Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Únor 2011

Jak je důležité míti Filipa (The Importance of Being Earnest,2002)

27. února 2011 v 13:33 Filmový koutek

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (COLIN FIRTH) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (FRANCES O´CONNOR). Moncrieff (RUPERT EVERETT) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (REESE WITHERSPOON) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

U tohohle filmu jsem se hodně pobavila. Byla jsem už párkrát na divadelní interpretaci této Wildovy hry, ale bohužel s výkony Colina Firtha a Ruperta Everetta se divadelní herci nemůžou rovnat. Skvělé herecké obsazení, úžasné prostředí, v kterém se děj odehravá, a mnoho srandy okolo. Moc pěkný film pro zlepšení nálady. :o)

Moje hodnocení 9,5/10

Zdražení knížek

21. února 2011 v 19:57 Postřehy
Sjednocení DPH s sebou bere zdražení spousty věcí. Nejen potravin, nápojů, léků, vody, tepla, hromadné dopravy, vstupného, ale i mých oblíbených knih. Vskutku se nedá říct, že by knihy i dnes byly v nějaké levné cenové relaci. Běžná učebnice pro mediky v pevné vazbě s rozsahem kolem 600 stran stojí přes 1200 korun. Což si běžný student nemůže prostě dovolit.

Ráda si kupuji knihy. Vždycky jsem si představovala, že jednou budu vlastnit velkou knihovnu se spousty knížek a budu na to pyšná. Ale jak tak na to koukám, tak můj sen asi mizí v dáli. Už teď jsem si mohla dovolit koupit pár knížek občas v antikvariátu a když jsem chtěla novou, tak jsem musela sáhnout hluboko do peněženky. Jelikož i běžná pár stránková beletrie stojí kolem 300 - 400 korun.

Kam to povede ? Člověk si radši stáhne knihu z internetu a bude ji číst z monitoru než aby si mohl otáčet stránky v reálné knížce. A myslím si, že se to i projeví na počtu lidí, co pak vůbec něco přečtou.

De-Phazz

21. února 2011 v 10:20 Hudbička
De-Phazz

Hudba De-Phazz by se dala zařadit mezi downtempo jazz s příchutí soulu, latiny, trip hopu a to celé zahalené do hudebního znění a la lounge. De-Phazz vede Pit Baumgarther, což je německý producent, který mění složení skupiny pro každé album. Ale De-Phazz má i stále členy jako Karla Friersona a Pat Appleton. Jejich první album Detunized Gravity vyšlo v roce 1997. Od té doby vydali mnoho desek. Například nejnovější LaLa 2.0 (2010), Days of Twang (2007), Godsdog (2003), Daily Lama, Death by chocolate a další.

Za moje nejoblíbenější album od nich považuju Days Of Twang se skladbou Boogie Philosophy. Každé album od nich je trochu jiné a stojí za poslechnutí, pokud máte rádi aspoň trochu moderní jazz, tak se bude jistě líbit.

Chez Clerambault


Slums of Monte Carlo


Rat Pack


Ukázky jsou z alba LaLa 2.0, jelikož mojí oblíbenou jsem nikde na youtube nenašla, tak jsem vybrala jiné, které se mi líbí. ;o)

Škola života ( An Education, 2009)

20. února 2011 v 10:25 Filmový koutek
An Education

Divoké dospívání v divokých šedesátých.
Píše se rok 1961 a atraktivní, chytrá, šestnáctiletá studentka Jenny (C. Mulligan) poslouchá desky Juliette Greco, ochutnává počátky ženství, sní o výjimečných zážitcích a životě zahaleném do cigaretového dýmu "gauloisek". Vítejte v poválečném, předbeatlovském Londýně v době, kdy upjaté maloměstské poměry dávají jen stěží tušit, že zlatá šedesátá už klepou na dveře... Film je adaptací memoárů novinářky Lynn Barber. Do režisérské židle usedla dánská režisérka Lone Scherfig (Wilbur se chce zabít, Italština pro začátečníky) a scénář napsal známý spisovatel Nick Hornby (Všechny moje lásky, Jak na věc). (oficiální text distributora) (zroj csfd)

Jelikož tady na ten film běží reklamy kvůli novému projektu Novy, tak jsem si řekla, že když tento film používají jako lákadlo pro svoji novou internetovou televizi, tak asi musí být kvalitní. Bohužel jsem se spletla. Troufám si říct, že jsem viděla hodně romantických filmů různých provedení. A tento snímek mě docela nudil. Na druhou stranu britská angličtina byla pěkným zpestřením celého filmu. Většinou sleduji americké filmy, tak mi přijde pak britská angličtina taková exotická

C. Mulligan dostala za svůj výkon Zlatý glób a byla nominována na Oskara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Film dále získal ještě dvě nominace na Oskara.

Moje hodnocení : 4/10


Radiohead - The King Of Limbs (2011)

18. února 2011 v 19:19 Hudbička
The King Of Limbs


Nové album od Radiohead je na světě. Nic mi nedalo a musela jsem si ho poslechnout. Na první poslech mě hned zaujala skladba Lotus Flower a to nemluvím o klipu k téhle skladbě, který je opravdu zajímavý. Thom v něm předvádí zvláštní taneční kreace. :o) Bohužel se zatím nemůžu řadit mezi lidi, co mají Radiohead hodně naposlouchané, tak se neodvažuji srovnávat tohle album s jinými počiny od nich. Ale mě osobně se dost zamlouvá tahle novinka a určitě ji zařadím mezi moje hodně poslouchaná alba.

Lotus Flower ( The King Of Limbs, 2011)


Cartonnage

17. února 2011 v 16:56 Hudbička
Cartonnage


Pražská elektro- popová formace jménem Cartonnage vznikla v roce 2001 a na jejím počátku stáli producent/muzikant Armin Effenberger a zpěvačka Vanda Choco. Debutové album vyšlo v roce 2004 s názvem CD1. V roce 2008 přišlo na svět další jejich album s názvem Curiously Connected (mé oblíbené). Před vánoci vypustili nový single Electro Gastronomique a moměntálně pracují na nové desce, na kterou jsem hodně zvědavá, jak dopadne.

Na mě udělali osobní dojem hodně velký. Když si potřebuju zlepšit náladu, tak vím po čem sáhnout. Přála bych si, slyšet je hrát na živo. Viděla jsem fotky z nedávného koncertu v Acropoli a Vandiny kostými byly opravdu neokoukatelné. :-D
(zdroj: lastfm.com)

Electro Gastronomique


Patisserie (Curiously Connected, 2008) - no není to vtipnej klip :-D


J ' apprends (CD1, 2004)


Bonobo

15. února 2011 v 12:08 Hudbička
bonobo


Tak za tímhle názvem stojí dva lidi - Simon Green a Robert Luis. Jejich hudba by se dala přiřadit k elektronické, downtempu, ninja tune a nebo chill outu. Mají za sebou už řadu vydaných cedeček a loni jim vyšlo nové se jménem Black Sands.

All In Forms (Black Sands, 2010)


Days To Come (Days To Come)