Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Sázavafest 2012

5. srpna 2012 v 17:38 |  Koncerty
I letos se mi poštěstilo navštívit Sázavafest v Benešově. Kdybych měla festival srovnat s přecházejícím ročníkem, tak tento ročník byl o dost slabší než loňský, co se týče interpretů a návštěvnosti. I když i letos se tam našlo dost kapel, které mě dostaly do varu, ale bohužel program byl poskládaný úplně nesmyslně. Příkladem může být koncert Tomáše Kluse v sobotu od 23:00 - 24:00. Prostě moc pozdě na to, aby tento kus mi nezpůsoboval záchvaty zívání a chuť odebrati se na lože. :o) Holt asi nejsem ten pravý skalní fanoušek tohoto interpreta, aby mě dostal takhle pozdě poslední den festivalu do varu. Kort když program nenabízel dostatečnou konkurenci. Na druhou stranu mi bylo líto opravdu kapely Lety Mimo, která pro změnu hrála v sobotu od 13:40, takže účast na nich byla poněkud mizivá a přitom oni by si zasloužili pořádné obecenstvo. A doopravdy nechápu pořadatele, proč se zaměřili tolik na taneční hudbu. Neříkám, že si ráda neposlechnu dobrou taneční hudbu, ale hlavní hvězda Paul Oakenfold mě opravdu nezaujal. Jeho klávesové disco se nedalo opravdu skoro vůbec poslouchat. Pořadatelům nehrálo do karet ani to, že museli zrušit z finančních důvodů účast hlavního headlinera kapelu Kaiser Chiefs. Každopádně abych nemluvila stále jen o záporech, tak nejenže jsem si vychutnala úplně parádní koncert Blue Effect, zaskákala u ska kapely Yellow Umbrella a zazpívala s Mňágou. Také jsem si přivezla s sebou domů nové hudební kousky, které mě velice zaujaly. Mezi prvními je to francouzská formace Lyre Le Temps, která mísí spousty hudebních stylů dohromady, ale většinou je to do takového jazzového lazení. Jejich koncert byl naprosto dokonalý. A další dva kousky se pohybují okolo mého oblíbeného hudebního žánru indie rock a jsou to švýcarští Death By Chocolate a švédští Frantic Sunday.

Kdybych to měla shrnout. Jsem ráda, že jsem mohla jet. Bylo to skvělé. Ale kdybych neměla možnost přespávat u kamarádky, tak bych asi kvůli letošní nabídce interpretů netrávila tři dny dobrovolně ve stanovém městečku. :o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 6. srpna 2012 v 8:42 | Reagovat

Já jsem letos festivaly zcela vynechal (krom United Islands v Praze). Přijde mi, že v porovnání se zahraničím (Polsko, Slovensko, o Anglii samozřejmě nemluvě) naše země dost zaostává. Vozíme sem recyklované hvězdy, kapely za zenitem a "českou klasiku".
Ale co, když to nese, že....

2 Zuzka Zuzka | Web | 6. srpna 2012 v 19:51 | Reagovat

No taky bych řekla, že letos se moc festvaly nepřetrhly s nějakou snahou o to, aby to stálo za to... Samozřejmě, že třeba takový festival Pohoda na Slovensku je jiné kafe.. škoda jen, že je to tak daleko :o) ale tam už by se vyplatilo jet pod ten stan.. :o) ... Sázavu jsem volila jen kvůli kamarádce, že tam razili s partou a mohla jsem u ní přespat.. jinak bych ho asi vynechala.. :)

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 12. srpna 2012 v 7:46 | Reagovat

Lyre Le Temps zaujali, díky za tip!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama