala k Vánocům a co mě lákalo, abych si ji přečetla, byl stejnojmenný film z roku 2005.
Film patří mezi moje nejoblíbenější a knížka nezůstane pozadu. Avšak se mi na ní líbí, že uvádí další detaily ohledně příběhu. Film se od hlavní dějové osy knihy ničím neodlučuje. Ba naopak některé dialogy jsou zcela stejné. Jen v maličkostech byste mohli najít trochu odlišnosti. Jako třeba že v knize vystupuje ještě další sestra s manželem pana Bingleyho. Z filmu nebylo vidět, že by druhá Bingleyho sestra tak usilovala o Darcyho jako v knize, kde mu silně nadbíhá. A pak samozřejmě, co mě nejvíce potěšilo je, že v knize se ještě dovíme pokračování příběhu, který neskončí souhlasem otce s provdáním Lízínky za pana Darcyho.

Vždycky jsem si myslela, že Jane Austenová se mi bude špatně číst. Ale opak je pravdou. Dokáže krásně vystihnout a popsat situace, emoce a lidské vlastnosti. Myslím si, že až bude čas nezůstanu jen u tohohle díla, ale přečtu si i nějaké další..

Příběh vypráví o pěti sestrách. Hlavní hrdinkou je Elisabeth Bennetová. Jediným cílem matky Bennetové je, co nejdříve provdat svých pět dcer a to tak, aby byli dobře zajištěné. Otec žije ve svém světě a moc se o budoucnost svých dcer nezajímá. Děj začíná příjezdem pana Bingleyho, bohatého mladíka, na nedaleké panství, které si pronajal. Ten přijede se svými sestrami a přítelem panem Darcym, který je dalším hlavním hrdinou. Příběh se nám komplikuje různými předsudky a pýchou hlavních hrdinů. Každopádně to skončí dobře...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lištička Lištička | Web | 7. ledna 2010 v 15:55 | Reagovat

Film se mi nelíbil, ale kniha je báječná.

2 Nikolka Nikolka | E-mail | Web | 9. ledna 2010 v 15:24 | Reagovat

já viděla jen film, ale líbil se mi...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama