Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Horší než smrt ( Death at a Funeral, 2007,2010)

2. ledna 2012 v 13:53 |  Filmový koutek

Britská nebo americká komedie ? Černošské ksichtění nebo klasické uhlazené bristké vystupování ? Originál nebo remake ?

V roce 2007 šla do kin britská černá komedie pod názvem Horší než smrt, která sklidila velký úspěch. Američani se rozhodli, že z tak úspěšného originálu udělají po třech letech remake. Dosadili černochy do hlavních rolí, základní dialogy nechali stejné a přidali tam trochu trapného amerického humoru, prostě si s tím nedali ani trochu práce. Asi si mysleli, že toto bude zaručený úspěch a pod vidinou výdělku do tohoto projektu šli. Kdybych si měla vybrat, co byl lepší počin, tak jasně vítězí originál.

O co v obou filmech vlastně jde ?

Koná se pohřeb velké hlavy rodiny. Sjíždí se celá velká rodina a na pohřbu se také objeví jeden malý človíček, který pořádně zamíchá celým průběhem děje.

Moje hodnocení : pro bristkou verzi 10/10 - americká verze 4/10, protože si nedali vůbec záležet a vzali to přes kopírák
Doporučuju všem, kteří se rádi zasmějou a k tomu mají rádi klasický bristký humor. Mimochodem ten malý člověk je Peter Dinklage, který si zahrál v obou filmech a můžete ho znát ze seriálu Hra o trůny, kde hraje Tyriona (jeden z mých oblíbenců ze série)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama