Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Březen 2010

Osvícení ( The Shining, 1980)

28. března 2010 v 14:43 Filmový koutek
The Shining
Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu. Při úvodním pohovoru se dozvídá mimo jiné hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery... po příjezdu Jack ubytuje svou rodinu a začíná psát knihu. Brzy však zjišťuje, že samota uprostřed hor je tísnivá a také on začíná přicházet o rozum. (oficiální text distributora)

Není nic "lepšího" než si zpříjemnit sobotní večer hororovým filmem. Musím podotknout, že než jsem na to začala koukat byla jsem připravena na komedii... jaká ironie .. Holt někdo dokáže být šprýmař..

Výborná práce režie Stanleyho Kubricka to musím říct úvodem, protože nic hrůzostašnějšího jsem už dlouho neviděla. Super laděná hudba i do normálního rozhovoru, takže člověk čekal, co se stane a bál se už předem, protože prostě ta hudba jinak nedovolila. ;o) Skvělé obsazení Jacka Nicholsona. Nikdo by podle mě tuhle jeho roli nedokázal zahrát líp než on. Ty jeho grimasy a mluva. Ještě teď se klepu.

Film je natočen podle stejnojmenné knižní přelohy od S. Kinga. 

Pár zajímavostí : Danny Loyd ( představitel malého chlapce, který má zvláštní dar) byl při natáčení velmi mladý a šlo o jeho první filmařskou práci, takže Stanley Kubrick si ho vzal po svá křídla jako chráněnce. Danny třeba vůbec nevěděl, že natáčí horor.

Některé scény se točily 120x.

Moje hodnocení: 8/10 Doporučila bych ho lidem, co mají pro strach uděláno. Já rozhodně nikdy nepojedu hlídat hotel někam do pustiny, když tam nebude ani televize .. :-D

A takový menší pohodový trailer nakonec....


Peter, Bjorn & John - Young Folks

17. března 2010 v 9:56 Hudbička
Ahoj, Ahoj, Ahoj !

Tak by prý už o víkendu mělo být to slíbený jaro. Počasí si s náma zahrává, co? Tak tady mám jednu písničku, která by vám měla spravit náladu.. Aspoň na mě to zabírá..