Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Melancholia (2011)

15. listopadu 2011 v 21:19 |  Filmový koutek

Tak trochu nevím, jak u tohohle počinu Larse von Triera začít. Nejdřív musím říct, že tohle je první film od tohoto režiséra, který jsem viděla. I když jsem si vyslechla barvité a pro mě odstrašující vyprávění o Antikristovi od jedné kamarádky, šla jsem do tohoto filmu s čistým štítem.

První minuty filmu u mě probíhali docela dobře. Začáteční scenérie snímků mi přišla ještě pochopitelná. Ale následující hodinu jsem strávila v nepochopujícím kroucením hlavou. Nevím, jestli to byl jen můj případ, ale příběh nevěsty, která se ze začátku zdá být zcela normální, ale jak se děj neděj dál odehrává mě neustále vedl k tomu, že nevěsta by opravdu potřebovala odbornou psychiatrickou pomoc (což měl být asi účel).S druhou polovinou filmu jsem už byla více spokojená, jelikož tam se odehrával aspoň nějaký děj, který jsem byla schopná chápat a který mi konečně dával nějaký smysl.

Když bych film měla shrnout, tak první polovinu by si mohli odpustit a s osamocenou druhou půlí by to byl i koukatelný pěkný snímek.

Moje hodnocení 6,5/10 (Za tu druhou část, konečné efekty a podařený hudební doprovod)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 16. listopadu 2011 v 11:06 | Reagovat

Otázko je, zda ta první polovina skutečně vyjadřovala realitu, či zda to byl jen nástin mysli Justine.
http://eluin.blog.cz/1105/melancholia-2011

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama