Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Srpen 2012

Kraak & Smaak

23. srpna 2012 v 16:24 Hudbička

Bylo by libo trochu kvalitního holandského funku ? :o) Kraak & Smaak alias v překladu "Křupavý a lahodný" jsou tři týpci z holandského Leidenu. Svoje první singly začali vydávat už v roce 2003, takže se rychle blíží k docela pěknému kulatému výročí. V roce 2005 vydali svoje debutové album Boogie Angst. V roce 2008 jim vyšlo podle mě nejpodařenější album Plastic People, které obsahuje od nich nejznáměnší hit Squeeze Me. Ale za zmínku z tohoto alba stojí i skladba Plastic People nebo Ready for Life. Jejich zatím nejnovější počin se jmenuje Electric Hustle, který vyšel v květnu minulého roku. Z něho nejvíc vyčnívá skladba Hold Back Love, která v sobě snoubí i trochu těch nostalgických tónů ze starého dobrého funku. :o) A v neposlední řadě se Kraak & Smaak chystají znovu zavítat do našich českých luhů a hájů a to 11. října, kdy mají zahrát v pražském Sasazu na společném koncertě s Monkey Business a 12. října v Brně. Jejich koncert zní moc lákavě. Jediné, co mě trochu odrazuje, že Monkey Business budou mít společný koncert opět s PSH a to opravdu nevím, jestli jsem schopná znovu skousnout. Monkey Business samy o sobě jsou skvělá kapela, ale s PSH stojí za pěkný kulový.

Koučing

12. srpna 2012 v 12:56 Postřehy
Tak nejdřív bychom si měli asi definovat, co je koučing. Proto jsem si půjčila definici ze stránky koučing.kvalitne.cz a tam se praví toto : "Koučování či koučing (z angl. coaching - "soustavně připravovat") je v psychologickém pojetí metoda rozvoje dospělých lidí zvyšováním kompetencí člověka a mít schopnost vlastní sebereflexe. Oproti klasickému vzdělání a tréninku nezůstává jen při informování, ale provází také řešením problémů v reálné praxi. Účastníci nacházejí cíle a řešení, které vedou ke zlepšení jejich výkonu a spokojenosti. Podle definicí je koučováni taky strukturovaný proces, řízený vztahem mezi koučem a jeho klientem. Metodu koučingu užívá profesionální kouč při práci s klientem. Koučovací přístup je klient po nějaké době sám schopen aplikovat ve vlastním přístupu k lidem a práci"

A proč vlastně jsem se rozhodla napsat článek s nadpisem Koučing ? V dnešní době existuje snad kouč na všechno. Co se týče práce, osobních vztahů, na to jak balit ženy/chlapy, sexuální koučing. Nedivila bych se, kdyby existoval kouč na to, jak nejlépe strávit svůj volný čas a nebo kouč na to, aby doma bylo naklizeno. Přijde mi zbytečné mít kouče na to, že někdo potřebuje dokopat k tomu, aby byl výkonější v práci, když to sám nezvládá a potřebuje si za to platit předraženého kouče, tak ať si to klidně dělá. Myslím si, že když kouč je vyškolený psycholog, tak by i mohl pomoct nějakému kolektivu, aby pracoval výkoněji. Tady bych ještě využití viděla. Ale co se týče právě sexuální a osobního života ? Nad tím mi opravdu rozum zůstává stát, proč něco takového vůbec existuje. Vždyť v takovýhlech věcech se opravdu radit nedá. Už jen kvůli tomu, že se v tomhle hodně různí názory jednotlivců. Ale hlavní důvod, proč tohle píšu je jedna událost, které jsem byla svědkem a teda kdy bych tu paní sexuální koučku nejraději nakopla do její zadnice. :-D

To takhle na jedné návštěvě bežela televize a v ní myslím na televizní stanici Barrandov pořad, který uvadí jedna blonďatá celebrita a ta měla na návštěvě právě paní, která se zabývá koučingem osobního života. Moc jsem to nevnímala, ale zbystřila jsem, když byl vznesem dotaz, co paní doporučuje, jak se vyrovnat s rozvodem/rozchodem. Paní na to odpověděla nějaké obecné řeči a když se blondýnka zeptala, jestli doporučuje alkohol, tak z milé koučky vypadlo, že alkohol doporučuje, protože to pomůže se vyrovnat krátkodobě s tím krušným obdobím, ale prý je třeba alkohol užívat jen krátkodobě !!! Opravdu nechápu, jak může někdo doporučovat alkohol jako řešení nějakých chmurů a depresí a k tomu člověk, který by měl dávat dobré rady. Když se někdo naučí chlastat na to, že je mu úzko, tak to končí velice špatně. A ženy k tomuhle mají ještě větší sklony než muži. Proč je v dnešní době tolik alkoholiček ? Protože právě je lehký řešit svoje problémy chlastem. Opít se do němoty a pak nic nevnímat. Být v lihu několik dní. Utíkat před problémy místo je řešit. Paní koučka měla spíš doporučit, aby navštívili nějakou kámošku nebo psychologa a pořádně se z toho vypovídali a třeba nalezli i nějaké řešení. Aby to nekončilo pak právě tím, že dva lidi po rozvodu nejsou schopni spolu vůbec mluvit a řeší se jejich vzájemné problémy přes děti, pokud je mají. Rozvod je blbá událost v životě. Sama doufám, že mě to nepotká, i když při tom trendu, který je nastaven teď, to nevypadá moc nadějně. Ale rozhodně bych doporučovala alkohol v tomhle období preventivně vůbec nepožívat. :o)


Sázavafest 2012

5. srpna 2012 v 17:38 Koncerty
I letos se mi poštěstilo navštívit Sázavafest v Benešově. Kdybych měla festival srovnat s přecházejícím ročníkem, tak tento ročník byl o dost slabší než loňský, co se týče interpretů a návštěvnosti. I když i letos se tam našlo dost kapel, které mě dostaly do varu, ale bohužel program byl poskládaný úplně nesmyslně. Příkladem může být koncert Tomáše Kluse v sobotu od 23:00 - 24:00. Prostě moc pozdě na to, aby tento kus mi nezpůsoboval záchvaty zívání a chuť odebrati se na lože. :o) Holt asi nejsem ten pravý skalní fanoušek tohoto interpreta, aby mě dostal takhle pozdě poslední den festivalu do varu. Kort když program nenabízel dostatečnou konkurenci. Na druhou stranu mi bylo líto opravdu kapely Lety Mimo, která pro změnu hrála v sobotu od 13:40, takže účast na nich byla poněkud mizivá a přitom oni by si zasloužili pořádné obecenstvo. A doopravdy nechápu pořadatele, proč se zaměřili tolik na taneční hudbu. Neříkám, že si ráda neposlechnu dobrou taneční hudbu, ale hlavní hvězda Paul Oakenfold mě opravdu nezaujal. Jeho klávesové disco se nedalo opravdu skoro vůbec poslouchat. Pořadatelům nehrálo do karet ani to, že museli zrušit z finančních důvodů účast hlavního headlinera kapelu Kaiser Chiefs. Každopádně abych nemluvila stále jen o záporech, tak nejenže jsem si vychutnala úplně parádní koncert Blue Effect, zaskákala u ska kapely Yellow Umbrella a zazpívala s Mňágou. Také jsem si přivezla s sebou domů nové hudební kousky, které mě velice zaujaly. Mezi prvními je to francouzská formace Lyre Le Temps, která mísí spousty hudebních stylů dohromady, ale většinou je to do takového jazzového lazení. Jejich koncert byl naprosto dokonalý. A další dva kousky se pohybují okolo mého oblíbeného hudebního žánru indie rock a jsou to švýcarští Death By Chocolate a švédští Frantic Sunday.

Kdybych to měla shrnout. Jsem ráda, že jsem mohla jet. Bylo to skvělé. Ale kdybych neměla možnost přespávat u kamarádky, tak bych asi kvůli letošní nabídce interpretů netrávila tři dny dobrovolně ve stanovém městečku. :o)