Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

The Black Keys

16. září 2012 v 20:57 |  Hudbička

V poslední době se mi nahromadila pěkná řádka hudebních kousků, o kterých bych vám mohla napsat a možná se postupem času na to vrhnu a nějaké vybrané, co se mi obzvláště líbí, vám přiblížím.

The Black Keys jsem slyšela poprvé před půl rokem a úplně jsem si je zamilovala. Dostal mě hlavně jejich syrový zvuk a hravé melodie. Zpěvák a kytarista Dan Auerbach a bubeník Patrick Carney tvoří svérázné duo původem z Akronu v Ohiu. Dohromady se dali v roce 2001. Při vymýšlení jména jejich nové kapely se nechali inspirovat schizofrenním umělcem z Akronu, který používal termín "Black Keys" pro popis věcí, které se mu nelibí a nebo lidí, kterým nevěří. Jejich hudební kořeny pramení z klasického blues, blues rocku a psychedelického rocku. Jejich první album s názvem "The Big Come Up" vyšlo už v roce 2002. Na svém kontě mají už 7 alb, z kterých bych chtěla hlavně vypíchnout album "Brothers" z roku 2010 a desku "El Camino", která vyšla loni.

Deska "Brothers" patří mezi moje nejoblíbenější. Celou jsem jí slyšela nesčetněkrát a moje nejoblíbenější skladba je Tighten Up.

"El Camino" vyšlo v roce 2011 a tedy se jedná o jejich nejčerstvější desku. Do uší se mi dostala teprve nedávno, ale hned při prvním poslechu jsem věděla, že se zařadí na pořadí v oblíbenosti vedle desky "Brothers".

A jedna zajímavost na konec. Deska "Thickfreakness" byla z většiny natočena během 14 hodin u Patricka ve sklepě. Bohužel je to jedna ze dvou desek od nich, které jsem neslyšela, takže nemůžu posoudit, jestli se to náhodou nepodepsalo na kvalitě :o)

Tighten Up - i ten klip je prostě úžasný :o)


Gold On The Ceiling - z desky El Camino


Everlasting Light - z desky Brothers

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama