Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Březen 2012

Game Of Thrones : 2. sezona

31. března 2012 v 12:17 Filmový koutek
Již zítra pronikne na světlo světa druhá série úspěšného seriálu Game of Thrones. Nemůžu se dočkat až na něj kouknu, protože jsem opravdu zvědavá, jak si tvůrci poradili s dějem druhé knihy, kterou jsem loni zhltla jedním dechem. Hlavně se těším na svého oblíbence Johna Sněha a Aryu a vůbec mi nevadí, že vlastně vím, jak se ten příběh bude ubírat, že vím dopředu, kdo umře a kdo koho zradí. Doufám, že to bude zpracováno se stejným nadšením jako první série.

A zde menší ukázka s hudebním doprovodem od Florence + The Machine


UNKLE

28. března 2012 v 17:07 Hudbička
Za britským projektem UNKLE stojí James Lavelle a Richard File už od roku 1994. Jejich první debutové album Psyence Fiction mělo hned obrovský ohlas nejen u posluchačů, ale i u kritiků. Na tomto albu s nimi spolupracovalo mnoho známých interpretů jako třeba Thom Yorke z Radiohead a že jeho hlas vás praští hned do uší. :o) A právě skladba Rabbit in your headlight byla vidět i na MTV. Za zmínku stojí i album War Stories a jejich poslední album Where Did The Night Fall, které jsem si poslechla včera a pořád mi hraje v hlavě.

A ještě jedna zajímavost. James Lavelle přijede v květnu do Prahy, kde se představí s projektem UNKLE Sounds v MeetFactory.

Rabbit in your headlight - že ho tam poznáváte ;o) (myslím ten zpěv samozřejmě :-D )


Burn My Shadow- působivý klip i skladba


Hyper Worm Tamer - remix od UNKLE skladby Worm Tamer od australské garage rockové kapely Grinderman, který mě absolutně dostal a nemůžu ho dostat z hlavy


The Notwist

18. března 2012 v 10:39 Hudbička
The Notwist je už relativně dlouhodobě působící německá indie rocková kapela. Vznikli někdy kolem roku 89 a za tu dobu prošli docela hodně žánry. Mají za sebou hodně vydaných alb, z nichž jsem měla možnost si poslechnout tři. Neon Golden, The Devil, You + Me a Shrink. Všechny tyhle tři alba stojí za poslechnutí. Jejich tvorba na mě působí docela uklidňujícím dojmem a rozhodně se při nich dobře relaxuje a usíná. :-D Tak doufám, že zaujmou třeba i někoho jinýho než mě. :o)

Chřipka

12. března 2012 v 18:16
Tak se opět hlásím po menší pauzičce, kdy mě položila na lopatky menší chřipka a pak prostě nebyla vůbec žádná energie na vymýšlení nějakých článků. Už jsem úplně po letech zapomněla, jaké to je si vytrpět chřipku. Připomněla jsem si, že teploty mi skutečně nedělají dobře a vypadala jsem jako pravé strašidlo. Když jsem přišla den po horečkách do školy, tak se mě všichni lekli. To je taky příhodně vymyšlené, že když jste u nás na škole nemocní, tak přesto musíte se táhnout do školy, protože prostě bez stoprocentní docházky ani ránu.

Momentálně se nacházím asi v profesní krizi. Mám před sebou půl rok interních oborů, kterých opravdu nejsem velkým fanouškem. Spíš mě to otravuje a unavuje. Docela by mě zajímalo, kam se ztratilo všechno to moje nadšení pro školu a pro medicínu vůbec. Když jsem v prváku nastupovala, tak jsem ho byla plná. Teď ho nemám ani co by se za nehet vešlo. Za ta leta se prostě nějak nepozorovaně vytratilo. Já se teď jen můžu uklidňovat, že tohle je jen přechodná záležitost způsobená internou a že do konce studia mě už nic dobrého nečeká. Ale kdo ví, kde je pravda.