Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Květen 2012

The Avengers (2012)

31. května 2012 v 21:24 Filmový koutek

V sobotu jsem měla možnost shlédnout Avengers v kině a musím říct, že mě úplně dostali na lopatky. Neočekávala jsem od tohoto filmu nic přebornického a ani nějaký duchaplný příběh. Ale chtěla jsem vědět, proč někteří ho chválí do nebes a někteří jsou z něho zklamaní. Já se tedy řadím k té první skupince.

I když Avengers volně navazují na předcházející Marvelovský snímek se jménem Thor, tak divák skoro vůbec nepocítí nedostatek informací, které by si mohl z něj přenést a které by mu nějak extrémně chyběly. I když jsem byla ze začátku trochu zmatená a nevěděla jsem moc o co jde (ano, já jsem toho Thora taky viděla až potom), tak i přesto jsem se za chvíli hravě zorientovala v ději. Film je natřískaný akcí, skvělými hláškami a samozřejmě super hrdiny. :o) Iron Man, Hulk, Kapitán Amerika, Thor, Loki a mnoho dalších a jejich naprosto dokonalé spojení dohromady. Co víc si člověk může přát. :o) Napínavé od začátku do konce. Se skvělým humorem jako třešničkou na dortu.

Moje hodnocení : 10/10

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (oficiální text distributora)Jazzanova - Funkhaus Studio Sessions (2012)

29. května 2012 v 16:34 Hudbička
Před několika týdny spatřilo světlo světa nové očekávané CD "Funkhaus Studio Sessions" od mojí oblíbené německé nu-jazzové kapely Jazzanova. Vokály na desce obstaral Paul Randolph, který už dle mě neodmyslitelně patří k Jazzanově. Deska se skládá jak ze skladeb, které jsme už mohli slyšet na předchozích počinech kapely jako No Use, Let Me Show Ya, Lucky Girl a další, které ale zdaleka nejsou stejné jako ve svém předchozím vydání. Neříkám, že jsou lepší nebo horši, protože od Jazzanovy snad nemůže vzniknout nic, co by nebylo dobré, ale prostě mají jiné aranžmá. :o) Nové skladby zastupuje v první řadě již vypuštěný singl I Human, který jste už u mě mohli slyšet někdy v březnu, mám ted dojem. :o) Z nových skladeb mě nejvíc zaujala skladba Believer s jejím takovým hlubším laděním. Theme From Belle Et Fou je hodně lazená skoro až do takových, řekla bych, funkovějších rytmů, ale rozhodně nenechá člověka chladným. :o) Boom Clicky Boom Clack je neuvěřitelná skladba, která je podle mě už staršího data, ale ještě se neobjevila na žádné desce, aspoň co znám. A toto nejsou zdaleka všechny nové počiny na desce.

Ve shrnutí : Jazzanova mě opět nezklamala. Ze všech 14 skladeb na desce jsem nadšená (každá má svoje plus) a myslím, že tímto CD se Jazzanova zase dostane mezi moje nejposlouchanější interprety za tento měsíc. Opravdu to chtělo už novou desku. :o)

70. leté výročí atentátu na Heydricha

27. května 2012 v 10:10 Postřehy
Přesně před 70ti lety se ozvala rána ve slavné zatáčce nedaleko Nemocnice Bulovka. Gabčík s Kubišem spáchali atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který si to štrádoval vesele v otevřeném gabrioletu ze svého sídla v Panenských Břežanech na Pražský hrad. Heydrich, který byl těžce raněn, byl převezen do nedaleké Bulovky, kde po několika dnech 4. června zemřel na sepsi. Do dnes se dokonce i spekuluje o tom, jestli náhodou mu někdo nepomohl k tomu, aby umřel. Parašutisté se mezi tím ukryli v pravoslavném kostele Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, kde je dnes i zřízené muzeum pro jejich památku.

Po smrti Heydricha začaly v česku veliké represe. Byla vypsána na parašutisty odměna milion říských marek. Byl vydán zákaz nočního vycházení a za schvalování atentátu člověk rychle přišel o svojí hlavu. Popravovalo se jako na běžícím páse. Kobyliská střelnice by mohla vyprávět. Lidice byly srovnány se zemí a vypáleny Ležáky.

Karel Čurda, člen operace Out Distance, se po vypálení Lidic dostavil na gestapo, kde podal informace o jednotlivých členech parašutistických operací a o rodinách, které jim pomáhaly. Tak se gestapo dostalo až na rodinu Moravcocých, kde po těžkém výslechu Vlastimila Moravce, dostali informace o současném pobytu parašutistů. Tak tedy 18. června začalo vykuřování, vyplavování a vystřílení parašutistů z jejich úkrytu v kryptě kostela. Většina parašutistů zemřela tak, že si prohnala hlavou kulku.

Nebyl to jen hrdinský čin těch dvou mladých mužů, ale i všech lidí, co jím pomáhali, kteří riskovali svoje vlastní životy. A bylo jich dost. Na Karlově náměstí je ode dneška zřízena výstava v prostorách provizorního koncentračního tábora, kde si můžeme připomenout některé osudy lidí, kteří pomáhali parašutistům.

Monkey Business ve Žlutých lázních

26. května 2012 v 12:06 Koncerty
Zdravíčko.. Tak se po čase zase hlásím s nějakým tím příspěvkem. ;o) Omlouvám se za svojí dočasnou neaktivitu. Byla jsem pořád nějaká nemocná a nebo nebyl moc čas a ani nálada na psaní nějakých příspěvků. Přiznávám se, že občas mě blogování docela hodně chytne a pak mi dělá radost i vymýšlet témata a tak, ale pak přijde nějaká krize a to se mi pak těžko zase začíná po delší pauze.

Ve čtvrtek jsem měla možnost navštívit zadarmo koncert Monkey Business ve Žlutých lázních. Protože AVG, které sponzorovalo tento koncert, dalo v plén asi 800 lístků zadarmo, tak zde byla dosti vysoká účast lidí. Já jako skalní fanynka MB jsem před začátkem koncertu stepovala v první řadě a byla natěšená na avizované nové písničky z nadcházejícího alba, které by mělo vyjít v září tohoto roku. Opona se roztáhla a přivítali nás Matěj s Tonyou převlečení za docela roztomilé broučky. MB nikdy nezklamou s jejich prapodivnými kostýmy. Zahráli tři nové písničky a musím říct, že docela lahodily mému uchu. Tak jsem zvědavá, jak bude celkově vypadat a zvučit nové album. Bohužel si ale MB přizvali hosty na podium k sobě. A protože letos měli tour s PSH, tak se dalo očekávat, že se objeví i zde a taky že se tak stalo. Já hip hop opravdu nemusím a co ještě víc nemusím, je český hip hop. Když jsem viděla, jak nakráčeli na podium tihle drsní týpci, tak jsem chvíli ještě vydržela stát pod podiem, ale pak jsem radši vyklidila pole a stáhla se do pozadí. Ale jinak koncert byl úplně parádní a prostředí bylo taky moc pěkný. Takhle u Vltavy si člověk ani nepřijde jako v Praze, ale spíš někde na prázdninách. Takže celkově jsem spokojená a být to bez PSH, tak jsem ještě spokojenější. :o)