Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Škola života ( An Education, 2009)

20. února 2011 v 10:25 |  Filmový koutek
An Education

Divoké dospívání v divokých šedesátých.
Píše se rok 1961 a atraktivní, chytrá, šestnáctiletá studentka Jenny (C. Mulligan) poslouchá desky Juliette Greco, ochutnává počátky ženství, sní o výjimečných zážitcích a životě zahaleném do cigaretového dýmu "gauloisek". Vítejte v poválečném, předbeatlovském Londýně v době, kdy upjaté maloměstské poměry dávají jen stěží tušit, že zlatá šedesátá už klepou na dveře... Film je adaptací memoárů novinářky Lynn Barber. Do režisérské židle usedla dánská režisérka Lone Scherfig (Wilbur se chce zabít, Italština pro začátečníky) a scénář napsal známý spisovatel Nick Hornby (Všechny moje lásky, Jak na věc). (oficiální text distributora) (zroj csfd)

Jelikož tady na ten film běží reklamy kvůli novému projektu Novy, tak jsem si řekla, že když tento film používají jako lákadlo pro svoji novou internetovou televizi, tak asi musí být kvalitní. Bohužel jsem se spletla. Troufám si říct, že jsem viděla hodně romantických filmů různých provedení. A tento snímek mě docela nudil. Na druhou stranu britská angličtina byla pěkným zpestřením celého filmu. Většinou sleduji americké filmy, tak mi přijde pak britská angličtina taková exotická

C. Mulligan dostala za svůj výkon Zlatý glób a byla nominována na Oskara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Film dále získal ještě dvě nominace na Oskara.

Moje hodnocení : 4/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama