Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu

22. března 2013 v 22:21 |  Divadlo
Dnes udělám takovou menší vyjímku a nebudu psát o hře, na které jsem byla osobně, ale o hře, na kterou se můžete všichni podívat doma a vřele vám ji doporučuji. Je k nalezení na uložto.

Hru napsal Antonín Procházka pro své herecké kolegy z Plzeňského divadla. Hra získala název podle doslovné poznámky, kterou získala jedna z jeho spolužaček na základní škole. Přes přísný zákaz dotýká se sněhu je úžasná komedie, která potěší kohokoliv. I když se děj odehrává převážně v období Vánoc, tak dokáže potěšit i na jaře (kort když to dnešní počasí vypadá, tak jak vypadá :o) ).

Hra vypráví o účetním Edovi (Antonín Procházka), který se pro svou puntičkářskou účetnickou povahu dostane do vězení, kde stráví několik let. Jeho manželka mezitím prožívá románek s brilantním trianglistou (dá se to tak říci ?) místní filharmonie, který se následně zkomplikuje příchodem Edy z vězení. Eda se vyrovnává těžko s návratem do normálního života a proto přichází na scénu dobrosrdečná sociální pracovnice, která má takové neortodoxní postupy. :o) Ve hře je pak ještě paní domácí, která mnoho let žije sama a najednou jí do "tenat" padne právě trianglista. Vše se postupně zašmodrchá a o to je to větší sranda. ;o)

Určitě se na hru podívejte, pokud si chcete zlepšit náladu, protože to určitě zabere. V tomto televizním záznamu jsou dokonalá herecká obsazení a sranda je zaručena.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama