Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Červen 2012

Červená jak zapadající slunce

26. června 2012 v 19:45 Postřehy
To mě tak napadlo, když jsme včera na toto téma zabředli s jedním kamarádem, že vlastně ve filmech a nebo seriálech, když se někdo "červená", že se vlastně vůbec nikdy nečervená !!! Vždy jen někdo prohodí "Hele, ty se červenáš!", ale ten herec není fakticky červený v obličeji ani trochu ! Jako chápu, že kdyby někdo dokázal se červenat na dobrý slovo, že by to byl asi Pan herec, ale tak nechápu, proč to tam vlastně vždycky používají, když ten člověk je většinou bílý jako stěna a nebo natřený tunou snědého make-upu. :o) Totiž v reálu to červenání se vypadá úplně jinak. Znám to z vlastní zkušenosti a většinou vypadám tak, že jsem rudá až za ušima. Na červenání mi nejvíc vadí, že nejde volně ovládat, protože takhle mě vždycky prozradí, že buď lžu, stydím se a nebo vyprávím něco a někdo mě dokonce poslouchá :-D A nejhorší na tom vůbec je, že se červenám tak moc, že je to vidět i v šeru, kdy by to mělo být skryto před všemi zraky. :-D Kdyby při tom člověk aspoň vypadal roztomile jako tenhle papagáj :-)


UPC a Česká pošta

22. června 2012 v 10:03 Ze života mého
Když člověk něco pošle DOPORUČENĚ, tak trochu očekává, že podle reklamy České pošty "dneska podáte, zítra dodáme" dojde zásilka do druhého dne. Když se ještě u ty blbý přepážky zeptáte ty paní poštmistryně, kdy to dojde a ona vám oznámí, že když je v RÁMCI PRAHY, že to určitě dojde do druhého dne, tak odcházíte z té pošty celkem v klídku, protože jste stihli podat tu výpověď od UPC včas a tak nebudete muset platit i červenec, když už v tom bytě prostě nebudete. No jo. Jenže pak čekáte, že se vám ty zmetci (ano jiné lepší slovo pro ně opravdu nemám, spíš bych ještě pro ně vybrala něco jinčího ze svýho šuplíčku sprostých slov, ale nechci zase nikoho pohoršovat :o) ) z toho UPC ozvou. Pak vám přijde smska, že jim teda došla ta výpověď. Ta sms přijde kolem 5.6., ale stále si člověk říká. Jooo ta zásilka přišla včas a oni tam mají prostě jen bordel, takže proto to přišlo až teď. Stále je vše v cajku. V sms stálo, že se ozvou do 10 dní. Hmmmm... Můžete hádat, jak dlouho jim to trvalo..... Samozřejmě, že do deseti dnů se nevešli. Zavolali mi dneska ráno. A jako probuzená z menší opičky jsem nebyla nikdy takhle rychle. To mi věřte. Chlapík zněl sice sympaticky, ale obsah jeho sdělení mi fakt už tak moc sympatický nepřišel. Oznámil mi, že ta moje zásilka jim přišla 1.6. (a ověřila jsem si to i na stránkách pošty a opravdu bohužel ta zásilka došla až 1.6.), tím pádem moje smlouva končí až 30.7. a ne 30.6., jak jsem počítala. A když s tím něco jako budu chtít dělat, tak musím nejdřív na poštu a tam reklamovat tu mojí zásilku, že jim došla pozdě a pak jim posílat nějakej email i s oskenovaným podacím lístkem. A dovršil to chlápek úplně, že kvůli nějakejm změnám, kdy mi teda i zdražili internet o 50 korun, musím posílat ten modem na svý náklady do nějakýho blbýho Nymburka zabalený do krabičky. Fakt jako. Uvažuju, že UPC má s tou Českou poštou nějakou dohodu, protože tohle není možný. A já teď nevím, co mám dělat. Když to budu obíhat, tak prostě nad tím strávím svůj drahocenej čas a budu se s tím krutě rozčilovat (což já umím docela dobře) a když se na to vyprdnu, tak mých 500 korun skončí v těch proradných tlapách UPC. Ach jo. Babo raď. Ani jedno se mi nechce.


Není nad to !

18. června 2012 v 10:34 Ze života mého
Není nad to, když se člověk v dobré víře rozhodne posekat zahradu, protože ten trávník už vypadal fakt ošklivě a nelahodil už ani mému oku nemilovníka zahradničení. Jenže jsem to jaksi nedomyslela, protože bylo pořád sucho a nezapršelo, tak ta tráva byla trochu víc seschlá, takže když jsem konečně dostala tu sekačku na trávník a zapla, tak se zvednul oblak vysoce alergenního travního prachu a vzdouval se přímo nade mnou. Takže si dovedete představit, jak jsem asi musela dopadnout, když jsem v sobě ani neměla preventivně antihistaminikum. :-D Navíc se mi ještě rozložilo držadlo ty sekačky v zápalu boje s nevyzpytatelnou trávou, takže už jsem si myslela, že snad tu trávu budu muset trhat ručně, abych to dodělala. :-D Prostě není nic lepšího než dělat něco dobrovolně z vlastní vůle. To pak člověk může být akorát naštvaný na sebe, jak je blbej, že se do toho sám namočil. :o)


Jinak zkouška v pátek dopadla velmi dobře. :o) Takže mám prázdniny a teda na 4 neděle si budu muset odskočit do nemocnice na nějaký praxe. :o)

Poprvé

13. června 2012 v 9:27 Ze života mého
Musím se pozastavit nad tím, že letos je to poprvé za pět let mého účinkování na 1. LF, kdy je venku hnusně a já nemusím smutně koukat z okna, jak všichni jezdí někam výletovat a užívají si paprsky slunce, zatímco já trčím v kobce mezi učebnicema. A až budu pracovat, tak je mi jasný, že zatímco si všichni budou užívat paprsky slunce, tak já ten čas budu trávit v nemocnici. :-D

Na druhou stranu je to taky letos poprvé, kdy je pro mě učení se na závěrečnou zkoušku ročníku velice obtížné. Není to ani tak obtížné tím, že bych to nechápala. Ale té interny je prostě šíleně moc a mě se už nějak nedostává sil se na to pořádně soustředit. Vůbec si nedovedu představit tu šesťákovou smršť státnic, co nastane. Když mám už teď problém strávit nad touhle učebnicí 14 dní, tak co teprve nad dalšími pěti takovými učebnicemi. Pořád si říkám, že už jen mi zbývá pár dní, že to do pátku vydržím. Musím říct, že bych to nejradši do pátku prospala, pak se hodila do nějakýho samochodného módu, který by šel za mě na tu zkoušku a já bych se díky tomu obešla bez těch stresů, co už mám. Nezbývá mi nic jinýho než jen prostě doufat, že to dobře dopadne. Že si dobře táhnu a že budou hodní. Ach jo.. Škoda, že nejde jen tak přetočit čas.

Jsem si musela postěžovat, jinak by mi asi praskla hlava. ;o)

A trochu netématický obrázek vám k tomu přidám :)


Simian Mobile Disco

12. června 2012 v 8:44 Hudbička

Na co člověk nenarazí, když náhodně projíždí videa na youtube. Zaujal mě videoklip pro skladbu Seraphim s tématikou OCD (anglická zkratka pro obsedantně kompulzivní chorobu), kde vlastně i hudba byla dělaná do tohohle tématu. Nedalo mi to a posvítila jsem si na Simian Mobile Disco trochu víc a určitě jsem neprohloupila.

Tihle dva týpci z Londýna začali hrát jako vedlejší dj projekt společné 4-členné kapely Simian. James Ford (producent Artic Monkeys, Florence and The Machine, Peaches..) a Jas Shaw nejdříve začínali s remixy skladeb známých kapel jako The Go! Team (jen tak mimochodem skladby téhle kapely jsou plné pozitivních vibrací), Air, Muse a dalších. Postupně se propracovali i k vlastním kouskům a v roce 2007 vydali svoje debutové album s názvem Attack Decay Sustain Release. Simian Mobile Disco jsou známí propracovaností svých skladeb většinou s minimálním použitím nějakých instrumentů. Temporary Pleasure (2009), Delicacies (2010) doplňuje jejich poslední deska s názvem Unpatterns, která vyšla 14. května tohoto roku.

Mezi moje oblíbené patří nová deska Unpatterns a Temporary Pleasure. Rozhodně bych doporučila zkusit poslechnout všem, co mají rádi elektro. :o)

Seraphim (Unpatterns) - již výše zmiňovaná tématika OCD a vedoucí single k nové desce


Your Love Ain't Fair (Unpatterns) - tak z tohohle mě mrazí
Disclosure aneb mládí vpřed

10. června 2012 v 9:32 Hudbička

Fascinující, jak velice kvalitní hudbu dokáží vyprodukovat Guy a Howard Lawrence z britského Croydonu. Říkají si Disclosure a myslím, že mají chlapci velice dobře našlápnuto. Guy (19) a Howard(16) vyrůstali v muzikální rodině, otec hrál profesionálně na kytaru a mamka je profesionální zpěvačka, takže se dalo čekat, že oni půjdou podobným směrem. Vybrali si mixážní pult a začali tvořit vlastní hudbu, která by se dala zařadit do šuplíku se jmény jako future garage, downbeat 2-step. Poprvé jsem Disclosure slyšela ve vysílání R1 v pořadu Vibrátor a musím říct, že mi stačila jedna skladba Flow a hned jsem věděla na čem jsem. Minulý týden jim vyšlo nové EP The Face, z kterého jsem měla možnost už slyšet 3 kusy a prostě Disclosure nikdy nezklamou, ať už jsou to jejich vlastní výtvory a nebo dj set jimi vytvořený. Když si chci zlepšit náladu, tak je mi jasný, co si pustím. Tak třeba taky někoho z vás zaujmou ;o)Pro zájemce odkaz na jejich soundcloudové stránky ;o) : http://soundcloud.com/disclosuremusic

Sebevědomí ?

9. června 2012 v 9:04 Ze života mého
Zajímalo by mě, jak se stane, že někdo má sebevědomí na rozdávání a někdo ho musí hledat pod zvětšovacím sklem pinzetou. Určitě na tomto stavu bude hrát velkou váhu výchova. Což u mě se asi někde stala chyba. :-D Ale jak nalézt seběvědomí, které tam ani nikdy nebylo ? Vzpomínám si na všechny ty super "nápady", které jsem tenkrát v puberťáckých letech četla v časopisech. Ale je pravda, že tyhle "rady" stejně nikdy nepomohly dlouhodobě, když už jsem se nad nima trochu zamyslela. A tak mi je asi souzeno být ta, co si moc nevěří a hledá pořád na sobě nějaké chyby místo toho, abych třeba občas našla i nějaké to pozitivum. Ale myslím, že až ze mě bude velká doktorka, tak si tam trochu spravím to svoje pošramocený sebevědomí, protože práce s pacientama mě baví a konečně třeba taky už budu všechno vědět. :-D No to jsem trochu schválně přehnala.. ;o)


Seznamte se s Midi Lidi

8. června 2012 v 8:49 Hudbička

Hudba nejen pro malé lidi. Midi Lidi Vás zahltí tóny elektro a synth popu. Brněnská kapela vznikla v roce 2006 a první deska na sebe nenechala dlouho čekat. Čekání na Robota (2007) bylo nominováno na ceny Anděl 2007. Moje oblíbené album Hatsrmans, Tatrmans & Bubáks (2009) a poslední album z roku 2011 Operace Kindigo zcela nezavršují tvorbu členů kapely, kteří se podíleli i na soundtracku k filmu Protektor. Momentálně pracují na hudbě k českému filmu se jménem Polski film s P. Liškou, T. Matonohou a dalšími. Dnešní složení kapely zastupují Petr Marek, Prokop Holoubek a Tomino Kelar, kteří se umělecky vybíjejí i v jiných uměleckých oborech. Petr Marek zrežíroval film Nic proti ničemu, který v ukázkách vypadá velice vtipně a doufám, že ho někdy budu moci shlédnout.

A teď trochu k nové desce. Z počátku jsem byla maličko skeptická k nové desce Operace Kindigo, ale postupem času si mě získala svojí optimistickou povahou, která mě dokáže naplnit velkou energií. Nesmíte čekat žádné dechberoucí pěvecké výkony, ale přesto to neubírá na kvalitě, kterou oni vytvážejí. Velký zážitek pro mě byl, když jsem je viděla na živo na Majálesu. Pánové to tam dokázali úplně perfektně rozjet a mě nezbývá nic jiného než se těšit, až je zase uvidím na živo. :o)

Ještě, že ty Midi Lidi máme !!!

Noc - Mone nejoblíbenější skladba z Hastrmanské desky


Na co nesmíš zapomenout - není nad to, když píšnička dokáže zvednout už skloněnou hlavu a donutí vás jít dál (Operace Kindigo)


Rád Vařim - ":-D :-D :-D" jinej komentář k tomuto klipu prostě nevymyslím..(Operace Kindigo)


Priessnitz / ILLE v projektu Departure v Roxy

4. června 2012 v 14:19 Koncerty

Sice už je to nějaký ten pátek, co jsem se zůčastnila koncertu Priessnitz v Roxy, ale rozhodně ten zážitek stál za to. Koncert se odehrál 25.4. v Roxy, kde v projektu Departure doprovodili Priessnitz jako předkapela ILLE.

ILLE je projekt Olgy Königové, která byla doprovázená na koncertě dalšími hudebníky. V roce 2010 vydala svoje debutové album se jménem "V Rekvizitách", na kterém právě Jaromír nazpíval s Olgou stejnojmenný duet. ILLE mě velmi mile překvapila. Rozhodně jsem si ji užívala, což se u některých předkapel říci nedá. Fantastické byly i dva duety, které si střihli Olga s Jaromírem a to právě s písní "V Rekvizitách" a pak zazněla jedna písnička od Umakartu.

Priessnitz Tak tady se musím přiznat a stydím se, že do doby, kdy mi o nich řekl bratránek, jsem je vůbec neznala. Jenom jsem věděla, že společně s Umakartem se podíleli na soundtracku k filmu Alois Nebel, který je mimochodem velmi vydařený. Každopádně to byl fakt silný zážitek, poslechnout si je naživo. Úplně parádní bylo slyšet, jak celý sál zpívá s nimi. A já, i když jsem moc texty neznala, jsem se nechala strhnout taky. :o) Koncert byl podkreslen videoprojekcí podobnou jako ve filmu Alois Nebel. A z kytarového umění Petra Kružíka jsem byla paf. Rozhodně se těším, až je budu moct zase někdy vidět na živo a tentokrát už budu znát texty z paměti. ;o)Bohužel jsem nesehnala žádný záznam z koncertu, tak aspoň Priessnitz přiblížím jednou ukázkou.