Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

The Velvet Underground

2. června 2010 v 11:57 |  Hudbička
The Velvet Underground byla americká rock and rollová skupina působící v šedesátých letech.
I přes svůj komerční neúspěch se Velvet Underground stali jednou z nejvýznamnějších hudebních skupin své doby. Hudební teoretik Brian Eno prohlásil, že si jejich první nahrávky koupilo jen několik tisíc lidí, ale skoro každý z nich pak založil vlastní skupinu. Tento výrok je sice do určité míry přehnaný, ukazuje však sílu hudebního vlivu Velvet Underground i kultovní charakter jejich pětiletého působení.
Velvet Underground byla jednou z prvních rock and rollových skupin, která experimentovala s hudební formou a používala avantgardní prvky. Skupina je označována za zakladatele anti-popu, jejich hrubý styl později ovlivnil například punk, noise rock nebo alternativní hudbu. Texty Lou Reeda pak posunuly rockovou hudbu o stupeň výše, co se týče obsahu písní. Roku 1996 - rok po smrti Sterlinga Morrisona - byla skupina přizvána do Rock hall of Fame - Rockové síně slávy.
(zdroj wikipedia)

Velvet Underground si ráda poslechnu, když venku prší a je pošmourno. Nějak mi to k tomu počasí pasuje. Taková pěkná hudba k čaji a třeba vodní dýmce.

Sunday Morning


Femme Fatale


I´m Waiting For The Man

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 2. června 2010 v 16:05 | Reagovat

Od Velvetů mám nejradši Chelsea girl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama