Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Květen 2010

Výsledky voleb

30. května 2010 v 12:38 Postřehy
K volbám přišlo 62,6 % voličů. Docela vysoké číslo, ale abych pravdu řekla, čekala jsem ještě trochu větší.

Nejsem moc spokojená s výsledkem. Mému srdci je bližší levá strana. :) Pro mě je důležité bezplatné zdravotnictví a školství. Bohužel ale zbytek národa rozhodl za mne. I když ČSSD vyhrála, bohužel to nebude stačit na to, aby složila vládu.

Doufat v to, že nezavede tahle vláda školné, je asi zbytečné. Stejně mým názorem zůstává to, že nějaké školné nezlepší kvalitu, jak tvrdí oni, ale jen způsobí to, že mladí lidé se budou zadlužovat už od počátku a pak to budou těžce splácet. Když si k tomu přičtete ještě hypotéku, tak to budou hergot splácet dlouho. V mojí situaci, kdy až vystuduju,  budu dostávat kolem 17 000 hrubého, si to nedovedu vůbec představit, že bych měla splácet takové šílené sumy a platit nájem a výdaje na jídlo, protože i doktor musí být nějak živ. Ano, doktoři hodlají protestovat a já doufám, že se s tím nějak hne. Protože jinak tahle situace bude žalostná. Až se zavede školné, tak si hergot bude muset mladý človek rozmyslet, jestli chce jít na doktora. Ono totiž výhlidka je taková, že i ve třeťáku se bojíte, že vás vyhodí ze školy. Natož myšlenka na to, že se musím zadlužit a pak ještě žít o žebrácké holi, protože nemám z čeho splácet.

Jediné, co teď můžu je doufat, že tohle všechno dopadne dobře. Otázkou je, jestli nejsem moc naivní.

Alenka v říši divů ( Alice in Wonderland, 2010)

30. května 2010 v 11:33 Filmový koutek
alice in wonderland
  Alenka se po 13 letech vrací do do světa, kde žije spousta pozoruhodných mluvících zvířat, mizejících koček, bláznivých králíků a já nevím čeho ještě. Potkává postavy, se kterými se už seznámila, když tu byla naposledy. Jejím úkolem je vrátit korunu bílé královně, aby tak nastolila v říši divů zasloužený klid.

Ze začátku jsem si říkala, že přece jenom na té kreslené verzi je něco lepšího a že nějaký hraný film ji nemůže předčít. Omyl je pravdou. S postupem času se mi mi začala zamlouvat i tahle starší Alenka a její 3D svět. Kočka Šklíba byla nádherná, ještě lepší než v kreslené verzi. A Kloboučník (Johny Depp) byl úžasně trhlý. Moc se mi líbily animované efekty zvířat a těch různých potvůrek, co tam všude poletovaly.
Opravdu moc pěkný film ma odpočinek.

Moje hodnocení 8/10


Trocha hudebního nášupu dle mě

29. května 2010 v 15:41 Hudbička
Patologie se mi nezadržitelně blíží, a tak se snažím ukočírovat svoje potrhané nervy trochou hudby.. Nic jiného na mě bohužel moc nezabíra než moje obvyklé schema, že si najdu jednu písničku a tu pak omýlám pořád dokola. Ale opravdu mi to zabírá .. ;o)

Atjazz - Rain Angel  Trocha acid jazzu


Crystal Waters - Gypsy woman


Nu-Jazz Music: Stateless - Bringin' Me Down [Desha Remix]No a já se du dále ponořit do patologie svalu ... Řeknu Vám, že ten kdo vymýšlel ty názvy nemocí byl fakt maniak. Nebo spíš mohl na všechny ty nemoci přijít jeden člověk a já bych pak měla ušetřenou práci :)

Richard Wagner : Tristan und Isolde

28. května 2010 v 11:42 Ze života mého
Tristan a Isolda


Nikdy jsem nebyla na opeře. Až do včerejšího večera, kdy jsem spolu s mamkou navštívila představení Tristan a Isolda ve Státní opeře Praha. Doopravdy to na mě zapůsobilo. Richard Wagner si na tom dal vskutku záležet, a i když představení trvalo 4 hodiny, ani jednou jsem se nenudila. Naopak jsem zůstávala v úžasu.


Isolda byla Irská princezna, která měla svého snoubence Morholta. Mezi Cornwallem a Irskem jsou napjaté vztahy. Při jedné bitvě zemře Morholt mečem Tristanovým, který je oblíbencem krále Marka. Na chvíli pře uhasnou a král Marek, který je už delší dobou vdovcem se rozhodne vzít za svou choť princeznu Isoldu, aby tam navždy usmířil vztahy. Vyšle Tristana, aby mu přivezl Isoldu.

Isolda ví, kdo zabil jejího milého. A rozhodne se pomstít. Chce dát napít Tristanovi jedu. Služka, která měla jedovatý nápoj připravit, však v dobré víře naplní číši lektvarem lásky. Isolda přesvědčí Tristana, aby se napil z poháru a ve víře, že pohár skýtá jed, se napije také. Očekáváná smrt nepřichází. Za to se mezi dvěma lidmi probouzí nekonečná vášeň a láska, která nemůže mít dobrého konce. Tristan s Isoldou se scházejí tajně po večerech. Jednou však jejich úkryt vyzradí Tristanův blízký přítel, a tak jim král vpadne do zad. Tristan vidí, že není žádné východisko z této situace, proto vyzve svého zrádného přítele na souboj a nechá se propíchnout mečem.

Tristan je zpět na své domovské půdě. Silně zraněný. Ale láska k Isoldě ho neopouští. Vyčkává na ní. Očekává na obzoru loď. Když však loď přijíždí a Isolda vstoupí na zem, Tristan podléhá svému těžkému zranění. Kdyby věděl, že za Isoldou pluje loď s králem Markem, který se dověděl o nápoji lásky, a tak chce dát dvojici požehnání, jistě by se mu umíralo lépe. Isolda umírá žalem po bohu svého milého.

Tady mám pro vás ukázku té geniální hudby. Ze mě se snad ještě na stará kolena stane milovník klasické hudby. :-D


Už aby ...

27. května 2010 v 10:57
Už aby bylo po volbách. Delší dobu mi pijou krev agitační volební kampaně, stupidní statusy a skupiny na facebooku, prostě jsou všude. Tak si říkám, že to snad všechno sobotním koncem voleb ustane.

Volební kampaně některých stran jsou založeny na tom, že na billboardech srovnávají zástupce své strany, který je nafocený vskutku krásně, s fotkou zástupce druhé strany, který na fotce vypadá žalostně. Jistě jste takový billboard viděli. Takovéhle projevy ve mě budí vážně odpor. A říkám si, koho může takovýhle plakát přesvědčit, aby dal hlas té straně. Vždyť tohle je tak nízká propagace. Člověk by si měl pročíst pořádně volební program strany a buď se s ní stotožnit nebo ne. Nezáleží přece na tom, jak je sympatický její leader.

Neměli by být volby o tom, že se propagují názory strany a její volební program ? Jak se stalo, že se to takhle všechno zvrhlo?

Radiohead - High & Dry

24. května 2010 v 12:50 Hudbička
Pro zpříjemnění dnešního odpoledne, které já osobně se pokusím strávit s učebnicí patologie..


Okno do Dvora ( Rear Window, 1954)

22. května 2010 v 18:46 Filmový koutek
rear window
Profesionální fotograf ( James Stewart) je odkázaný na 7-mi týdenní pobyt ve vlastním bytě kvůli zranění nohy. Čas si zkracuje pozorováním sousedů z okna, které míří do dvora. Už se mu blíží konec jeho trápení s nohou, když najednou přijde na velmi podivuhodné zmizení jedné sousedky a začne se v tom šťourat....

Film obzvlášťe propečený. Viděla jsem ho před lety a i teď mě velmi zaujal. Dokonce jsem zapomněla zápletku, tak jsem to měla jako na poprvé. ;o) To by mě taky bavilo pozorovat lidi, co provádějí, když si myslí, že je nikdo nevidí. Asi mám nějaké "voyerské" sklony .. :-D

Moje hodnocení : 8,5/10


Casablanca (1942)

22. května 2010 v 10:19 Filmový koutek
Casablanca
Američan Rick Blaine rozjíždí v době Druhé světové války v Casablance noční podnik. Chodí sem každý, kdo potřebuje třeba falešný pas, nebo má chuť si trochu zahazardovat. Jednou do Rickova podniku zavítá bojovník proti fašismu Victor Laszlo (ačkoliv s maďarským jménem, tak podle scénáře muž českého původu) společně se svou ženou Ilsou. Chtějí sehnat vízum a co nejdříve uprchnout před gestapem do USA. Rick ale v Lazslově ženě poznává svou bývalou přítelkyní. Zanedlouho se dá pár znovu dohromady a plánují společně útěk... (csfd)

Moc pěkný kultovní film. Černobílé filmy mají toho v sobě daleko víc než ty současné "slátaniny". Mají v sobě takové kouzlo, které vás přikurtuje k sedačce ani nevíte jak. :)

Moje hodnocení : 9/10

Sonya Kitchell

17. května 2010 v 10:47 Hudbička
Sonya Kitchell
Sonya Kitchell je Americká jazzová textařka a zpěvačka z Massachusetts. V roce 2006 vydala desku se jménem "Words Came Back to Me" a v roce 2008 " This Storm"

Přišla jsem na ní úplně náhodou opět .. :) Začalo se mi to tak líbit, že si s ní zpříjemňuji učení patologie. Nějak mi to k té patole pasuje .. :-D Rozhodně stojí za poslechnutí pro ty, kteří mají rádi jazzovou muziku.

Can´t Get You Of My MindLet Me Go


Bohužel moji nejoblíbenější skladbu "Fire" jsem na youtube.com v dobré kvalitě nenašla.. :(

Přeju příjemný poslech

Ludovic Llorca

5. května 2010 v 19:05 Hudbička
To takhle náhodně bouzdám po youtube a najednou na mě vypadne tahle neskutečně krásná, energická a chytlavá hudba.

Llorca je francouz, který vytváří úžasnou směs akustické a elektronické hudby, která je šmrnclá od jazzu přes soul až po techno. Mám to potešení, že jsem mohla slyšet jeho první album "NewComer" z roku 2001, které mi od té doby hraje pořád v hlavě. S tímhle albem začal objíždět celý svět ještě s jednou zpěvačkou a 5 muzikanty.  Dále remixoval kompilaci "My Playlist", kterou jsem teda ještě neměla možnost si poslechnou, ale budu se to snažit napravit.

Momentálně pracuje na dalším Llorca albu, tak se mám na co těšit. :o)

Jediné, co mi zbývá ... je doufat, že někdy přijede ukázat své umění do Prahy, abych si tu hudbu mohla poslechnout na  živo.

Indigo Blues


My Precious Thing


Lalo Caught Me Dancin'