Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Atlas Mraků (Cloud Atlas, 2012)

5. února 2013 v 19:43 |  Filmový koutek

Atlas mraků jsem shlédla tento víkend a musím říct, že mě úplně uchvátil. Takhle perfektně poskládaný film s myšlenkou jsem už dlouho neviděla. Rozhodně nepatří mezi filmy, které skouknete a nemusíte nad nimi přemýšlet. Tento film to přímo vyžaduje ! Svým způsobem mi připomíná konec filmu Počátek, kdy když jsme šli z kina, tak jsme se dohadovali, jestli ta káča na konci spadla či nikoli a tedy jestli to byla skutečnost či sen. Tenhle film vyvolává také mnoho otázek a každý ho chápe trochu jinak a to se mi na něm moc líbí.

Film má něco přes tři hodiny a skládá se ze 6 odlišných příběhů, které se pomalu odvíjejí zdánlivě nezávisle na sobě v průběhu celého filmu. Aby člověk pořádně pochopil tento film, tak si myslím, že je potřeba ho vidět víckrát, protože pak si začneme pořádně všímat určitých detailů, které se mi zdají pro celek důležité. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala, který příběh je který a taky v kterém příběhu se právě nacházím, protože občas se příběhy v záběrech střídaly relativně rychle. Ale za chvíli se člověk dostal docela do obrazu. Pomohlo tomu třeba i to, že někteří herci se objeví ve filmu víckrát než v jedné jediné roli. Maskéři se tu museli skutečně bohatě vyřádit, protože třeba Toma Hankse jsem v tolika podobách nikdy neviděla a Hugh Grant jako náčelník bojovného kmene byl skutečně k nepoznání.

Atlas mraků je adaptace stejnomenné knihy Davida Mitchella, která vyšla roku 2006 a která získala ocenění British Book Awards. Šest příběhů se odehravá v časovém rozmezí od 19. století po vzdálenou postapokalyptickou budoucnost. Každý příběh je unikátní a přitom jsou si něčím podobné. V každém příběhu se najde postava, která má zvláštní znaménko ve tvaru komety a tyto postavy jsou provázané napříč časem svými skutky a svými rozhodnutími, od kterých se pak odvíjí další události v životech následujících. Kde se například z vraha z 19. století stane nakonec zachránce v daleké budoucnosti.

Trailer :který se třeba teď může zdát zmatený, ale po shlédnutí filmu mi už přijde tak přehledný jako nikdy :o)


Moje hodnocení : 10/10

Věříte na posmrtný život ? Že činy, které uděláte v nynějším životě se nějak promítnou do toho dalšího ?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 5. února 2013 v 20:19 | Reagovat

Film (kniha) o které se hodně píše a mluví, leč bohužel neviděl jsem (ba ani nečetl), takže to snad v budoucnu někdy napravím.

2 Suzanne Suzanne | Web | 19. června 2014 v 17:56 | Reagovat

Asi bych to nenapsala líp...
Knížku jsem četla, film jsem viděla a obojí mě uchvátilo... Atlas mraků je jeden z nejlepších (možná úplně nejlepší) filmů, které jsem viděla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama