Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Duben 2010

Chtějí odstranit Mikeše ze škol !!!

14. dubna 2010 v 18:00 Zajímavosti
Odtraňtě Ladova Mikeše ze škol žádají romští aktivisté, tak takhle se jmenuje jeden článek na novinkách.cz.

Abych pravdu řekla, trochu mi to nadzvedlo mandle. Nechápu, proč by se měl Mikeš stáhnout ze škol kvůli nějakému výmyslu lidí, kteří asi nemají už s roupama, co dělat. Protože nevím, kdo by jinak takovouhle věc mohl vymyslet. Kort když tahle pohádka je tu už hoodně dlouho a nikdo po ní ani nevzdechl. Možná, že z toho chtějí vytřískat nějaké peníze nebo nevím, co si od toho slibují.

Ano, rasismus je v poslední době hodně medializovaný termín, ale tohle už mi přijde trochu moc. Zneužívat pohádku pro vaření rasismu odněkud, kde není ?  A propos mě termín cikán přijde daleko hezčí než rom. Nechápu, kde vidí ten jejich negativní podtext ?

Lada je autor snad těch nejhezčích pohádek, které znám z dětsví. Třeba Bubáci a Hastrmani, Mikeš, O chytré kmotře lišce patří mezi moje nejoblíbenější dětské knížky. Jeho ilustrace mě provázely celým dětstvím. Mikeše jsme četli na na základní škole při procvičování četby a rozhodně mi jako malému dítěti nepřišlo, že by mě to ponoukalo k nějakému rasismu nebo co.

lada

Parov Stelar

5. dubna 2010 v 15:00 Hudbička
parov stelar
Parov Stelar Band je kapela sjednocená kolem osobnosti Parova Stelara, který patří mezi nejzásadnější hudebníky rakouské nezávislé scény. Jeho tvorba se vyznačuje výjimečnou kombinací elektronické hudby s výraznými prvky jazzu a swingu. Spolu s živelným koncertním projevem to Parov Stelar Band řadí k tomu nejlepšímu, co může rakouská scéna nabídnout. (www.rockandpop.cz)

No musím říct, že tahle hudba mě dostala. Bohužel mi z časových důvodů nevyšel jeho koncert v Akropoli teď v pátek. Tak snad tu nebyl naposled. A abych vás moc nenapínala, tak vám sem hodím nějaké pecky od něj.

Matilda


Libella Swing


On My Way Now


Imaginárium Dr. Parnasse ( The Imaginarium of Dr. Parnassus, 2009)

3. dubna 2010 v 0:17 Filmový koutek
dr. parnassus
Dr. Parnassus (Christopher Plummer) kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem(Tom Waits). O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých šestnáctých narozenin stane majetkem pana Nicka. Nyní se čas Parnassovy dcery Valentiny (Lily Cole) naplnil a on se trápí, jak jí zachránit před neúprosným osudem. Pan Nick přijíždí, aby si převzal svou cenu. Rád se však vsází, a proto ... (text převzat z www.dokina.tiscali.cz)

Tak tenhle film je prostě moje gusto. Miluju filmy jako je tento, MirrorMask a další.. Ty, kde figurují hlavně představy a fantasie.

Tento film provázela tragédie ve formě smrti jednoho z hlavních hrdinů a to Heatha Ledgera (Tony). Toto je jeho poslední film. Kvůli této záležitosti byly práce na filmu na několik měsíců přerušeny, ale naštěstí ho dotočili.

Abych pravdu řekla občas jsem měla problém poznat, který herec zrovna hraje jedno z převtělení Tonyho v imagináriu. Asi to budu muset zkouknout znovu, abych se zaměřila na detaily. ;o)

Moje hodnocení : 10/10