Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Casablanca (1942)

22. května 2010 v 10:19 |  Filmový koutek
Casablanca
Američan Rick Blaine rozjíždí v době Druhé světové války v Casablance noční podnik. Chodí sem každý, kdo potřebuje třeba falešný pas, nebo má chuť si trochu zahazardovat. Jednou do Rickova podniku zavítá bojovník proti fašismu Victor Laszlo (ačkoliv s maďarským jménem, tak podle scénáře muž českého původu) společně se svou ženou Ilsou. Chtějí sehnat vízum a co nejdříve uprchnout před gestapem do USA. Rick ale v Lazslově ženě poznává svou bývalou přítelkyní. Zanedlouho se dá pár znovu dohromady a plánují společně útěk... (csfd)

Moc pěkný kultovní film. Černobílé filmy mají toho v sobě daleko víc než ty současné "slátaniny". Mají v sobě takové kouzlo, které vás přikurtuje k sedačce ani nevíte jak. :)

Moje hodnocení : 9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 25. května 2010 v 8:01 | Reagovat

"...to vypadá jako začátek dobrého přátelství..." :-)
Krásná věta, která je dnes už vpravdě kultovní a zazní na konci tohoto filmu.
Já jsem Casablancu viděl asi před sedmi lety v kině. Seděli jsme tehdy v první řadě před obrovským plátnem a při četbě titulků jsme tedy museli notně točit hlavou :-).
A také si pamatuji na jeden pěkně komický moment, když se nějaká postavička ve filmu ptá druhé, "kolik je hodinek?". U nás ta hláška docela zlidověla :-).
Mimochodem, poslední dobou tu máš velmi pěkný výběr filmů.
P. S. Co Vám to v těch Hořovicích dělají s nádražím? Včera jsem odtamtud jel do Prahy a všechno bylo zpožděné..

2 Zuzka Zuzka | Web | 27. května 2010 v 15:26 | Reagovat

Já jsem v Hořovicích už delší dobu nebyla.. Ale co vím, tak tam vymýšlejí podobnou věc s nádražím jako se děla ve Zdicích.

K těm filmům :o) rozhodla jsem se totiž předlat na tyhle klasické filmy, jelikož mě nějak už dlouho neoslovil žádný film z nynější tvorby. A přece jenom klasika je klasika.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama