Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Psycho (1960)

17. června 2010 v 22:09 |  Filmový koutek
Psycho
Crane má přítele, se kterým se tajně schází po motelech. Pracuje jako sekretářka v jedné realitní kanceláři. Nevydělává moc peněz a ráda by se nastěhovala ke svému příteli, aby nemuseli svoji lásku skrývat. Co jim však překáží, je finanční situace. Jednou do kanceláře přijde majetný statkář, který zaplatí svojí transakci hotově. Crane má dojít s penězmi do banky. Ta však chytí svojí šanci za pačesy a rozhodne se s penězmi utéct za svým přítelem.

Crane sjede při prudkém dešti z hlavní silnice a rozhodne se strávit noc v jednom zapadlém motelu. Motel je upuštěný. Jediný člévěk, který se tu vyskytuje je majitel. Crane se zde ubytuje, ale to ještě neví, co přijde......

Zajímavosti : Scéna ve sprše se natáčela po neuvěřitelných 7 dní a přitom trvá pouze 45 vteřin.
Jde o první americký snímek v historii, který ukazuje na plátně spláchnutí záchodu. (tak tohle mě dostalo .. :-D )
Postava Normana byla založena na skutečné postavě sériového vraha Eda Geina z Wisconsinu

Jak už jsem se jednou zmínila, hodlám si rozšiřovat svoje znalosti z filmové tvorby. A myslím si, že Psycho zaslouženě patří mezi filmové klasiky.

Moje hodnocení10/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 18. června 2010 v 22:22 | Reagovat

Psycho je vynikající film. Slečna I. jej až do nedávna neviděla, tak jsem ji na to vzal do Aera :-)...byla pak docela zděšená a dlouho to vydýchávala :).

2 shariony shariony | Web | 28. června 2010 v 11:19 | Reagovat

Filmově moc gramotná nejsem, ale Psycho jsem viděla, dost dobrý film. Současné horory mi přijdou až moc přehnané. Třeba u Sweeneyho Todda jsem se nemohla na hodně scén ani dívat, ty horory jsou podle mě až moc brutální (zbytečně). Ale Psycho bylo skvělý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama