Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Koučing

12. srpna 2012 v 12:56 |  Postřehy
Tak nejdřív bychom si měli asi definovat, co je koučing. Proto jsem si půjčila definici ze stránky koučing.kvalitne.cz a tam se praví toto : "Koučování či koučing (z angl. coaching - "soustavně připravovat") je v psychologickém pojetí metoda rozvoje dospělých lidí zvyšováním kompetencí člověka a mít schopnost vlastní sebereflexe. Oproti klasickému vzdělání a tréninku nezůstává jen při informování, ale provází také řešením problémů v reálné praxi. Účastníci nacházejí cíle a řešení, které vedou ke zlepšení jejich výkonu a spokojenosti. Podle definicí je koučováni taky strukturovaný proces, řízený vztahem mezi koučem a jeho klientem. Metodu koučingu užívá profesionální kouč při práci s klientem. Koučovací přístup je klient po nějaké době sám schopen aplikovat ve vlastním přístupu k lidem a práci"

A proč vlastně jsem se rozhodla napsat článek s nadpisem Koučing ? V dnešní době existuje snad kouč na všechno. Co se týče práce, osobních vztahů, na to jak balit ženy/chlapy, sexuální koučing. Nedivila bych se, kdyby existoval kouč na to, jak nejlépe strávit svůj volný čas a nebo kouč na to, aby doma bylo naklizeno. Přijde mi zbytečné mít kouče na to, že někdo potřebuje dokopat k tomu, aby byl výkonější v práci, když to sám nezvládá a potřebuje si za to platit předraženého kouče, tak ať si to klidně dělá. Myslím si, že když kouč je vyškolený psycholog, tak by i mohl pomoct nějakému kolektivu, aby pracoval výkoněji. Tady bych ještě využití viděla. Ale co se týče právě sexuální a osobního života ? Nad tím mi opravdu rozum zůstává stát, proč něco takového vůbec existuje. Vždyť v takovýhlech věcech se opravdu radit nedá. Už jen kvůli tomu, že se v tomhle hodně různí názory jednotlivců. Ale hlavní důvod, proč tohle píšu je jedna událost, které jsem byla svědkem a teda kdy bych tu paní sexuální koučku nejraději nakopla do její zadnice. :-D

To takhle na jedné návštěvě bežela televize a v ní myslím na televizní stanici Barrandov pořad, který uvadí jedna blonďatá celebrita a ta měla na návštěvě právě paní, která se zabývá koučingem osobního života. Moc jsem to nevnímala, ale zbystřila jsem, když byl vznesem dotaz, co paní doporučuje, jak se vyrovnat s rozvodem/rozchodem. Paní na to odpověděla nějaké obecné řeči a když se blondýnka zeptala, jestli doporučuje alkohol, tak z milé koučky vypadlo, že alkohol doporučuje, protože to pomůže se vyrovnat krátkodobě s tím krušným obdobím, ale prý je třeba alkohol užívat jen krátkodobě !!! Opravdu nechápu, jak může někdo doporučovat alkohol jako řešení nějakých chmurů a depresí a k tomu člověk, který by měl dávat dobré rady. Když se někdo naučí chlastat na to, že je mu úzko, tak to končí velice špatně. A ženy k tomuhle mají ještě větší sklony než muži. Proč je v dnešní době tolik alkoholiček ? Protože právě je lehký řešit svoje problémy chlastem. Opít se do němoty a pak nic nevnímat. Být v lihu několik dní. Utíkat před problémy místo je řešit. Paní koučka měla spíš doporučit, aby navštívili nějakou kámošku nebo psychologa a pořádně se z toho vypovídali a třeba nalezli i nějaké řešení. Aby to nekončilo pak právě tím, že dva lidi po rozvodu nejsou schopni spolu vůbec mluvit a řeší se jejich vzájemné problémy přes děti, pokud je mají. Rozvod je blbá událost v životě. Sama doufám, že mě to nepotká, i když při tom trendu, který je nastaven teď, to nevypadá moc nadějně. Ale rozhodně bych doporučovala alkohol v tomhle období preventivně vůbec nepožívat. :o)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 12. srpna 2012 v 15:02 | Reagovat

Obrázek je skvělý :-).
Jedna moje kamarádka pracuje v oblasti "koučingu", nicméně zabývá se zejména multikulturní výchovou a prací s mládeží, do sex-koučingu se (díkybohu) neplete :-).

2 Shari Shari | Web | 23. srpna 2012 v 17:35 | Reagovat

To je pravda. Jakmile se alkohol pije kvůli problémům a ne pro potěšení, hrozí průser. Tahle paní byla znalá asi jako některé astroložky. A obrázek je fakt skvělý! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama