Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Červen 2010

Klub Krásných mužů

22. června 2010 v 17:41 Postřehy
vtípek
Nejdřív trocha černého humoru.... ;o)

Tohle video, na které přijde odkaz vzápětí, mě dneska hodně pobavilo .. Moc jsem se u něj nasmála.

Omlouvám se, že sem dávám jen odkaz, ale nevím, jak bych to sem vložila jako video. Pokud tohle někdo víte, tak si určitě nechám poradit.


Psycho (1960)

17. června 2010 v 22:09 Filmový koutek
Psycho
Crane má přítele, se kterým se tajně schází po motelech. Pracuje jako sekretářka v jedné realitní kanceláři. Nevydělává moc peněz a ráda by se nastěhovala ke svému příteli, aby nemuseli svoji lásku skrývat. Co jim však překáží, je finanční situace. Jednou do kanceláře přijde majetný statkář, který zaplatí svojí transakci hotově. Crane má dojít s penězmi do banky. Ta však chytí svojí šanci za pačesy a rozhodne se s penězmi utéct za svým přítelem.

Crane sjede při prudkém dešti z hlavní silnice a rozhodne se strávit noc v jednom zapadlém motelu. Motel je upuštěný. Jediný člévěk, který se tu vyskytuje je majitel. Crane se zde ubytuje, ale to ještě neví, co přijde......

Zajímavosti : Scéna ve sprše se natáčela po neuvěřitelných 7 dní a přitom trvá pouze 45 vteřin.
Jde o první americký snímek v historii, který ukazuje na plátně spláchnutí záchodu. (tak tohle mě dostalo .. :-D )
Postava Normana byla založena na skutečné postavě sériového vraha Eda Geina z Wisconsinu

Jak už jsem se jednou zmínila, hodlám si rozšiřovat svoje znalosti z filmové tvorby. A myslím si, že Psycho zaslouženě patří mezi filmové klasiky.

Moje hodnocení10/10


It Crowd - Nepovedené záběry

14. června 2010 v 19:13 The IT Crowd
Chcete se pobavit ? A máte rádi It Crowdy ? Tak tady je jedno hodně vtipný video uspořádané z nepovedených záběrů...

Mimochodem 25. června by měl vyjít 1. díl 4. série. Už se nemůžu dočkat.


Ve stínu upíra ( Shadow Of The Vampire, 2000)

13. června 2010 v 9:31 Filmový koutek
Shadow of the vampire
V roce 1921 natáčí F.W.Murnau (JOHN MALKOVICH) první filmovou verzi románu Dracula, ale protože nedostává povolení ke zfilmování od vdovy po Bramu Stokerovi, autorovi díla. Pozmění jména postav, dějiště příběhu a natáčí snímek pod názvem UPÍR NOSFERATU. Do titulní role obsadí herce Maxe Schrecka (WILLEM DAFOE), jehož chování se zdá ostatním členům štábu velice prapodivné. Murnau Schrecka hájí tím, že údajně používá hereckých postupů metodika Stanislawského, které jsou založeny na intenzivním se vcítění do role. Záhy však všichni zjišťují, co se skrývá za hrůzným Schreckovým herectvím.   (oficiální text distributora)

Vskutku pěkná upírská story, až jde z ní strach. Zase opět úplně jiné pojetí upíra. Totohle kdybych potkala v postranní uličce ve tmě, tak bych se asi snažila hodně rychle utéct a nebo ještě líp, zůstala bych trčet na místě.

Film získal dvě nominace na Oskara za masky a vedlejší roli Willema Dafoe.

Moje hodnocení 9/10


Koncert Boba Dylana 11.6.2010

12. června 2010 v 16:05 Ze života mého
Bob Dylan
Náhodou se mi dostaly do rukou lístky na včerejší koncert Boba Dylana v Pražské O2 aréně. Boba Dylana znám z poslechu z autorádia, jelikož táta ho vždycky rád poslouchal, když jsme jeli někam na výlet. Před vlastním koncertem jsem si pustila pár známých písniček, abych se pořádně předpřipravila na vystoupení.

Co bych asi měla uvést je to, že Bobovi už je 69 let a za rok jeho kapela odehraje přes 100 koncertů po celém světě. To bych řekla, že je hodně úctyhodné číslo. S kapelou vytvořili moc pěknou atmosféru. Lidé si s Bobem zpívali a dole před podiem se vytvořil zástup lidí, i když všechna místa byla na sezení. Moc se mi líbilo, když se Dylan chopil foukací harmoniky a začal na ní vyhrávat. Je chvályhodné, že se dokáže ve svých letech postavit na podium před tolik lidí, i když přece jen už mu to tak moc dobře nezpívá jako za mlada. A proto možná ani nezahrál mojí oblíbenou skladbu Blowing In The Wind. Na druhou stranu ho doprovází výborná kapela, on sám skvěle válí na varhany a na kytaru. Zazněly písně jako Like a Rolling stone, Just Like a Woman  nebo Mr. Tambourine Man.

A jelikož včera nezazněla, tak si ji aspoň zahraju dneska.

Blowing In The Wind


Eels - That Look You Give That Guy 1

8. června 2010 v 9:39 Hudbička
Napětí vrcholí ! Zítra mě čeká zkouška z patologie. :o( S ohledem na to, že toho je šíleně moc a všechno se mi motá dohromady, tak se bojim pekelně moc.

Tak tady jedna pro mě na uklidnění a pro Vás třeba pro zpříjemnění dne ;o) Tahle písnička má takovou hezkou poezii


Zemřel Ladislav Smoljak

6. června 2010 v 8:37 Zajímavosti
Smoljak
Dneska časně ráno zemřel ve věku 78 let Ladislav Smoljak. Byl to režisér, scénarista, herec a jeden ze spolutvůrců legendárního Járy Cimrmana. Jaký to paradox, zrovna nedávno jsem poslouchala České nebe, v kterém je samozřejmě opět pořádný kus toho správného Cimrmanovského humoru.

R.I.P.

Prázdniny v Říme (Roman Holiday, 1953)

4. června 2010 v 9:32 Filmový koutek
roman holiday
Ona, princezna Ann (Audrey Hepburn), na "pracovní" cestě po velkých městech Evropy. On, mladý americký novinář Joe (Gregory Peck), který z nouze pracuje pro jedny římské noviny. Ann je unavená ze všech audiencí a úsměvů, které musí rozdávat na všechny strany, tak jednou večer v Římě uteče ze svého pokoje. Potkává mladého novináře, který se dozvídá, že je princezna a že má šanci na exklusivní článek ze života princezny Ann. Prožijí spolu krásný den v Římě, ale den se krátí a ona se musí vrátit zpátky....

První velká role Audrey Hepburn a hned za ní získala Oscara. Snímek dostal dalších 10 nominací na Oscara. Plus Oscara za nejlepší scénář. Toto byl také první americký film, který byl vyrobený v Itálii.

Moc pěkný klasický film s nádhernými záběry Říma. Hned bych se tam rozjela :o) Mám moc ráda černobílé filmy, ať už jsou české a nebo cizí. Mají své kouzlo a přijdou mi víc poetické než ty současné filmy. Málokdy se najde film, který by dokázal předčít třeba našeho Kristiána, Eva tropí hlouposti a nebo právě Práznidniny v Římě či Casablancu.

Moje hodnocení 10/10


Bylo, nebylo !

3. června 2010 v 17:34 Postřehy
pohádka
(By Kjirstin)

Bylo, nebylo ... Bude a nebude ! Dneska při cestě do školy mi došlo, že jednou možná budu vyprávět svým dětem pohádku o tom, jak se kdysi studovalo zadarmo a v nemocnicích jste nemuseli platit za ošetření. Že třeba blázni z psychiatrické léčebny v centru Prahy se mohli jít projít do svojí zahrady, kde kdysi nestál nějaký hotel, aby si někteří jiní lidé přišli na peníze. Mohla bych jim vyprávět, že kdysi se nemusel mladý člověk zadlužovat už od 19 let, kdy se rozhodl jít studovat vysokou školu. A také možná, že kdysi v nemocnicích byli převážně čeští doktoři, kteří se starali o blaho pacientů. "Ale pak milé děti, přišel jednou čas voleb! To byste museli vidět. Najednou se objevily "nové" strany, které samozřejmě nové nebyly. A už zdálky to vypadalo, že jejich úmysly nejsou pro všechny. Všude visely urážlivé plakáty, které se ani netýkaly toho, proč by člověk měl dát pro ně svůj hlas. Vaše maminka hlasovala pro to, čemu nejvíc věřila. Bohužel, ale ve výsledku většina lidí si asi neuvědomila, komu dává svůj hlas. Ti lidi si asi nedokázali přečíst volební program a nebo se nechali zlákat médii. A tak se vlády ujaly strany složené z přeběhlíků, podnikatelů a zakladatelů placení u lékaře. A tím to všechno začalo." 

Bude tento příběh pravdou ?

The Velvet Underground

2. června 2010 v 11:57 Hudbička
The Velvet Underground byla americká rock and rollová skupina působící v šedesátých letech.
I přes svůj komerční neúspěch se Velvet Underground stali jednou z nejvýznamnějších hudebních skupin své doby. Hudební teoretik Brian Eno prohlásil, že si jejich první nahrávky koupilo jen několik tisíc lidí, ale skoro každý z nich pak založil vlastní skupinu. Tento výrok je sice do určité míry přehnaný, ukazuje však sílu hudebního vlivu Velvet Underground i kultovní charakter jejich pětiletého působení.
Velvet Underground byla jednou z prvních rock and rollových skupin, která experimentovala s hudební formou a používala avantgardní prvky. Skupina je označována za zakladatele anti-popu, jejich hrubý styl později ovlivnil například punk, noise rock nebo alternativní hudbu. Texty Lou Reeda pak posunuly rockovou hudbu o stupeň výše, co se týče obsahu písní. Roku 1996 - rok po smrti Sterlinga Morrisona - byla skupina přizvána do Rock hall of Fame - Rockové síně slávy.
(zdroj wikipedia)

Velvet Underground si ráda poslechnu, když venku prší a je pošmourno. Nějak mi to k tomu počasí pasuje. Taková pěkná hudba k čaji a třeba vodní dýmce.

Sunday Morning


Femme Fatale


I´m Waiting For The Man