Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Portishead v Praze 19.6.2013

20. června 2013 v 10:41 |  Koncerty
Neočekáváné a blahé přání se mi stalo včera skutečností. Byla jsem na koncertě mé srdeční záležitosti triphopových Portishead. Lístek jsem měla koupený měsíce dopředu a jediná clona, kterou jsem ve výhledu měla, byly všechny ty státnice přede mnou. Ale nakonec to vše dobře dopadlo a já se včera v tom hice vydala směr hala hokejové Sparty.

Pro začátek bych měla asi říct, že pořadatelé nějak museli čachrovat s lístkama, protože jsme nedostali ty místa k pozici podia , jak bylo popisované na internetu, ale protože hala vyprodaná nebyla, tak jsme se mohli posunout na místa, kde bylo daleko lépe vidět a i zvuk se tam šířil daleko lépe. Nutno podotknout, že ty naše původní místa nebyly zrovna z těch nejlevnějších míst.

Jako překapelu zvolili Portishead postpunkovou ženskou skupinu The Savage. Mám k nim takové rozporuplné pocity. když už člověk chtěl říci "Jo, tohle zní hodně dobře", tak tam holky narvaly takové tvrdé tóny, že jsme myslela, že radši uteču. Zpěvačce moc nebylo rozumět, což se asi ani moc neočekává u takového typu hudby. Rozhodně by mě více potěšilo, kdyby jim předskakovala třeba nějaká česká skupina (např. Luno).

Portishead začali svoje představení skladbami z jejich zatím nejnovějšího a třetího alba s názvem Third. Ale největší vzrušení v publiku nastalo, když začali hrát skladby z alba Dummy. První z nich byla myslím Mysterons a to se roznesl publikem potlesk. Musím říct, že všechny skladby byly daleko lepší než si je můžeme poslechnout na deskách a některým jejich aranžmá dodávalo takovu sílu, že mi z toho až v té vydýchané a vedrem zaplněné hale, šel mráz po zádech. Takovéhle mrazení jsem měla hlavně při skladbách Over, Roads a Wandering star s jejím až komorním aranžmá. Až na poslední skladbu We carry on, kde se ze začátku trochu rozcházely a nebo nešla aparatura (doufám, že to nebylo schválně), bylo vše do detailu úplně parádní. Skvělá doprovodná videoprojekce, kde se mísily buď klipy a nebo živá projekce s takovým zdařilým uměleckým dokreslením, tak i ozvučení bylo parádní.

Koncert Portishead byl pro mě jednoznačně velkým zážitkem a jsem moc ráda, že jsem se na ně mohla jít podívat. Na tenhle koncert rozhodně jen tak nezapomenu !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 20. června 2013 v 10:52 | Reagovat

O hodinu jsem Tě předběhl :-).

Díval jsem se už dříve na youtube na některé živáky, kde hráli "we carry on" a skoro všude to zní o něco hůře než na desce (podle mě).

2 Zuzka Zuzka | Web | 20. června 2013 v 12:42 | Reagovat

[1]: Safra... ale tak to je tím počítačem.. :-D jinak bych to měla určo dříve.. :)

no moc jim to opravdu nesedlo. Každopádně mě pak bavily komentaře některých lidí, co šli z koncertu. Třeba typu "dvě hodiny utrpení" tato slečna asi nebyla skalní fanynka :-D

3 shariony shariony | E-mail | Web | 28. června 2013 v 19:31 | Reagovat

:-) Jé, já na tobě tak obdivuju, jaký jsi fanda do hudby. Až někde najdu sluchátka, tak si od nich něco poslechnu (teď to nemůžu pouštět nahlas). Často se mi tvůj hudební vkus líbí, jen se v tom nevyznám tak dobře jako ty :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama