Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Duben 2013

Říše Římská populace nynější ?

20. dubna 2013 v 17:40 Postřehy
Už dlouho mi tak vrtá hlavou, kam naše populace směřuje. Nedávno jsem si jen tak k obědu pustila televizi Óčko a nestačila jsem se divit, jakéže to videoklipy pouští v pravé poledne. Zrovna tam běžel klip od Rihanny a mohla bych dokonce tvrdit, že některé záběry by mohly patřit i do filmu pro dospělé. Pak člověk přepne na jiný kanál a tam běží nějaký box a nebo obdoba japonských divných soutěží, jakou je třeba ta hra v knihovně, kdy soutěžící musí být zticha, ale zároveň si provádí různé lahůdky. Například musí sníst hnusně velkého pavouka a nebo se nějak jinak mrzačí. Na internetu si můžeme přečíst různé triky na to, jak nejlépe zhubnout a že jedině štíhlá postava je ta, na které je hodno spočinouti zrakem. Dokonce se mnohdy i prosazuje na plnou pusu anorexie, jak tak poslední dobou pozoruji na jistých servrech. Praha se plní plakáty na dokonalá poprsí, které Vám zprostředkuje jedině chirurg a pořádný silikonový implantát, který si rovnou můžete dát i do pozadí, aby jste ho měli pěkně pevné a tvarované. Na klinikách estetické medicíny Vám do obličeje napíchají botoxové injekce a různé výplně, aby Vaše pleť vypadala dokonale a nikdy nezestárla. Rovnou si tam můžete i nechat odsát tuk a zoperovat přepadávající víčka. Kam až tohle všechno zajde ? Copak lidi nevidí ty odstrašující případy těch nebožáků, kteří to přehnali s plastikami ? A co přirozenost ?

Proč mi to tak moc připomíná starý dobrý Řím těsně před svým pádem. Kdy Římané usli na svých vítězných vavřínech a začali hodovat a oddávat se svým různým choutkám. Pořád nedovedu z hlavy vytěsnit jednu "scénu", o které mi vyprávěl jeden známý, že Římané se vyžívali v hodování v bazénech, kde se neskutečně přežírali a když byli moc, tak se prostě vyzvrátili pod sebe do bazénu a jeli dál. A své ruce si prý otírali do krásných dlouhých vlasů svých otrokyň. :-D Nevím, do jaké míry je tohle pravda, ale svým způsobem to tak trochu dokresluje moji představu o tamějším životě bohatých lidí. Lidstvo se asi odjakživa vyžívalo v násilí, proto se také stavěla tak velká kolosea, aby pojmula, co nejvíce lidí. Tuhle lásku k pozorování násilí, ale nejsem schopna pochopit. Možná, že to souvisí s tím, že jsem žena. Kdo ví? Ale i dnes se lidi rádi dívají na box a nebo na různé záběry na youtube, kde se někdo šíleně zmrzačí. Takovým příkladem by mohli být mojí nejmíň oblíbení "Jackess" (nebo jak se to píše). Mým nározem je, že jejich počínání hraničí s idiocií, ale někteří je dokáží ještě obdivovat. A to co je vidět v takových těch burválních médiích? To je kapitola sama pro sebe. Neříkám, že si občas něco nepřečtu, ale svým způsobem se jejich pisálkovství zůžilo na okruhy, kdo kde ukázal nějakou část svého těla a spodního prádla. Nejsem pro úplné puritánství a zákazu mluvení a vysilání věcí, ve kterých se vyskytuje sex a podobná tématika, ale myslím si, že by to mělo mít své meze. Pak totiž by nenastala ta situace, kdy malá dívenka (asi desetiletá) se na youtube líčí a přitom povídá, jak musí být dívka krásná, aby sbalila kluka. Můj táta vždy ze srandy říká, že do padesáti mám na chlapy času dost :-D, ale co pak tahle malá dívenka, která je o 15 let mladší než já ?


PS: Pediatrie je úspěšně za mnou. Už jen chirurgie a je ze mě doktor :)

Ne, nezapomněla jsem....

15. dubna 2013 v 18:42 Ze života mého
Ne, nezapomněla jsem na blog. A rozhodně to ani v nejbližší době neplánuju! (V myšlenkách mám už nějaké náměty na další články.) To se jen blíží termín státnice z pediatrie. Bylo stanoveno páteční datum (bojim), kdy se rozhodne, jestli se tuhle matlanici medicíny budu muset učit ještě jednou a nebo ji budu moct odložit mezi ostatní materiály ze školy. Moc doufám v tu druhou možnost a vzívám nadpřirozené síly! I když moje šance nejsou ani padesát na padesát.(chjo) Je toho mraky a všechno je většinou jinak než u dospělých. Holt dítě není malý dospělí.(škoda!) Opravdu nechápu, jak po nás můžou chtít naučit se celou pediatrii za sedm týdnů, když před tím jsme dítě neviděli celých 6 let. Neřeknu, kdyby měli nízké nároky, ale opak je pravdou.

Pátek se blíží, napětí vrcholí, hladina kofeinu a adrenalinu v krvi roste. Kůra nadledvin produkuje tolik kortisolu, že se divím, že jsem ještě schopná v noci usnout. :o) A už mi z toho všeho pěkně hrabe. :-D

Kdybych nemusela napsat na možné pracovní místo v pátek po té státnici, jak jsem dopadla, tak bych taky byla klidnější. Přesně pro tohle jsem nechtěla si tu práci hledat před skončením školy, protože to jsou další stresy navíc, aby mi to místo někdo nevyfouknul a nebo aby na mě počkali. (chjo) A kdo ví, jestli mě vůbec budou moct vzít.


Notorious (1946)

6. dubna 2013 v 12:58 Filmový koutek

Minulý týden jsem se rozhodla, že potřebuji od té pediatrie chvíli pauzu a pro relaxaci jsem si pustila tenhle úžasný noir. Hitchcock, Ingrid Bergman a Cary Grant jsou zárukou kvality, jen když se vysloví jejich jméno.

Příběh vypráví o Alice Hubermanové (Ingrid Bergman). Na začátku filmu je její otec odsouzen za špionáž pro nacisty. Alice se těžko vyrovnává se zjištěním o otcově činnosti, o které neměla ani tušení. Začne pořádat bujaré večírky a na jednom z nich se seznámí s charismatickým a přitažlivým Devlinem (Cary Grant). Devlin se jí snaží přesvědčit, jestli by nepomohla strýčkovi Samovi v Brazilii, kde by pronikla mezi německé špiony. I když se oba dva do sebe v průběhu času zamilují, tak nakonec si Alice bere za manžela jednoho z německých špiónů Alexandra Sebastiana, aby tak neprozradila svoje krytí. Dozví se manžel, že je jeho nová manželka špionka, co vynáší tajné informace protistraně ? A co láska mezi Devlinem a Alice ? Přežije ?

Moc pěkný svižný film. Trocha napětí a příběh o lásce, které prostě osud nepřeje, protože oba dva jsou tvrdohlaví a nedokáží se pořádně vyjádřit, co k sobě cítí. Cary Grant se mi moc líbil v téhle roli. Jeho tmavé oči a celkový vzhled pro mě mají až takovou magickou sílu. :o) Takovéhle herce už dnes není možno vidět. Zajímalo by mě, čím to je. Právě teď si nedovedu vzpomenout ani na jednoho současného mladého herce, který by se těmto "štramákům" z černobílých snímků dokázal vyrovnat.

Škoda, že člověk nemůže být až tak naivní, aby věřil v to, že takovéhleho chlapa lze potkat i v reálu. Ale snít můžu dál, že ? :-D