Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Šesťák a čtvrté narozeniny

1. listopadu 2012 v 15:43 |  Ze života mého
30.10. oslavil tento blog již čtvrté narozeniny. Docela pěkná číslovka, i když je fakt, že poslední dobou jsem toto místo docela zanedbávala, co se týče článků a vůbec starání se o totu stránku. Nebudu si nic nalhávat do kapsy. Nebyl čas, nebyla motivace, nebyly nápady na články. Spíš jsem to tak trochu posunula celé do pozadí. Pak občas se objeví ty správné myšlenky a člověku se chce něco napsat, tak chvíli mám do toho i ten elán a za chvíli se to zase vytratí jako pára nad hrncem.

Blog jsem si založila ve druháku, kdy jsem náhodou narazila na jiný blog jedné medičky, který se týkal školy a školního života na naší fakultě. Docela mě to tenkrát inspirovalo a tak jsem začala psát. A myslím si, že aspoň trochu je vidět nějaký posun v tom, jak jsem psala dřív a teď. I když tohle může být čistě jen můj subjektivní pocit. :o) Ve druháku se tak zdálo být všechno krásně vzdálený. Problémy, které na mě čekaly v šesťáku, byly tak daleko. A člověk se ani nenadál a je to tady. Státnicový kolotoč. Státnice, státnice, státnice. Člověk dá jednu státnici a může se začít učit na druhou. Tak si trochu říkám, že jestli nevyhořím do konce tohohle roku, tak to bude zázrak. Protože tenhle maraton učení je fakt na palici. Ale nebojte se. Snažím se preventivně podnikat kroky pro to, abych úplně nevyhořela. A to třeba tak, že nehodlám sedět u těch učebnic celý dny jako moji spolužáci. Však ono to nějak dopadne a kdyby, tak si prodloužím o půl roku školu. Ono se to prostě nezblázní. Aspoň bych měla o půl roku více času na to se rozhodnout, co chci vlastně udělat dál se svým životem. Na jakou oborovou dráhu se vydám. Ono už jen stačí se zamyslet nad tím, kde bych chtěla pak zakotvit, mi zavařuje moje mozkové závity, takže to nechávám všechno tak pěkně plynout a ono se to nějak snad samo vystříbří. :o) A když ne, tak prostě se pak chytnu první příležitosti a bude. Navíc se mi poslední dobou vyplatilo nechávat věci plynout a brát je tak, jak přicházely samy ke mě. Lepší nemít žádné dlouhodobé plány než pak koukat, jak ty plány se hroutí a mizí jako krabička zapálených sirek (vlastní zkušenost).

Tak opožděně všechno nejlepší Zuzíkův bloku :o) Doufám, že tu s námi ještě nějakou dobu pobydeš a že i když tu nefrčí každý týden článek, stále se občas někdo najde, kdo sem jukne, jestli se tu náhodou něco neděje. ;o)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 22:07 | Reagovat

Ať žije Zuzíkův blog! Všechno nejlepší!
Do šesťáku ti budu držet moc palce. Asi je některé věci lepší nechat plynout. Pak uvidíš, kde se ti otevřou dveře dále a budeš si moci vybírat z vícero konkrétních možností.

2 Turek Turek | 4. listopadu 2012 v 0:51 | Reagovat

Tak opožděně všechno nejlepší Zuzíkův bloku :o) !!

3 Zuzka Zuzka | Web | 4. listopadu 2012 v 12:54 | Reagovat

Děkuji za přání ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama