Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Změny v státním zastupitelství

28. listopadu 2011 v 15:15 |  Postřehy
Minulý týden proběhla na ČT1 reportáž o tom, že do dvou roků dojde ke změně v našem soudním systému. A to taková, že se zruší Vrchní státní zastupitelství v Praze a Oloumouci. Měla by je nahradit skupina 20 - 40 žalobců, kteří budou řešit kriminalní a korupční kausy. Takováhle změna bude stát pouze 100 miliónů korun. Jejich středisko by mělo být v menším městě a pojistkou proti jejich zkorupování by měl být vysoký plat. Odkaz na článek

Poslední dobou se novinkami o korupci plní všechny portály médií. Na stránkách ČT zpravodajství má korupce svojí kolonku pro přehlednost. Takhle nastíněné řešení zní velice hezky. Ale dotáhne se to do konce ? Nezmizí někde těch 100 miliónů, co se na tuto změnu vyřadí, v propadlišti kapes při změně vlády ? A to už se neptám, jestli náhodou tato změna není ještě lepší pro "kšeftíky". Na malém městě sice může být nápadné, že někdo přijede v "meďáku", ale na druhou stranu je to tak trochu stranou všeho dění a nenápadné (I když pod svícnem bývá největší tma). Není tato zpráva jen pro uchlácholení české populace o tom, že má někdo snahu se současnou situací něco dělat ?

Já vím, co je můj problém. A to je to, že už žádným proběhlým a ani budoucím změnám moc nevěřím. Poslední dobou se mi zdá, že se vymýšlejí samé kraviny, ale nikomu se nechce jít k jádru věci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tril Tril | 15. prosince 2011 v 23:11 | Reagovat

ale! ty snad nevěříš našemu státnímu zametačství? xD xD xD

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 8:42 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama