Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Hra : Prší

6. března 2013 v 19:09 |  Divadlo

Tuhle hru jsem navštívila před necelým měsícem s kamarádkou v Divadle Pallace na Václavském náměstím.

Hru napsal s pomocí Evy Prchalové Adam Kraus, který se ujal i režie. Hra vznikla vlastně ve snaze napsat hru na tělo Karlovi Rodenovi a jeho bratrovi Marianu Rodenovi. A aby tento defakto rodinný podnik byl úplný, tak ženskou hlavní roli si tu zahrála Jana Krausová.

Samotářský spisovatel Emil (Karel Roden) odjel do odlehlého hotýlku, kde se pokouší napsat svůj zatím poslední román. Společnost mu dělá fiktivní postava z jeho románu Cyril (Marián Roden), který je ostřílený svůdník žen a nekompromisní akční hrdina, který toho má už hodně za sebou ( něco jako James Bond :o) ). Jediným dalším hostem je snílek Ema (Jana Krausová), která se vznáší myslí někde vysoko nad zemí a snaží se navázat kontakt s introvertním a málomluvným Emilem. Ač se to ze začátku nezdá, tak se Ema dostane Emilovi pod kůži.

Děj se odehrává z části v realitě a z části ve fikci. Divákovi je sem tam prozrazeno, která část je která. Ale je fakt, že ke konci jsem se už v tom i sama ztratila. Za to ale celé finále bylo velmi překvapující. Hra není moc dlouhá. Řekla bych, že má tak něco k hodině a půl. Má výborný hudební doprovod, který krásně ladí s celou náladou hry a dotváří celý obraz děje. Herecké výkony jsou naprosto dokonalé. Vidět hrát Karla Rodena na živo byl pro mě opravdu zážitek, protože patří k mým oblíbeným českým hercům a zrovna tato role byla diametrálně jiná než v jakých ho většinou vídáme. Role se zhostil naprosto grandiézně a toho pošuka jsem mu žrala z ruky. :o)

Hra se mi moc líbila. Jen mě trochu mrzí cena divadla a divadel obecně. Já jsem naštěstí měla díky kamarádce slevu, takže jsem platila něco kolem 150 korun, ale i tak je to docela dost. Ráda bych navštěvovala divadla častěji, ale prostě mě omezují finance. :o(
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 shariony shariony | E-mail | Web | 6. března 2013 v 20:04 | Reagovat

Hmm, zní to zajímavě. Roden je hodně dobrý herec.

2 Vendy Vendy | Web | 9. března 2013 v 19:10 | Reagovat

Jak jsem četla název, myslela jsem, že půjde o starou známou karetní hru...
Divadelní hru toho jména neznám. A vlastně, v divadle jsem byla před stopadesáti lety, takže už ani nevím, jaká je divadelní atmosféra.
Hra mohla být opravdu dobrá. A Roden je dobrej herec.

3 Ivet Ivet | Web | 9. března 2013 v 19:36 | Reagovat

Také jsem viděla, perfektní obsazení a hudební doprovod, jak píšeš.
Na Vánoce jsme dostali v práci lístky na muzikál, kde zpívala paní Chýlková. Překvapila mě jaká je ve "skutečnosti-neboli naživo" a jak umí krásně zpívat!-:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama