Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Píseň Ledu a Ohně

20. listopadu 2011 v 18:46 |  Počteníčko
Píseň Ledu a Ohně, takto se jmenuje prozatím pěti dílná sága, která vzniká pod perem George R. R. Martina. Autor nás ve svém díle zavede do vymyšlené země, kde vládne jeden král sedmi jiným královstvím a kde hra o trůn se hraje na život a na smrt.

Prostředí, ve kterém se děj odehrává, vypadá tak, že král sídlí na jihu království, a na severu je obří Zeď, která odděluje svět lidí od světa za Zdí a kterou hlídají muži Noční hlídky. Střídají se tu roční období jako u nás, ale s delší dobou trvání jednotlivých období. Zimy se všichni bojí, protože většinou znamená smrt pro hodně lidí, kteří se s ní nepoperou.

V příběhu se objevuje mnoho významných rodů. Hned v první knížce se blíže seznámíme s rodem Starků, bývalých králů Severu. Starkové jsou ústřední postavy celého dění. Knížka je psaná tak, že jednotlivé kapitoly vždy představují jednoho z aktérů příběhu a koukáme se na děj jejich vlasníma očima. To mi přišlo velice zajímavé pojetí, protože takto člověk dostane náhled na děj z různých úhlů.

HBO udělala z prvního dílu s názvem Hra o Trůny seriál. Musím říct, že seriál úplně perfektně kopíruje děj v knížce. Celé dialogy jsou stejné a opravdu se děj liší jen v malých niancích (jako třeba, že Robovi a Jonovi má být 15,14 let, ale v seriálu je hrají dospělí muži). Po shlédnutí seriálu jsem si musela pořídit všechny knížky, které prozatím u nás vyšly, protože jsem se absolutně vtáhla do děje a celý srpen jsem strávila v knížkách a v nekončícícm dobrodružství plném zvratů, intrik, zlovků a záhadného života za Zdí.

Mojí oblíbenou postavou je Jon Sníh, který se přidá k můžům Noční hlídky a podívá se dokonce i za Zeď a druhou oblíbenou postavou je jeho nevlastní sestra Arya Stark, která i když je ještě malé holka, musí se poprat s těžkým osudem.

Určitě doporučuju všem milovníkům fantasy. Pro ty, které nebaví číst trošku větší bichle, doporučuju přinejmenším seriál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzuku zuzuku | Web | 21. listopadu 2011 v 0:05 | Reagovat

Ahoj mohla bych tě o něco poprosit tohle si prosím přečti

http://zuzuku.blog.cz/1111/vanocni-soutez-s-datartem-potrebuji-velkou-pomoc
Soutěžím totiž s Datártem o fotoaparát musim sehnat co nejvíce lidí kteří mi dají co nejvíce ozdob na můj vánoční stromeček více se dozvíš v tomto odkazu byla bych ti moc vděčná kdyby si mé přání podpořila kdyžtak taky nějak oplatím :-)

2 budik budik | E-mail | 3. května 2012 v 11:51 | Reagovat

Jde vidět, že jsi tu knihu moc dobře nečetla

Robb a Jon jsou stejně staří, 15 let, liší se jen o několik málo měsíců

Seriál vůbec nekopíruje knihu, jen se jí volně inspiruje, vynechává postavy, dialogy, scény, dokonce i celé lokace a i mění vyznění celého příběhu .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama