Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Červen 2011

Smrt odborům !!

11. června 2011 v 23:21 Postřehy
To se tak učím na státnice a přitom zabrousím na svůj facebook účet. Občas na mě vykoukne něco opravdu pozoruhodného. Jako třeba dnes večer se mi zobrazilo, že pár mých fb přátel se přidalo do události: Za mě nestávkujete!. Nedalo mi to a klikla jsem na tento odkaz. Opravdu by mě zajímalo, jestli těch cca 4 000 lidí si uvědomuje vůbec, co to odbory jsou, od čeho vůbec existují a nebo proč vůbec v pondělí se bude konat stávka. Řekla bych, že většina je spíš ovlivněna tím, že se jim zkomplikuje třeba cesta do práce, ale neuvědomují si podstatu stávky.

Některá hesla jsou opravdu úsměvná : Shořte! Jsou to zmrdi! Odbory jsou svinsto! Na druhou stranu musím říct, že se tu najdou i docela smysluplné nárory, které mají hlavu a patu. Jeden člověk se tu snažil vysvětlit lidem, co to odbory vůbec jsou, a řekla bych, že velice polopaticky a názorně. Bohužel komentáře pod tímto příspěvkem jen dokazují, že mnozí lidé jsou skutečně nepoučitelní.

Jak řekl Mr.T.: "Facebook má podle mě sílu jako srocení davů, prostě stačí nenávistný heslo, dost followerů a už lidi resignujou na vlasní myšlení." A tím bych to dnes ukončila ;o)